Autor Wątek: Projekty zakończone  (Przeczytany 2734 razy)

Offline conx

• Użytkownik

• +9
# Październik 22, 2014, 17:22:22
Hej,
właściwie to piszę z propozycją nowej funkcjonalności- sorki jeśli w złym dziale to umieściłem.

Czy istnieje szansa, że na warsztacie powstanie dział z grami, które zostały skończone - taka baza polskich gier/INDIE, których projekt był prowadzony przez warsztat i zostały skończone.

Pozdrawiam, Rafał

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Joker

• Użytkownik

# Październik 23, 2014, 19:45:02
Jest to http://warsztat.gd/downloads może nie do końca o to chodzi ale jakaś baza jest.

Offline peter

• Użytkownik
    • BirdStorm.net browser based MMO

• +1
# Październik 23, 2014, 23:18:56
Poważnie myślisz, że potrzebny jest jeszcze jeden dział?
Obawiam się, że już obecne nie porywają popularnością. Ponadto pewnie nie ma przeszkód, żeby opisać ukończony projekt w dziale "Projekty zaawansowane".

Offline maro

• Użytkownik

• +3
# Październik 24, 2014, 09:47:49
Ja bym był za nowym działem, gdyby każdy projekt, który już tam się pojawi, zawierał jakieś podsumowanie od autorów, typu post mortem.

Offline glaz

• Użytkownik

• +1
# Październik 24, 2014, 12:10:23
Poważnie myślisz, że potrzebny jest jeszcze jeden dział?
Obawiam się, że już obecne nie porywają popularnością.
A może właśnie dodatkowy dział mógłby to jakoś zmienić? Pewnie, fajnie jest dostać jakiś feedback podczas tworzenia, ale wielu ludzi chętnie by zagrało w jakąś małą niezależną grę bez śledzenia całego procesu twórczego.

Rozumiem, że warsztat ma zrzeszać twórców, ale czemu by nie zrobić jakiegoś osobnego działu, który by po prostu w jakiś tam sposób promował naszą twórczość? Taki, do którego "osoba z zewnątrz" mogła by zajrzeć, przeczytać parę słów o grze i ewentualnie pobrać i przetestować.

Sam chciałem założyć podobny temat. I to nawet tego samego dnia co powstał ten - dlatego też ostatecznie go nie założyłem.

Ponadto pewnie nie ma przeszkód, żeby opisać ukończony projekt w dziale "Projekty zaawansowane".
Owszem - ale znowuż. Forum jest skierowane głównie do ludzi którzy sami coś tworzą, kodzą itp. A dział w serwisie byłby niezobowiązujący. Ba! Byłbym nawet za tym, by w takim dziale, gdzie można by wrzucać gry które można pobrać, była możliwość komentowania także przez niezalogowanych użytkowników.

Offline koirat

• Użytkownik

# Październik 24, 2014, 12:22:46
Przydałby się jeszcze dział "Projekty Wydane" ;)

Offline rafal3920

• Użytkownik

# Październik 24, 2014, 19:17:16
Glaz ma dobry pomysł, jednak boję się że brak logowania może oznaczać zalew spamu i hejtu osób myślących że CrySis-a zrobiła jedna osoba więc to gra to "gufno, syf i wogule" bo jest gorsza.

Offline kuba

• Użytkownik

# Październik 24, 2014, 20:21:46
Komentowanie osób niezalogowanych to największe zło dzisiejszych czasów, więc zdecydowanie jestem na nie.
Co do projektów zakończonych.. Wystarczy oznaczyć tak temat w projektach zaawansowanych, to wystarczy według mnie. Ruch na Warsztacie i tak jest niewielki, co innego jakby przewijało się tu dziennie 30 nowych osób, każdy tworzyłby coś nowego. "no ale.."

Offline glaz

• Użytkownik

# Październik 24, 2014, 20:35:32
Ruch na Warsztacie i tak jest niewielki
I o to mi chodzi. Osób które potencjalnie byłyby zainteresowane twórczością niezależnych twórców (zwłaszcza gdy Ci udostępniają efekty swojej pracy za frajer) jest pewnie więcej niż osób zainteresowanych game devem w ogóle.
Wystarczy oznaczyć tak temat w projektach zaawansowanych, to wystarczy według mnie.
Tak jak wspomniałem w poprzednim poście. Forum jest raczej skierowane do osób które same coś tworzą. Dlatego też taki dział z pracami skończonymi byłby (przynajmniej tak to wygląda w mojej głowie) skierowany do ogółu, do wszystkich. Bez koniecznego włączania się w społeczność warsztatu.

Dlatego też rzuciłem ten pomysł z komentarzami dla niezalogowanych. By samo granie w gry od warsztatowiczów (a także ocenianie ich, zostawianie jakiegoś feedbacku) nie wiązało się z rejestracją oraz dołączaniem do tutejszej społeczności.
Glaz ma dobry pomysł, jednak boję się że brak logowania może oznaczać zalew spamu i hejtu osób myślących że CrySis-a zrobiła jedna osoba więc to gra to "gufno, syf i wogule" bo jest gorsza.
Nie sądzę, by osoby zainteresowane indykami, zwłaszcza takimi które w większości są darmowe, miały pisać takie komentarze. A inni ludzie raczej nie mieliby czego tutaj szukać - co za tym idzie nie zalewali by serwisu debilnymi komentarzami.

Chodzi mi o to, by warsztat nie tylko zrzeszał twórców gier, ale także ich promował. Ja zanim nie zacząłem pracować nad swoim projektem to nigdy o tym miejscu nie słyszałem. A szkoda, bo pewnie chętnie bym parę projektów sprawdził nawet nie będąc zaangażowanym w tworzenie.