Autor Wątek: Kompilacja GDB z obsługą Pythona  (Przeczytany 1926 razy)

Offline karol57

• Użytkownik

# Grudzień 18, 2014, 17:08:51
Mam mały problem z kompilacją GDB pod Windowsa. O ile podstawowa kompilacja przebiega bez problemowo, to nie mam pojęcia jak skompilować to razem z Pythonem (po co? Qt wymaga).

Kompiluje na Linuxie (Ubuntu 14.04 LTS x64) za pomocą MinGW-w64 (gcc 4.8.2).

Więc gdy w końcu wpadłem na to, że kompilując GDB pod Windowsa potrzebuje binarek Pythona pod Windowsa, chciałem je sobie zbudować.
Cytat: Console
karol57@Terminator2:~/Pulpit/python-build$ ../Python-2.7.9/configure --prefix=/home/karol57/Pulpit/python-windows/ --host=x86_64-w64-mingw32 --build=x86_64-linux
checking build system type... x86_64-pc-linux-gnu
checking host system type... x86_64-w64-mingw32
checking for python interpreter for cross build... python2.7
checking for --enable-universalsdk... no
checking for --with-universal-archs... 32-bit
checking MACHDEP... configure: error: cross build not supported for x86_64-w64-mingw32

A więc: Dlaczego nie mogę pod Linuxem skompilować tego pod 64-bitowego Windowsa? Bo mi się skończyły pomysły co robię źle, a Google nie chce pomóc.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline albireo

• Użytkownik

# Grudzień 18, 2014, 17:45:10
Kompilacja pythona pod windows jest możliwa tylko przy pomocy visuala (mingw nie jest w oficjalnej wersji wspierany), jakaś spachowana wersja pozwalająca na kompilacje przy pomocy mingw jest tu https://bitbucket.org/puqing/python-mingw/branches (nie testowałem).

Offline Xender

• Użytkownik

# Grudzień 18, 2014, 21:42:00
@albireo - No to jak nie można, jak można? Ktoś mówił, że będzie lekko?

@karol57
Może być ciężko.
http://uucode.com/texts/python-mingw/python-mingw.html

Offline karol57

• Użytkownik

# Grudzień 18, 2014, 21:46:35
@up No niestety nie poradziłem sobie.
@albireo No niestety nie poradziłem sobie
@Xirdus@Xender No i było dopóki zacząłem myśleć inaczej niż na upartego kompilować Pythona.

Ale problem już rozwiązany, trochę na około, ale działa.

Dla potomnych
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2014, 07:27:32 wysłana przez karol57 »

Offline albireo

• Użytkownik

# Grudzień 18, 2014, 22:03:37
@albireo - No to jak nie można, jak można? Ktoś mówił, że będzie lekko?
Chodziło mi tylko o to, że oficjalna wersja pythona nie wspiera kompilacji przy pomocy mingw (spachować można wszystko).

Offline Xender

• Użytkownik

• +1
# Grudzień 18, 2014, 23:47:00
@Xirdus
Xirdus się akurat w tym wątku nie wypowiadał. :P

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 21, 2014, 20:22:51
A dlaczego w ogóle kompilowałeś? Nie ma gotowych buildów GDB z pythonem na Windowsa? Kojarzę że gdzieś znalazłem jak szukałem ze 3 lata temu, ale właśnie chyba nie w typowych miejscach typu Nuwen czy TDM.

(BTW nadal potrzebny jest w GDB python żeby normalnie oglądać zawartość kontenerów?)

Offline Xirdus

• Redaktor

# Grudzień 21, 2014, 23:12:41
(BTW nadal potrzebny jest w GDB python żeby normalnie oglądać zawartość kontenerów?)
Tak.

Offline bies

• Użytkownik

# Grudzień 22, 2014, 06:38:38
Tak.
Nie. Użycie pythona jest po prostu najłatwiejsze, są alternatywy: https://sourceware.org/gdb/wiki/STLSupport