Autor Wątek: Portfolio Game developera / programisty  (Przeczytany 6302 razy)

Offline jpacanowski

• Użytkownik
    • http://jpacanowski.pl/

# Listopad 27, 2014, 00:10:11
To portfolio to totalna porażka. Celowo wybrałeś najgorszy z możliwych szablonów? Straciłem cenne w moim życiu 10 minut na przeglądnięcie twojej strony i zupełnie twoja strona _NIC_ nie wnosi. Nie wiem co tam miało być ale po kliknięciu w play pojawia się czarny ekran, przy bardzo oszczędnym opisie jednej z twoich gier jakieś logo (gry?) zrobione w Paincie, spagetti językowe - raz po polsku a raz łamany angielski. "Here you can view my projects and even in some of them play." -> a może od razu "Thank you from mountain" ? ;) Menu po angielsku, a zaraz formularz kontaktowy po polsku... WTF?! Jesteś podobno programistą a nawet nie wiesz jak się po angielsku pisze słowo programista. Człowieku, jakbym był rekruterem i wszedłbym na twoją stronę "portfolio" to bym zaraz wyciągnął pistolet i strzeliłbym sobie w łeb.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2014, 00:13:31 wysłana przez lizard1982 »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

# Listopad 27, 2014, 01:09:49
Miło :)

To wersja beta, nie zmieniałem w niej nic od początku bo mam teraz za dużo na głowie. Twoje postulaty pojawiły się już w wcześniejszych "TODO".

Liczę, że postawie to "coś" na nogi w weekend.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wszystkie zostały lub zostaną przeanalizowane. Jednocześnie proszę o niewypowiadanie się do czasu wprowadzenia już zasugerowanych zmian.

PS. Jak widzisz czarny ekran to brakuje u Ciebie unity web player. Zmiana pluginu też jest w planach.

Offline Xender

• Użytkownik

• +1
# Listopad 27, 2014, 09:07:46
Phi, to wszystko (adres, telefon) można znaleźć w whois ;) Ma swoją domenę i jest narażony na takie rzeczy. Tak samo gdy człowiek zakłada działalność gospodarczą, jego dane są w CEIDG, staje się publiczny.
Niebezpieczny jest ten współczesny Świat...

To zależy, jakiego masz rejestratora. W OVH dla domeny .re mam tam podane tylko adres i numer telefonu do OVH, a jako imię Ano Nymous (z notatką, żeby nie pisać maili, bo taka osoba nie istnieje).
Przy rejestracji podałem prawdziwe dane i nigdzie nie musiałem włączać dodatkowej ochrony.

Więc nie, posiadanie domeny nie czyni Cię osobą publiczną.

Prowadzenie działalności gospodarczej AFAIK też nie, nie mylmy pojęcia osoby publicznej z tym, że pewne dane stają się publiczne.

Domena zarejestrowana na organizację a na osobę fizyczną może robić znaczenie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2014, 09:11:09 wysłana przez Xender »

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

# Grudzień 03, 2014, 19:20:02
Już prawie postawiłem na nogi portfolio, jeszcze trzeba dopasować gry online do wymogów pod stronę i zrobić trochę grafiki.

Nie pisałbym tego posta gdyby nie fakt, że dzisiaj w nocy miałem 600 wejść na stronę z różnych IP (4 000 wejść ogólnie), z różnych krajów świata. Zastanawiam się czym to jest spowodowane, czyżby ktoś próbował się włamać? Standardowo wejść jest ok 30.

Nie wiem jak wyglądają zabezpieczenia wordpress'a ale moje hasło do wp-admin to małe, duże litery, cyfry i znaki specjalne :P

Macie inne pomysły skąd wziął się ten skok?

Offline Xirdus

• Redaktor

# Grudzień 03, 2014, 21:32:16
Spamboty.

Offline wonderboy

• Użytkownik

# Grudzień 04, 2014, 00:45:34
Niedawno została wydana nowa wersja Wordpressa (4.0.1) ze sporą ilością "krytycznych" poprawek bezpieczeństwa. Być może teraz, kiedy błędy zostały już upublicznione (czyli czarna robota odwalona), boty próbują wykorzystać luki i włamać się na nieuaktualnione strony - stąd zwiększony ruch. Ale przyznaję - nie znam się za bardzo na webdevie;)

SRC:
https://wordpress.org/news/2014/11/wordpress-4-0-1/