Autor Wątek: Prośba o wycenę grafiki  (Przeczytany 3437 razy)

Offline Shil

• Użytkownik

• +1
# Wrzesień 24, 2014, 13:55:50
Witam Wszystkich

Robiąc porządki na dysku znalazłam trochę grafik, część z nich jest niedokończona, części brakuje kilku elementów, ale włożyłam w nie trochę pracy swego czasu i myślę o ich sprzedaży, niech nie zalegają bez sensu. Niestety nie wiem jak się do tego zabrać. Czytałam kilka wątków na forum co do wyceny, ale właściwie wszystko zależy od tego jaka to grafika i ile jej jest. Stąd też zapytam bardzo konkretnie, jakby bardziej doświadczenie Forumowicze wycenili taki zestaw tilesów do gry jaki prezentuję poniżej. Zawsze będę mieć jakiś punkt odniesienia.

Tile 75x75. Tilesy jasnej trawy i ciemnej trawy są w komplecie - 14 tilesów i wody z granicami - 93 tilesy, oraz ziemia 47 tilesów. 5 rodzajów drzew, skrzynka, kuferek, 3 kamyczki, studnia, mostek, tabliczki, kwiaty 2 rodzaje.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Lobsang Rampa

• Użytkownik
    • Global Epidemic

# Wrzesień 24, 2014, 14:13:04
Jakby to było zrobione pod wytyczne zamawiającego to pewnie z 500 - 1000 zł (oczywiście wszystkie elementy dokończone). Natomiast w tym przypadku będzie to z pewnością mniej, musiałby ten zestaw komuś podpasować, a po drugie, nie wszystko jak piszesz jest dokończone.

Btw. Bawisz się też może w pixelart (ikonki, symbole) ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2014, 14:21:24 wysłana przez Lobsang Rampa »

Offline Shil

• Użytkownik

# Wrzesień 24, 2014, 14:41:49
Dziękuję za odpowiedź. :)
Ojej, dużo. To fakt, musi podpasować. Co do dokończenia to zawsze mnie kusi by dodać jeszcze jeden element, by jeszcze dorzucić budynki, stworki itd, ale po namyśle stwierdzam, że o ile te elementy otoczenia są w miarę uniwersalne, to budynki i stworki mogą się okazać zupełnie nietrafione...
Co do pixelartu to rysuję różne rzeczy, GUI i  ikonki akurat mało w pixelarcie, ale to nie jest jakiś problem.
Tu troszkę jest ikonek, nie za wiele, akurat stara darmowa grafika:

Offline Lobsang Rampa

• Użytkownik
    • Global Epidemic

# Wrzesień 24, 2014, 15:53:53
He he, myślałem, że powiesz "tak mało ?". Ale to jak mówię orientacyjna wycena pod konkretne wytyczne, w tym jakieś pewnie wersje próbne i poprawki, no i trzeba odliczyć podatek dochodowy.

Przeglądałem Twoje portfolio do którego dawałaś link w tym poście:
http://forum.warsztat.gd/index.php?topic=28921.msg329441#msg329441
Robiłaś od tamtego czasu coś nowego ?

Offline Shil

• Użytkownik

# Wrzesień 24, 2014, 16:01:46
Tak, w sumie na poprawki schodzi się często więcej niż samo rysowanie podstawowe. :/

Zawsze robię coś, ale albo jest to do ciągnących się projektów non profit, albo krótkie zamówienia, albo dla kogoś prywatnie, w sumie nie uzupełniałam dawno portfolio, też ze względu na prawa autorskie - mam z tym zawsze problem, czy jak zrobię dla kogoś grafikę, to jeśli nie ma nawet w umowie przekazania praw autorskich, to czy mam prawo umieszczać to w portfolio?

Offline Lobsang Rampa

• Użytkownik
    • Global Epidemic

# Wrzesień 24, 2014, 16:15:35
też ze względu na prawa autorskie - mam z tym zawsze problem, czy jak zrobię dla kogoś grafikę, to jeśli nie ma nawet w umowie przekazania praw autorskich, to czy mam prawo umieszczać to w portfolio?
W przypadku wyzbycia się majątkowych praw autorskich, ja bym nie ryzykował, chyba, że te prace już się gdzieś ukazały publicznie (np. w grze). Natomiast prywatnie pewnie możesz komuś takie prace pokazać, można je przy tym wyraźnie oznaczyć (np. czerwonym przekreśleniem całości), żeby ktoś takich prac nie mógł wykorzystać, choć wszystko zależy od konkretnego przypadku, bo np. pokazując komuś koncept GUI można dużo zdradzić na temat samej gry. Dużo zależy od tego, czy i co podpisałaś zleceniodawcy w NDA (dokument o zachowaniu poufności).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2014, 16:17:42 wysłana przez Lobsang Rampa »

Offline Shil

• Użytkownik

# Wrzesień 24, 2014, 16:21:47
Ano właśnie. Dlatego bezpieczniej nie uzupełniać i tak zawsze jak zaczynam z kimś współpracę to chce rysunek na próbę. :)

Offline wozix

• Użytkownik

# Wrzesień 25, 2014, 00:00:23
Ja to wyceniam na bardzo ładne/10.

Offline deadeye

• Użytkownik

• +1
# Wrzesień 25, 2014, 14:32:53
Zamiast sprzedawać ten zestaw raz za jakąś kwotę, wystaw go na stockach jak np Unity Store czy UE4 store, daj stosunkowo małą kwotę jak np 30$, i może ci się taki zestaw sprzedać w kilkudziesięciu czy kilkuset sztukach - zarobisz na pewno więcej niż sprzedając jednej osobie po dużej cenie.

Offline Shil

• Użytkownik

# Wrzesień 25, 2014, 23:59:00
Wozix - dziękuję :)
Deadeye - jest to fajny pomysł, ale chyba nie ma grafiki 2d akurat na tych stockach. Poszukam.