Autor Wątek: Cykliczne Warsztatowe compo II - 24-28.12.2014 [wyniki]  (Przeczytany 10686 razy)

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

• +1
# Grudzień 29, 2014, 00:58:50
Zamieściłem opis i sterowanie, powinno wystarczyć.

Długo nie zrobiłem tak prostej gry :P

Powodzenia wszystkim, czekam z niecierpliwością na zobaczenie prac :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

• +4
# Grudzień 29, 2014, 01:19:01
Compowicze! Przyszła jeszcze jedna praca 12 minut po północy. Świątecznie dopuszczamy? :)

Offline Płociu

• Użytkownik

# Grudzień 29, 2014, 01:19:26
Pewnie :)

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

# Grudzień 29, 2014, 01:30:48
Jasne, że tak.

Minutki nie powinny się liczyć w doborowym towarzystwie ;)

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • The Immortal Life of the Son of Jay

# Grudzień 29, 2014, 01:32:09
yep

Offline Budzik94

• Użytkownik

# Grudzień 29, 2014, 01:37:26
Pewnie że tak ;)

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Grudzień 29, 2014, 01:38:10
Tak też myślałem. :)

Przyszło 8 prac, paczkę można ściągnąć pod adresem http://compoarchiwum.warsztat.gd/WarsztatCompo14_12.zip

Głosowanie trwa 5 dni, do końca piątku. Uczestnicy opisują wrażenia z gier i głosują w systemie 3-2-1, nadsyłając głosy na compo1214@warsztat.gd (szczegóły w regulaminie). Jednocześnie do piątku głosować mogą Warsztatowicze, decydując o nagrodzie publiczności. :)

Jak wrażenia? Kiedy i w jakiej formule chcielibyście kolejną edycję Compo? Co było OK, a co jest do poprawki?

Lista prac:

Marek Adamczyk - Śnieg Pod Każdą Postacią
Patys - SzaloneMikołaje
aureon - Tarnfad Cold Edition
Adam Pajkert - Snowy Battle
Rafał Budzis - Ostatnia choinka
Filip Płotnicki - Snowflake saga
Adam Bawelski - Snowy puzzles
Iv - Save Buczka

Offline Płociu

• Użytkownik

# Grudzień 29, 2014, 02:03:22
Mi osobiście termin świąteczny słabo przypasował, były inne rzeczy do jedzenia, eee, roboty. To oczywiście odbiło się na jakości mojej gry, gdzieś 3/4 mechaniki musiałem wyciąć... Z kwestii formalnych nie rozumiem czym się różni podanie w mailu od tego co ma się znajdować w readme, ale to pewnie wina niedokładnego przeczytania regulaminu.

Ogólnie bardzo fajnie, że tyle prac przyszło, to na pewno na plus. 

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

# Grudzień 29, 2014, 02:07:15
3-4.01 lub 9-11.01 albo nawet od 3 do 11. Wiem, że termin szybki ale wygodny dla mnie - chorobowe :)

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik

# Grudzień 29, 2014, 02:40:15
3 punkty - aureon - najlepszy całokształt, ładne efekty wizualne, rozmaite bronie, dźwięki.

2 punkty - Adam Pajkert - Menu jest piękne, a gameplay stanowi wyzwanie, good job! :)

1 punkty - Rafał Budzis - ładna grafika, fajny pomysł, niestety pod Firefoxem przy wciskaniu przycisków
            uaktywnia mi się quicksearch na stronie, pod Chromium jest ok.

Adam Bawelski - Oryginalny pomysł, ładna grafika.

Iv - pomysłowa gra i dobre wykonanie, jakby urozmaicić gameplay, mogłoby się sprzedać :)

Filip Płotnicki - ciekawy pomysł, ciężko pojąć gameplay

Patys - dobry pomysł z punktami ujemnymi za wystrzał, mogłem u siebie tak zrobić, zamiast ustawiać cooldown timer dla wyrzutni :)

Śnieg Pod Każdą Postacią zrobiłem ja.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2014, 04:35:12 wysłana przez JasonVoorhees »

Offline Kyroaku

• Użytkownik

# Grudzień 29, 2014, 03:05:03
Wedlug mojej oceny:
3 miejsce: "Śnieg Pod Każdą Postacią" - chociaz niewielki w tej grze element zrecznoscioty, to calkiem spoko :D Chociaz te spadajace ktosie wygladaja conajmniej dziwnie xD
2 miejsce: "SzaloneMikołaje" - podoba mi sie system odejmowania pkt z kazdym strzalem :) Gra nie taka latwa, jak wyglada ^^
1 miejsce: "Snowy Battle" - no poprostu wlaczylem, zobaczylem to menu z ta muzyczka i juz wiedzialem, ze ta gra jest epicka. Wlaczylem survivial i nie pomylilem sie xD Normalnie swietne :D Jedyne, do czego sie przyczepiam to fatalne wykrywanie kolizji. SLOWO DAJE, ON MNIE NIE ZLAPAL xD

Reszta:
"Snowflake saga" - graficznie mi sie bardzo podoba poza tym detalem, ze zolty snieg i bialy sa praktycznie identyczne (a moze to moje oczy nawalaja ?). Niestety nie umiem w to grac xD
"Tarnfad Cold Edition" - dostaje blad "ActiveX component can't create object" i aplikacja sie nie wlacza... ale muzyka zajebista :)
"Snowy puzzles" - hehe :D
"Save Buczka" - jesli miejsce w ktorym mozemy umiescic przedmiot nie jest wybierane losowo, a za pomoca jakiegos logicznego algorytmu, to moglaby to byc calkiem niezla gierka logiczna. Niestety mnie nie wciagnela :P
"Ostatnia choinka" - moze gdyby przyspieszyc rozgrywke i dodac mozliwosc uniku (jakis skok, lub cos w ten desen) :)
EDIT:
WTF !! xD Nie wiem, jak to sie stalo, ze napisalem post w innym temacie <zonk>. Nie widze opcji usun. Moglby ktos przeniesc post do tematu compo ? :D
// Done -Xirdus
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2014, 09:14:51 wysłana przez Xirdus »

Offline aureon

• Użytkownik

• +1
# Grudzień 29, 2014, 03:11:56
Zapomnialem opisac to w readme :/
Dla wszystkich co maja ten blad:
Plik znajdujacy sie w folderze z gra dx8vb.dll skopiuj do folderu:
Windows 64bit C:\Windows\SysWOW64\
Windows 32bit C:\Windows\System32\
Nastepnie uruchom plik cmd.exe jako administrator i wpisz:
Windows 64bit regsvr32 C:\Windows\SysWOW64\dx8vb.dll
Windows 32bit regsvr32 C:\Windows\System32\dx8vb.dll
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2014, 12:52:23 wysłana przez aureon »

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik

# Grudzień 29, 2014, 04:37:03
Sprawdziłem ponownie Twoją grę i było warto :)

Popraw nazwy plików w powyższym poście, bo w archiwum z grami plik nosi nazwę "dx8vb.dll".

Zaktualizowałem swój głos.

Offline P@tyS

• Użytkownik
    • Patys coding

# Grudzień 29, 2014, 11:42:46
3 punkty - Rafał Budzis - Ostatnia choinka - fajnie się gra, tylko trochę za wolna rozgrywka

2 punkty - Adam Pajkert - Snowy Battle - fajnie, podoba mi się wykonanie :D
                     PS: Działa pod wine, ale linux:
                     ./main: 1: ./main: ELF: not found
                     ./main: 11: ./main: Syntax error: "(" unexpected
1 punkt - Filip Płotnicki - Snowflake saga - super pomysł, gdzie jest żółty :D

Iv - Save Buczka - ciekawy pomysł, przydałby się opis połączeń klocków w readme bo nie ogarniam jak to działa
Marek Adamczyk - Śnieg Pod Każdą Postacią - naprawdę świetne, szkoda że tylko jedna szansa na trafienie :D
Adam Bawelski - Snowy puzzles - pod linuxem nie działa unity web player. nie mogłem zagrać :(
aureon - Tarnfad Cold Edition - nie zadziałało pod wine, kopiowanie, komendy nie zadziałały :( nie mam pod ręką windowsa
Patys - SzaloneMikołaje - moja gra

Offline aureon

• Użytkownik

# Grudzień 29, 2014, 12:54:38
Kyroaku, sprobuj tego co napisalem pod Twoim postem.

3pkt - SzaloneMikołaje - Wciąga, przyjemnie się gra.

2pkt - Ostatnia choinka - Trochę za wolna rozgrywka ale gra całkiem fajna.

1pkt - Snowy Battle - Za dużo "duchów" jak dla mnie, przez co gra jest trochę krótka (przynajmniej dla mnie) i robi się trochę nudno gdy ciągle nawalam samymi śnieżkami. Mimo wszystko jest ok.

Save Buczka - Ciekawy pomysł, ale tak jak ktoś napisał wcześniej, przydały by się połączenia opisane. Gra jest trochę pusta, nic nie przeszkadza więc chyba nie da się przegrać (nie udało mi się :D ).

Snowflake saga - Nie ogarniam tej gry ^^

Śnieg Pod Każdą Postacią - Grafika nie zachęca, ale gra się całkiem przyjemnie.

Snowy puzzles - Może było by dobrze, gdyby tych plansz było więcej ^^
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2014, 14:10:05 wysłana przez aureon »