Autor Wątek: [WPF] Tworzenie Kontrolek  (Przeczytany 2171 razy)

Offline Riw

• Użytkownik

# Sierpień 27, 2014, 21:34:55
Witam,piszę tutaj otóż mam pewien problem,zastanawiam się od dłuższego czasu nad tworzeniem własnej kontrolki pod WPF'a,lecz gdy szukam tutoriali to wszyscy ale to wszyscy korzystają z programu Expression Blend,a ja go nie mam.I tutaj mam pytanie:Czy ten program jest naprawdę konieczy do tworzenia kontrolek ?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Sierpień 27, 2014, 22:00:47
What? Nie! Blend to jest narzędzie dla grafików i projektantów którzy mają ochotę przerobić jak kontrolka wygląda albo trzasnąć styl dla całej aplikacji. Ale Blendem edytujesz dokładnie to samo co możesz edytować sam, czyli pliki xaml. Tobie chodzi pewnie o zrobienie po prostu kawałka który potem będzie łatwo wstawić w różne miejsca, right?

(nie pomogę zbyt dużo bo mój wpf jest już baardzo zapomniany i nie ruszany od bez mała 2 lat)

Offline Riw

• Użytkownik

# Sierpień 27, 2014, 22:07:48
Tak,masz rację ale nie do końca,chciałbym też robić takie "inteligentniejsze" kontrolki jak na przykład wykres albo diagram :P

Offline ArekBal

• Użytkownik

# Sierpień 27, 2014, 23:29:11
Kiedyś integracja WPF w designerze Visuala wyglądała jak "kaczka przy śmigłowcu"(takie tam porównanie z d...).

Potem się poprawiło(nie wszystko trafiło do VS, ale wystarczająco) i Expression Blend umarł. Taaadaaa.

Co ma to wszystko do tego że chcesz robić inteligentniejsze kontrolki...
BTW są takie(wykresy, diagramy) kontrolki dostępne w necie... naaawet w cenie 0 groszy coś ciekawego da się znaleźć.
Jak chcesz robić lepsze to zrób.
Gdzie problem?

Offline Riw

• Użytkownik

# Sierpień 28, 2014, 10:31:10
Bo chciałbym dowiedzieć sie od podstaw jak to wygląda ale nie moge znaleźć żadnego dobrze objaśnionego tutka.