Autor Wątek: SDL_net brak połączenia  (Przeczytany 3633 razy)

Offline Halajo

• Użytkownik

# Wrzesień 03, 2014, 20:31:54
Witam,
zakładam nowy wątek, gdyż stary dotyczył innego problemu. Teraz chodzi o to, że nawet najprostszy przykład (choćby z tej strony http://content.gpwiki.org/index.php/SDL:Tutorial:Using_SDL_net) nie działa przez internet. Na LANie wszystko jest ok. No i moje pytanie: Coś jest źle w tym kodzie czy czegoś zapomniałem dodać by to działało przez WANa (testowane UDP i TCP) ?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edit: Dodam, że próbowałem odblokować porty/ wyłączyć zaporę oraz antywirusa. Bez efektu.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Rolek

• Użytkownik

# Wrzesień 03, 2014, 20:54:12
Czy serwer jest dostępny pod publicznym adresem? (nie jest schowany za NATem?)

Offline Halajo

• Użytkownik

# Wrzesień 03, 2014, 21:47:21
Wow, chyba znalazłem rozwiązanie, znaczy narazie testowane po LANie, ale wtedy gdy wpisywałem swoje ip te z internetu to nie działało. Tymczasowe rozwiązanie: poszperałem trochę w internecie na temat tego NATu i trafiłem na stronkęwww.noip.com/ załozylem tam darmowe konto i choć raczej nie wierzyłem że to coś zdziała utworzyłem tam jakiegoś hosta który niby przekierowuje na mój serwer, więc teraz zamiast ip w moim serverze używam:
SDLNet_ResolveHost(&srvadd, "halajo.ddns.net", 2000)taki akurat sobie stworzyłem, za chwilę przetestuję to dokładniej ;D.

Offline Xirdus

• Redaktor

# Wrzesień 03, 2014, 22:22:36
Halajo, problemem jest to, że twój dostawca internetu nie daje ci publicznego IP - i przez to klienci spoza sieci lokalnej nie są w stanie się połączyć. No-IP działa tak, że program na twoim komputerze nawiązuje połączenie z serwerem No-IP - do czego oczywiście nie jest potrzebne publiczne IP, bo jesteś klientem, nie serwerem - a potem z tego połączenia serwer tworzy ścieżkę do twojego komputera i przypisuje ją do domeny, dzięki czemu inni mogą łączyć się z twoim komputerem.

Offline Halajo

• Użytkownik

# Wrzesień 03, 2014, 22:47:23
Nom teraz wiem, że mam prywatne ip, a to No-IP to raz działa raz nie, a częściej nie ;D. Czyli co zostaje zadzwonić do operatora i spytać się o zmianę ip?, czy może jest jakieś jeszcze wyjście z tego. Czytałem coś o przekierowaniu portu?

Offline Xirdus

• Redaktor

# Wrzesień 03, 2014, 22:54:03
Publiczne IP to zwykle usługa dodatkowa która kosztuje. Przekierowywanie portów z twojej strony nie pomoże - bo pomiędzy jest dostawca internetu i jego naście routerów.

Offline Halajo

• Użytkownik

# Wrzesień 03, 2014, 23:03:00
No cóż chyba zostanę z No-IP ;P Dziękuje za pomoc.

Offline Rolek

• Użytkownik

# Wrzesień 03, 2014, 23:19:10
Przekierowanie portów pomoże jeśli będzie zrobione na routerze operatora :P

Generalnie co najmniej jedna strona powinna być dostępna pod publicznym adresem a druga się do niej łączy.
Jeśli obie strony są schowane za NATami to możesz próbować hole punchingu, ale nie zawsze działa i zazwyczaj wymaga pomocy innego serwera z publicznym adresem do ustalenia numerów portów (chyba, że zamierzasz floodować na wszystkie porty ;)