Autor Wątek: Problem - MiniCzat  (Przeczytany 1858 razy)

Offline jagu

• Użytkownik

# Luty 23, 2007, 17:56:46
Witam. Od niedawna zacząłem interesować się programowaniem sieciowym. Stąd moje pytanie. Jakie środowisko jest najbardziej odpowiednie do pisania programów sieciowych? Obecnie używam BCB. Chciałbym zrobić prosty czat z możliwością formatowania tekstu (kolor, czcionka, rozmiar) jaki jest do tego najbardziej odpowiedni komponent? TRichEdit? W jaki sposób mogę tekst sformatowany z RichEdit1 dodać do RichEdit2 z zachowaniem formatowania? Próbowałem przez RichEdit1->Lines->SaveToStream(s) i RichEdit2->Lines->LoadFromStream(s), ale to powoduje że to co było w RichEdit2 zostaje nadpisane. Czy jest na to jakiś sposób? Może programowe kopiowanie (ctrl+c i ctrl+v), to zachowało by formatowanie. Aha i jeszcze jedno, czy do TRichEdit można wstawiać obrazki? Jeśli nie to jaki komponent obsłuży mi to i wyświetlanie sformatowanego tekstu. Jestem w tym temacie początkującym więc proszę o wyrozumiałość. Szukałem na google i na forach, ale nie mogłem znaleźć rozwiązania.

// edit by bies
Uprzejmie uprasza się o nieużywanie tak kolorów. Z umiarem a jeśli pojęcie umiaru jest obce to wcale.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 18:01:24 wysłana przez bies »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

bies

• Gość
# Luty 23, 2007, 18:05:04
Może być BCB (szczególnie, że chcesz używać VCL), winsock używa się dokładnie tak samo jak gdzie indziej. Co do rysowania obrazków, pewnie tak - z komponentu można wyciągnąć Canvas i rysować ręcznie. Ale polecam najpierw zrobić komunikację tekstową po sieci a dopiero później brać się za uśmieszki.

Offline SYSmen

• Użytkownik

# Luty 23, 2007, 18:57:18
Przejrzyj folder "Examples" w BCB6. Tam masz minichat.
pzdr!

Offline jagu

• Użytkownik

# Luty 23, 2007, 19:23:57
To proszę przeczytać mój post jeszcze raz, a następnie samemu przeżjeć co znajduje się w katalogu exaple. Widzę, że niektórzy mają problem czytania ze zrozumieniem. Tam jest, ale nie ma możliwości edycji tekstu (czcionka, kolor, rozmiar) wysyłać i odbierać umiem. Tylko zastanawiałem się jaka kontrolka jest do tego najlepsza, żebym mógł formatować tekst i w jaki sposób.

Offline skiter

• Użytkownik

# Marzec 11, 2007, 03:45:35
To proszę przeczytać mój post jeszcze raz, a następnie samemu przeżjeć co znajduje się w katalogu exaple. Widzę, że niektórzy mają problem czytania ze zrozumieniem. Tam jest, ale nie ma możliwości edycji tekstu (czcionka, kolor, rozmiar) wysyłać i odbierać umiem. Tylko zastanawiałem się jaka kontrolka jest do tego najlepsza, żebym mógł formatować tekst i w jaki sposób.
To w takim razie mi odpowiedz na pytanie o ma BCB + jego VCL do TCP/IP, tudziez sieci i WinSock? Przeco to jest pytanie ALBO! "Jakiej kontroli VCL uzywac by bylo formatowanie tekstu typu kolor itd..." ALBO! inne, ja tutaj niewidze zadnego zapytania o siec.

Wiec ALBO! idzna odpowiedzni dzial, ALBO! zamilcz i nie kontynuuj tego tematu.

Dziekuje i zycze milego lotu. :)