Autor Wątek: CodinGame - online'owe konkursy programistyczne  (Przeczytany 3396 razy)

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Październik 26, 2014, 00:06:03
Bawi się ktoś stąd na CodinGame? W niektórych konkursach mignęło mi parę znajomych jakby nicków... Ogólnie bardzo polecam, zabawa jest przednia, stronka od strony technicznej - IDE, wybór języków programowania, wizualizacja skryptów, tryb debug - wszystko dopieszczone po wakacyjnych zmianach na tip-top. Nic, tylko kodzić. Zwłaszcza, że zadania mają wiele wspólnego z zagadnieniami, jakie napotyka się przy programowaniu gier. Typowe konkursy są w trybie singleplayer, trwają 3-4 godziny i odbywają się w sobotnie wieczory co miesiąc, bądź dwa. Akurat najbliższa bitwa to będzie multiplayer, rozciągnięty w czasie na prawie trzy tygodnie. Kto staje w szranki? ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline lethern

• Użytkownik

# Październik 26, 2014, 03:03:53
Fajne
podobnych mnie ostrzegam, że mineło troche minut od wysłania mojego pierwszego rozwiązania (a wysłałem w sumie z 5 rozwiązań w 2 językach) do momentu pokazania jakichkolwiek rezultatów ;p

Offline MofC

• Użytkownik

# Październik 26, 2014, 13:28:54
Brzmi fajnie, od razu sprawdziłem. Ale mam problem ze zrozumieniem paru rzeczy w tutorialu. Przydałby się jakiś przykładowy kod. Nie wiem jak zebrać informację od razu o wszystkich przeciwnikach.

Offline Astisus

• Użytkownik
    • Portfolio

# Październik 26, 2014, 14:02:44
Odpaliłem, zrobiłem 2 pierwsze gry i muszę powiedzieć, że to całkiem fajne.
@MofC - wszystkie informacje masz już w utworzonych zmiennych, nic nie musisz samemu pobierać (przynajmniej w 2 pierwszych zadaniach)

Offline MofC

• Użytkownik

# Październik 26, 2014, 14:14:59
Wszystkie? W zadaniu Onboarding są trzy zmienne - nazwa statku, jego dystans i liczba statków w zasięgu. Jak w takim razie mam porównać dane z innymi statkami i sprawdzić który jest najbliżej?

EDIT:
Dobra mam, wygląda to trochę jak czytanie pliku.

« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2014, 14:34:36 wysłana przez MofC »

Offline P@tyS

• Użytkownik
    • Patys coding

# Październik 26, 2014, 14:23:30
Fajne, rozwiązałem pierwszą grę :D Ja wrzuciłem wszystko do wektora i sprawdzałem za pomocą std::min_element, który jest najbliżej.

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Listopad 14, 2014, 10:45:40
I jak tam, walczy ktoś w Platinum Rift? Zostało jeszcze 12 dni, kupa czasu, więc spokojnie można dołączyć.