Autor Wątek: Google Play rozliczenia, działalność  (Przeczytany 18717 razy)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Wrzesień 02, 2014, 18:54:15
I to mnie nie powinno dziwić?
Jak zamierzasz prowadzić działalność, to nie powinno. ;)

Cóż, wychodzi na to, że jedyne rozwiązanie bez zakładania działalności to reklamy.
Pytanie, na ile opłacalne i jak to potem rozliczyć.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline beermaster

• Użytkownik

# Wrzesień 02, 2014, 23:00:16
A są jakieś w Polsce firmy które, powiedzmy, za nas wydadzą grę mobilną ? Tzn. coś jak PLAY chyba. Powiedzmy sprzedaję im tytuł za 5 patelni + ewent udział w zyskach a oni już całą sprzedażą się zajmują.

Offline goshki

• Użytkownik
    • Vigeo Games

• +1
# Wrzesień 03, 2014, 14:15:52
A są jakieś w Polsce firmy które, powiedzmy, za nas wydadzą grę mobilną ? Tzn. coś jak PLAY chyba. Powiedzmy sprzedaję im tytuł za 5 patelni + ewent udział w zyskach a oni już całą sprzedażą się zajmują.

11bit Studios chyba bawią się teraz także w publikację.

Offline samba_del_diablo

• Użytkownik

# Maj 12, 2015, 18:26:33
Czy mozliwy jest taki myk, ze jako dane firmy wpisze dane firmy znajomego, na jego dane beda wystawiane dokumenty a ja bede sobie w spokoju robil swoje?
Zakladanie DG dla apki, na ktorej zyskam 50zl miesiecznie (platnej) to jedno wielkie nieporozumienie.

Offline Karol

• Użytkownik

# Maj 12, 2015, 19:09:58
Jest sens robić ją płatną wtedy?

Offline samba_del_diablo

• Użytkownik

# Maj 12, 2015, 19:11:35
Tak, bo to zawsze dodatkowy zarobek. Poza tym to, ze teraz zarobie z niej 50 zl nie znaczy, ze za pol roku wraz ze wzrostem popularnosci nie bedzie to 500.

Offline mihu

• Użytkownik
    • mihu

# Maj 12, 2015, 21:22:05
Jeżeli przez "myk" masz na myśli, że jest to legalne, to raczej nie. Chyba że kolega będzie ci przekazywał zysk w ramach jakiejś umowy. Tzn. nadal nie jest to zupełnie legalne, bo to ty prowadzisz działalność w tym zakresie, a nie on.

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

# Maj 12, 2015, 21:29:22
Jak masz mały dochód z apek to w picie na koniec roku wpisujesz ile zarobiłeś z innych źródeł i tyle.

Nigdzie nie ma tego napisanego, ale nie czepiają się jeśli dochód z innych źródeł jest mniejszy niż 3 tyś.

Offline samba_del_diablo

• Użytkownik

• +1
# Maj 12, 2015, 21:59:22
W sytuacji, gdy teraz zarobie do 3k w ciagu roku pewnie faktycznie nikt na to nie spojrzy, ale co, gdy za jakis czas zaczne zarabiac wiecej? Przypuscmy, ze mi sie uda, i beda z tego powazniejsze pieniadze. Zaloze wtedy DG, ale komus moze sie zachciec sprawdzic, jak moje konto funkcjonowalo wczesniej i zwrocic uwage na poczatki dzialalnosci bez DG. A wtedy moze byc kiepsko.
To wszystko jest troche zbyt chore i nie chce mi sie wierzyc, ze nie ma zadnego legalnego sposobu, aby zrobic to na poczatku bez placenia 5 stow do mojego kochanego panstwa.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Maj 12, 2015, 22:31:54
To wszystko jest troche zbyt chore i nie chce mi sie wierzyc, ze nie ma zadnego legalnego sposobu, aby zrobic to na poczatku bez placenia 5 stow do mojego kochanego panstwa.
Skąd te 5 stów wyczytałeś? Przez pierwsze 24 do 25 miesięcy masz 400 z hakiem jeśli nie zarabiasz i nigdzie nie pracujesz. Jeśli pracujesz na etacie, to masz jakieś zbiegi i wychodzi mniej. A jeśli zarabiasz, to faktyczne obciążenie miesięcznie wychodzi około 170 złotych, bo lwią część ZUSu odliczasz sobie od dochodu i podatku.

No ale jeśli planujesz na tym prawie nic nie zarobić, to nie masz możliwości zrobić tego legalnie bez straty.

Offline samba_del_diablo

• Użytkownik

# Maj 12, 2015, 22:35:02
No ok, nie 500 a 400 z hakiem. I ok, nawet obecnie na etacie jestem wiec placilbym te 170zl co nie zmienia faktu, ze nadal musialbym pewnie przez pare miesiecy do interesu te 150 zl dokladac. Chore.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Maj 12, 2015, 22:45:06
I ok, nawet obecnie na etacie jestem wiec placilbym te 170zl co nie zmienia faktu, ze nadal musialbym pewnie przez pare miesiecy do interesu te 150 zl dokladac.
170 pisałem o sytuacji, gdzie z działalności zarabiasz przynajmniej tą minimalną żeby było od czego obliczyć. O tym jak to wygląda przy łączeniu DG z etatem nie napiszę, bo po prostu nie wiem.

Chore.
No cóż, "taki mamy klimat".

Offline BrunonDEV

• Użytkownik
    • Construgia -- RPG

# Maj 12, 2015, 23:04:33
Chore.

No cóż, "taki mamy klimat".

Jeżeli komuś nie odpowiada to przecież istnieją reklamy. :)

Offline 10log

• Użytkownik

# Maj 12, 2015, 23:11:31
część ZUSu odliczasz sobie od dochodu i podatku.

Odliczasz od przychodu. Dochód to to co Ci zostanie po wszystkim. Wiem czepiam się ;P.

Offline mihu

• Użytkownik
    • mihu

# Maj 12, 2015, 23:12:19
Jeżeli jesteś na etacie i zarabiasz >= płaca minimalna, to płacisz tylko zdrowotne 270zł, którego większość (7.75/9 bodajże) odliczasz od podatku. Ale jeżeli na bieżąco nie zarabiasz z DG żeby mieć od czego odliczyć, to faktycznie płacisz co miesiąc te 270zł i chyba w PIT rocznym możesz wtedy odliczyć te składki od podatku zapłaconego od umowy na etat (dostajesz zwrot podatku).