Autor Wątek: Kosmos 2142  (Przeczytany 2387 razy)

Offline rafal3920

• Użytkownik

# Wrzesień 09, 2014, 19:35:18
Kosmos 2142 jest to moja pierwsza pół-poważna gra która startuje za SoC tylko żeby sprawdzić czy zdobędę jakiekolwiek punkty. Jest to dopiero wczesna wersja projektu, będzie on rozwijany nawet po zakończeniu Summer of Code 2014. Sam zrobiłem cały kod i parodię dźwięków, a mój brat grafikę. Wszystko jest zrobione w C++ przy użyciu biblioteki SFML 2.1

Link do warsztatu:
http://warsztat.gd/projects/Kosmos2142

Proszę o opinie. Dźwięk i brązowy statek będą jeszcze zmienione, ich proszę nie komentować :P

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline pawlaks1

• Użytkownik
    • wolf in game

# Wrzesień 14, 2014, 11:19:32
Gra przestaje działać w menu na twórcach i opcjach jak bawiłem się suwakami dźwęku. Przydałoby się zapisać jakoś wyniki no i myślę, że dodać chociaż kilka jakichś efektów, ewentualnie upgradów statku albo jakichś bonusów, ale przede wszystkim higscore. Bo póki gra się przyjemnie, choć jak pisałem dosyć ubogo.

Offline rafal3920

• Użytkownik

# Wrzesień 14, 2014, 12:18:41
Właśnie nie mam pojęcia dlaczego w twórcach wyłącza się po wciśnięciu czegokolwiek, jak nie wciśniesz to wszystko działa poprawnie. Suwaki sprawdzę, bo mnie wszystko działało... A wszystko co napisałeś jest w czasie pracy (ikonki 2 bonusów nawet chyba są już w plikach gry) Jak napisałem to jest wczesna wersja gry i będzie aktualizowana. A na stronie projektu jest napisana część z planowanych rzeczy - w tym upgrade-y.

edit:
Faktycznie się wykrzacza, co ciekawe tylko w wersji release, w debug działa bez problemów. Podłubię w kodzie i spróbuję to naprawić, dzięki za zgłoszenie!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2014, 12:22:12 wysłana przez rafal3920 »

Offline pawlaks1

• Użytkownik
    • wolf in game

# Wrzesień 14, 2014, 12:23:26
Ok spoko ja tylko dodałem swoje uwagi. Nic poza tym. Wiem, że to wczesna wersja jak prawie wszystkie gry w  tym konkursie :).

Offline rafal3920

• Użytkownik

# Październik 01, 2014, 21:15:24
AKTUALIZACJA 1.1
Dodano
- Zupełnie nowe, ładne menu
- Kilka nowych czcionek
- Ranking top10
- Brązowy statek strzela teraz kierowanymi rakietami
- Bonusy za zabitych przeciwników (większa szybkostrzelność, większe obrażenia, nieśmiertelność i punkty x2)
- 2 nowe dźwięki wystrzałów
- Poprawiono kolizje
- Dodano okluzję otoczenia
- Dodano LoadScreen

Poprawione błędy:
- błąd z wyświetlaniem wyniku
- błąd z zapisem głośności
- błędy kolizji
- błąd z wyrzucaniem przy zmianie głośności
- błąd z wyrzucaniem przy liście twórców

Jutro pojawi się filmik z nowej wersji