Autor Wątek: digart.pl oszalal? czy taki byl zawsze?  (Przeczytany 5563 razy)

Offline zx81 (taxi_dr...

• Użytkownik
    • Something Beautiful team

# Wrzesień 17, 2014, 15:01:08
Chce zapytac czy ktokolwiek z Was znalazl jakiegos interesujacego grafika przez strone digart.pl
Dlaczego pytam? bo mialem nieprzyjmenosc otworzyc tam watek i powiem ze po dluzszej obecnosci glownie na forach miedzynarodowych jest to dla mnie jak cios prymitywa piescia miedzy oczy.
Community wyglada jak zlepek uciekinierow ze szpitala psychiatrycznego.
Juz w pierwszym poscie pod moim polski grafik zarzucil mi ze gre ktorej video podlinkowalem... he he ukradlem!
Po tym otrzymuje zlote rady od forumowych "znafcuw" branzy ( wg zasady ze sprzataczka w szkole zna sie na nauczaniu to grafik z digart.pl zna sie na rynku gier mobilnych) typu ze gry mobilne zawsze zarabiaja ;)
Temu wszystkiemu przygladaja sie moderatorzy i... zupelnie nic.
Dalem link do wykresu ze jednak tak nie jest, ze ponad 60% gier jest sciaganych ponizej 50 razy... to dostalem ostrzezenie od moderatora ;) fakt, wykres byl po angielsku i w dodatku rysunkowy wiec moze mysleli ze to atak na ich, grafikow pozycje?
http://www.androlib.com/gd/stats/downloadrepartition.aspx
Jestem naprawde gleboko skonsternowany.
Czy Polacy( polscy graficy) naprawde tacy sa? czy raczej ci normalni znajacy angielski migrowali do innych serwisow, a digart.pl nalezy omijac jak smierdzaca kupe?
Znalezliscie tam kogos? na digart?
Na szczescie jest caly wielki swiat.
...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2014, 15:17:26 wysłana przez zx81 (taxi_driver) »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline zx81 (taxi_dr...

• Użytkownik

# Wrzesień 17, 2014, 15:07:08
aaa no i jeszcze dodam ze przejrzalem wiecej ogloszen i nie jest to uczulenie na moj nick. Tam sloma wychodzi z grafikow w wiekszosci tego typu ogloszen.
Wychodzi na to ze jak bede kiedys zlecal komus grafike, to pierwsze pytanie do grafika bedzie, czy masz konto na digart.pl bo jezeli tak to spaadaj hehe :)

Offline Lobsang Rampa

• Użytkownik
    • Global Epidemic

# Wrzesień 17, 2014, 15:33:42
Klika lat temu, jak rekrutowałem na digarcie grafików do zespołu, to była pełna kultura, miło wspominam. Z tym, że nie kontaktowałem się z nimi przez forum.
Natomiast na każdym forum znajdą się jakieś trole, które muszą w ogłoszeniach o współpracę truć, mimo, że sami raczej nie są zainteresowani.

Offline Incorrect

• Użytkownik
    • TrollWitchGames

• +2
# Wrzesień 17, 2014, 15:34:19
Hm, z ciekawości przejrzałem Twój temat:

http://www.digart.pl/forum/temat/1776532/Witam_Szukam_grafika_do_wspolpracy__profit-share_.html

I muszę stwierdzić że sam nie jesteś bez winy że z tematu zrobiła się kłótnia, dobrze podsumowała cię "anako:
Z Tobą nawet spokojnie nie można przeprowadzić merytorycznej rozmowy, bo od razu się miotasz. Nie pojmuję, dlaczego w każdej wypowiedzi doszukujesz się ataku...“

Aha, nie mam konta na digarcie ;)

Offline Lobsang Rampa

• Użytkownik
    • Global Epidemic

# Wrzesień 17, 2014, 15:43:34
@up: Też sobie teraz przeczytałem z ciekawości ten wątek i faktycznie, dyplomata z zx81 jest żaden :P chociaż oczywiście, każdy ma się prawo zdenerwować.

Offline zx81 (taxi_dr...

• Użytkownik

# Wrzesień 17, 2014, 15:47:34
ale wyjasnij mi incorrect dlaczego uwazasz ze anako dobrze mnie podsumowala?
Chcialbym to zrozumiec?
Dalem konkretne ogloszenie, w konkretnym dziale. Dalem link do filmu gdzie pisze ze gra jest w konstrukcji. Anako z tego co pamietam napisala jakies obiegowe, bzdurne opinie o tym ze kazda gra na androida zarabia, bo o tej platformie napisalem. Rozumiem ze pierwszy post grafikow dotyczyl tego ze gre ukradlem, a kolejne byly o tym ze chce jeszcze ich oskubac z kasy ;)

Dziwne bo na tym forum jakos kulturalniej podchodzimy do rozmowcow.

Lobsang Rampa -ha ha, no pewnie ze dyplota ze mnie zaden. Nie jestem dusza towarzystwa- w koncu robie gry z nosem w ekranie.
ale mysle ze i swiety by nie wytrzymal :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2014, 15:51:23 wysłana przez zx81 (taxi_driver) »

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +3
# Wrzesień 17, 2014, 15:52:59
Juz w pierwszym poscie pod moim polski grafik zarzucil mi ze gre ktorej video podlinkowalem... he he ukradlem!
Przejrzałem ten wątek i muszę przyznać, że sam tam parę osób sprowokowałeś. Za wzmiankę o plagiatowaniu (być może nawet ironiczną) odpowiedziałeś atakiem personalnym i podobną politykę kontynuowałeś przez resztę wątku - "znam się lepiej, więc się zamknij" do wszystkich użytkowników, którzy powiedzieli coś, co Ci się nie podobało. A teraz nazywasz ich paczką wariatów. Not cool. Podobnie nie było stwierdzenia, że "gry mobilne zawsze zarabiają", tylko że lepiej dogadać się co do kasy nawet jeżeli nie spodziewamy się zarobku.

Podsumowując obiektywnie - sprowokowałeś, zacząłeś czepiać się ludzi, to dostałeś. A wystarczyło na pierwszy post odpisać w stylu "nie tyle plagiat, co wykorzystanie podobnej mechaniki, która gra dzisiaj tak nie robi" i by było miło i elegancko. Jak byś podobnie tutaj zaczął się zachowywać jak tam, to reakcje by były takie same.

Rozumiem ze pierwszy post grafikow dotyczyl tego ze gre ukradlem, a kolejne byly o tym ze chce jeszcze ich oskubac z kasy ;)
W takim razie przeczytaj te posty jeszcze raz, bo nie zrozumiałeś. A najlepiej wypij przed tym ze dwie melisy tudzież jakoś się zrelaksuj, bo widzę że do wszystkich komentarzy podchodzisz ze straszną spiną.

Offline turboniedzwiedz

• Użytkownik

• +1
# Wrzesień 17, 2014, 15:58:33
Napisałem Ci to na digarcie, napiszę i tutaj, skoro postanowiłeś podzielić się swoimi opiniami na temat naszego portalu również w tym miejscu.

Wyobraź sobie chłopie, że jest sobie gdzieś jakaś knajpa, która może nie jest najlepszą knajpą w mieście, ale ma swoich stałych bywalców, którzy czasem się ze sobą dogadują, a czasem nie, ale zawsze wszystko robią zgodnie ze zwyczajami, jakie w tejże knajpie panują. Aż pewnego razu wchodzi typek, który w tej knajpie nie bywał raczej i zaczyna się panoszyć i wszelki dobry, knajpiany obyczaj mieć w dupie. Jak myślisz, co się dzieje z tym typkiem? Oczywiście, najprawdopodobniej od stałych bywalców dostanie łomot i go wyrzucą za drzwi.

No to właśnie wszedłeś do knajpy zwanej digart.pl i zacząłeś się panoszyć, jakbyś pozjadał wszystkie rozumy i był tu bez mała księciem. W każdej społeczności tak to funkcjonuje, że jak się pojawia ktoś nowy, to się musi dopasować do jej reguł, a nie odwrotnie. Zatem zanim napiszesz kolejny post, zastanów się dobrze, co Ci się bardziej opłaca.

Co do reszty społeczności, cieszę się bardzo, że rozsądek w narodzie nie ginie. Pozdrawiam serdecznie.

Offline Incorrect

• Użytkownik
    • TrollWitchGames

# Wrzesień 17, 2014, 16:00:21
Zamiast na spokojnie wytłumaczyć od razu przechodzisz do ataku, problemem wielu początkujących grafików jak i programistów jest to iż uważają że jeśli coś stworzą to od razu będą mieć z tego pieniądze, codziennie czytając na portalach tematycznych o flappy bird itp. mają spaczone pojęcie o tworzeniu i zarabianiu na grach mobilnych. Źle podszedłeś do poszukiwań współpracowników co skończyło się niedomówieniami i kłótnia.

Offline zx81 (taxi_dr...

• Użytkownik

# Wrzesień 17, 2014, 16:11:00
Oh turboniedzwiedz, nie nazywajmy knajpa zwyklej speluny. Fakt, zostalem zaatakowany bo jeden z grafikow nie zna definicji slowa plagiat- a powinien, prawda?
Reszta to juz wasze wymadrzanie, bo musze ci przyznac racje( zdziwiony?) digart.pl to wlasnie takie towarzystwo sfrustrowanych osob ktore mysli ze gdy ja szukam kogos do grafiki przyszedlem tam po lekcje pokory. Sorry, ale czasy sie zmienily.
Macie siebie, a co zrobi nastepnym razem taki gosc jak ja? ominie wasza spelune szerokim lukiem by sobie butow w odchodach nie umazac.
Pokaz mi drugie forum na swiecie gdzie w pierwszym poscie jest sie oskarzanym o kradziez, a dalej jest tylko eskalacja??
Chyba tylko w knajpie mordercow i zlodziei.
Nie umiecie przepraszac?

Wciaz mam nadzieje ze ktos przez normalne ogloszenie znalazl jakiegos grafika u was.
Jezeli tak jest/bylo to zaczne szukac bledow u siebie.

Offline zx81 (taxi_dr...

• Użytkownik

# Wrzesień 17, 2014, 16:15:12
Krzysiek K. nie zauwazylem Twoje wypowiedzi. Ja naprawde wiem ze jestem asocjalny/aspoleczny. Mowie to calkiem serio. Kiedys z tym probowalem walczyc, teraz nie. Dlatego nie szukam nigdzie kumlpli. Dalem zwykle ogloszenie. Czy jest w tym ogloszeniu cos nie tak? -To podstawowe pytanie.

Offline turboniedzwiedz

• Użytkownik

# Wrzesień 17, 2014, 16:17:30
Przez normalne ogłoszenia i owszem, da się znaleźć u nas grafika. Spróbuj na to popatrzeć z dystansu. Nawet tutaj ludzie Ci mówią, że coś jest nie tak z Twoim stylem wypowiedzi. Zatem może jednak coś jest na rzeczy, hm?

Offline zx81 (taxi_dr...

• Użytkownik

# Wrzesień 17, 2014, 16:22:40
Przez normalne ogłoszenia i owszem, da się znaleźć u nas grafika. Spróbuj na to popatrzeć z dystansu. Nawet tutaj ludzie Ci mówią, że coś jest nie tak z Twoim stylem wypowiedzi. Zatem może jednak coś jest na rzeczy, hm?
Powtarzam ci po raz kolejny! nie szukam kumpli. Dalem ogloszenie zgodnie z waszym regulaminem. Czy bylo cos nie tak z ogloszeniem? bylo nie zgodne z regulaminem? moze gra ktorej video podlinkowalem byla ukradziona?
Tak/nie
Nie pisz w trybie przypuszczajacym co sie da a co nie, bo dobrymi checiami to jest pieklo wybrukowane.
Zreszta pytam developerow czy znalezli, (a nie czy moga znalezc.).
Bo wtedy z waszym community chyba bedzie cos na rzeczy hm?

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Wrzesień 17, 2014, 16:28:00
Dalem zwykle ogloszenie. Czy jest w tym ogloszeniu cos nie tak? -To podstawowe pytanie.
Z ogłoszeniem jest absolutnie wszystko w porządku. Problem jest w tym, że reagujesz nieadekwatnie do tego, co piszą inni. Ktoś coś napisze nieprzychylnego, bierzesz to do siebie, mnożysz razy 5 i zaczynasz na wszystkich wjeżdżać i wylewać wiadra pomyj. Coś jakby ktoś przypadkiem potrącił cię na ulicy, a ty mu skaczesz do gardła z nożem.

Ludzie mają prawo mieć własne opinie. Podobnie jak Ty masz prawo się z nimi nie zgadzać. Ale jak z tego powodu zaczniesz ich nieumiejętnie pouczać i wywyższać się, to zawsze dostaniesz to, co właśnie dostałeś.

Bo wtedy z waszym community chyba bedzie cos na rzeczy hm?
Z Twoim stylem jest coś na rzeczy. Reszta ma się w porządku.

@Incorrect, @turboniedzwiedz: Witamy na forum! :) Co prawda jest zdominowane przez programistów, ale może znajdziecie tu coś dla siebie. I nie przejmujcie się przypadkowymi kłótniami i co burzliwszymi użytkownikami, bo na którym forum tego nie ma. -- z pozdrowieniami od Moderacji.

Offline turboniedzwiedz

• Użytkownik

# Wrzesień 17, 2014, 16:30:57
Z ogłoszeniem (poza paroma błędami językowymi) nie jest nic nie tak i nikt do Ciebie nie ma o ogłoszenie pretensji. Co nasuwa myśl, że jeżeli komukolwiek potrzebna umiejętność czytania ze zrozumieniem, to nie potencjalnym kandydatom.

To, co nie podoba się nikomu, to Twój agresywny, niegrzeczny i niesympatyczny sposób wypowiedzi. Nie wiem jak Ty, ale ja tam wolę współpracować z sympatycznymi ludźmi.

@Incorrect, @turboniedzwiedz: Witamy na forum! :) Co prawda jest zdominowane przez programistów, ale może znajdziecie tu coś dla siebie. I nie przejmujcie się przypadkowymi kłótniami i co burzliwszymi użytkownikami, bo na którym forum tego nie ma. -- z pozdrowieniami od Moderacji.

Dzięki, będę zaglądał częściej pewnie, bo moje studia są mocno powiązane z GD i z tym wiążę przyszłość, więc dobrze będzie powiększać zasób wiedzy itd ;)