Autor Wątek: program w VB i pobór pamięci  (Przeczytany 1051 razy)

Offline DMX

• Użytkownik

# Listopad 09, 2014, 20:39:37
Witam. Co nieco już ogarniam programowanie, nawet kilka języków, ale mam tu inny problem. Odpaliłem VS 2013 for Desktop i stworzyłem nowy projekt Windows Forms Application w Visual Basicu. Zmieniłem jedynie Framework na 3.0 i konfigurację na Release. I gdy odpalę taki programik to widzę, że co jakiś czas zwiększa się pamięć, którą wykorzystuje program. Szczególnie gdy np. zmieniam rozmiar okienka wykorzystanie pamięci się zwiększa, a gdy przestaję zmieniać rozmiar to ilość wykorzystywanej pamięci się nie zmniejsza. To dziwne zachowanie, czy może co jakiś czas taki program będzie zwalniał trochę pamięci? Odpaliłem go na kilka minut i nie zauważyłem, żeby zwalniał pamięć. Niepokoi mnie to bo jakbym np. chciał napisać odtwarzacz muzyki, który byłby ciągle włączony to po jakimś czasie zajmowałby coraz więcej pamięci tak bez powodu. Oczywiście ilość wykorzystywanej pamięci rośnie powoli około 5 KB na sekundę w porywach do 20 przy zmienianiu rozmiaru okna, ale przy długim działaniu programu urosłoby znacząco. Jak to jest z tą pamięcią gdy program działa długo?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Moderator

# Listopad 09, 2014, 22:03:45
To jest język zarządzany, maszyna wirtualna sama dba o pamięć. Jeśli nie będzie ci wzrastać znacząco (do kilkuset mega, albo stały wzrost przez parę godzin działania), to olej.

Offline Veldrin

• Użytkownik

# Listopad 10, 2014, 00:38:25
To wszystko całkowicie normalne zachowanie. Programuj dalej.