Autor Wątek: Poszukuje silnika! C++ OPEN SOURCE MMORPG 2D  (Przeczytany 4256 razy)

Offline AveShad

• Użytkownik
    • WolvBoar

# Wrzesień 29, 2014, 23:51:12
Witam. Poszukuje silnika do gry MMO RPG2d który napisany będzie w c++ i będzie on open source. Na początku planowałem napisanie takiego silnika samemu przy wykorzystaniu SFML, ale pewne problemy pospieszyły mnie i nie zdążę napisać własnego silnika w pojedynkę przy takiej ilości wolnego czasu jaką obecnie posiadam. Czy znacie taki silnik? Może być ukończony w 30% byle by był w c++ i sieciowo w miarę ogarnięty + system questów reszta to nie będzie problem. W programowaniu siedze już od 2 lat pisałem sporo mały gierek a teraz chciałbym zrobić taką na której zarobie. Najpierw mój pomysł padł na prywatny serwer Tibi. Mój pracodawca takowy posiada i sporo na nim zarabia, ale odtrąca mnie grafika i cały ten system gry. OTS to jest opcja ostateczna jeżeli nie znacie innego silnika. Z góry dzięki za pomoc.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline endifreekolesio

• Użytkownik

# Październik 01, 2014, 12:10:57
Żadnego takiego silnika nie znam ale może skoro ta tibia Ci jako tako podchodzi to może dostosuj ją pod siebie. Tu taka sugestia w odnośnie np grafiki na którą wiele osób narzeka. Nawet grafik nie musisz nowych robić (:

Offline Karol

• Użytkownik

• +1
# Październik 01, 2014, 14:08:32
@up - łał, jak całkiem nowa gra :D Przy okazji widzę, że kultura graczy nic się nie zmieniła :).

Offline AveShad

• Użytkownik
    • WolvBoar

# Październik 01, 2014, 16:51:54
Moja obecna praca na zlecenie polega na przerabianiu silnika to Tibi więc mam łatwiej ale problem w tym że nigdy w nią nie grałem. Musiałbym najpierw spędzić co najmniej miesiąc na graniu w Tibie aby poznać ją na tyle żeby sprostać wymaganiom graczy co do serwera. Chyba żę użył bym silnika tibijskiego do stworzenia zupełnie nowej gry tzn przerobił miliord rzeczy ale to przy 30tyś+ linijek kodu trochę zabawy. No nic jeszcze trochę poczekam na jakąś odpowiedz a jak jej nie otrzymam to zaczynam bawić się z tą Tibią.

Offline AveShad

• Użytkownik
    • WolvBoar

# Październik 01, 2014, 21:17:48
a ludzie graja jeszcze na takich przerobionych tibijskich serwerach?

Offline FrozenShade

• Użytkownik
    • Skullstone's official site

# Październik 03, 2014, 09:39:58
Generalnie wśród młodych 'programistów' panuje jakieś takie przekonanie, że jak się zrobi klona margonem to się będzie miało tysiące graczy, kupę kasy i swag na osiedlu. Osobiście nie widzę powodu marnowania czasu ani na produkcję ani tym bardziej na granie w taką grę. A z obserwacji? Każda taka gra w fazie 'developmentu' cieszy się jakimś tam zainteresowaniem, nawet kilkanaście osób zgłasza się do testów ;)

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Październik 04, 2014, 00:00:57
Są ludzie którzy zarabiają 100tys / miesiąc na rzeczach, na które nikt przy zdrowych zmysłach nie marnowałby czasu ;)

Offline AveShad

• Użytkownik
    • WolvBoar

# Październik 04, 2014, 14:11:19
Nie licze że zarobie na samej produkcji typu margonem ;p tylko na item shopie ^^ dlatego potrzebuje źródła w c++ aby móc wprowadzić swoją fabułę zmiany nowe rodzaje mikstur, launchera z updatem automatycznym i napisać własny item shop.

Offline FrozenShade

• Użytkownik
    • Skullstone's official site

# Październik 04, 2014, 23:51:42
No właśnie, żeby zarobic to najpierw: musisz to napisać, zrobić dobrze grywalne, rozreklamować, zdobyc graczy.
Wiesz, że przy konkretnie takim projekcie bedzie to sporo trudniejsze niż gdybyś zrobił coś bardziej na 'te czasy' ?

Offline AveShad

• Użytkownik
    • WolvBoar

# Październik 06, 2014, 11:45:58
W tibie nadal gra sporo ludzi wystarczy oryginalny projekt i europejski zasięg około 1000 zł na reklame i mam 200-300 osób na serwerze.

Offline skmskm

• Użytkownik

# Październik 06, 2014, 17:40:04
Za tysiąc złotych to co najwyżej będziesz miał 20 osób cena za CPM w Polsce to 50zł(w większych serwisach) z tego efektywnych jest gdzieś 1%. a czas nadawania reklamy za tysiąc zł to 14.4 min :D na onet.pl
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2014, 17:47:10 wysłana przez skmskm »

Offline Karol

• Użytkownik

# Październik 06, 2014, 20:05:52
Za tysiąc złotych to co najwyżej będziesz miał 20 osób cena za CPM w Polsce to 50zł(w większych serwisach) z tego efektywnych jest gdzieś 1%. a czas nadawania reklamy za tysiąc zł to 14.4 min :D na onet.pl
Z taką reklamą nie idzie się na onet tylko odpowiednie serwisy skupiające target, a które na pewno są tańsze.