Autor Wątek: GOG Galaxy  (Przeczytany 2861 razy)

Offline Liosan

• Redaktor

• +2
# Sierpień 07, 2014, 00:33:46
Nasz rodzimy dystrybutor gier się rozpędza, i przygotowuje GOG Galaxy - "gamer-friendly, DRM-free, online gaming platform", zapowiedź wideo mówi o "freedom of choice", "optional client", "cross-play". Prasa o tym pisała po tym jak było ogłoszone przy okazji E3, mi najbardziej przypadł do gustu ten artykuł na kotaku. Miedzy innymi z powodu fajnego obrazka.

Jako że jestem jedną z osób zaangażowanych w ten projekt, to wstrzymam się od komentowania. Ale bardzo jestem ciekaw Waszych opinii - czy uważacie taki projekt za sensowny, jak spodziewacie się że wpłynie na rynek, i jak Wam się podoba jako graczom? :)

Chyba nikt się nie obrazi, jak przy okazji przemycę tu link z kilkoma ofertami pracy dla programistów C++ :)

Liosan

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline timus

• Użytkownik

• +5
# Sierpień 07, 2014, 02:40:41
Kurde nie podoba mi się to, ze będę musiał obok Steam, Origin i UPlay instalować kolejna platformę do grania, czy naprawdę tak ciężko jest stworzyć platformę do gier oparta wyłącznie o przeglądarkę WWW?

Offline Liosan

• Redaktor

# Sierpień 07, 2014, 12:26:54
UPlay ma jakiegoś klienta? Przegapiłem chyba. Parę lat temu kruszyłem kopie o konta uplayowe aż mi się grać odechciało, i raczej trzymam się od tego z daleka...

Ad meritum - nie będziesz musiał. O to chodzi w "optional client" :)

Liosan

Offline ΨΧΞ

• Użytkownik
    • PsichiX Website

• +4
# Sierpień 07, 2014, 13:43:57
mnie osobiscie bardziej interesuje kwestia wydawania tam gier ;)

Offline Xirdus

• Redaktor

# Sierpień 07, 2014, 14:48:11
UPlay ma jakiegoś klienta? Przegapiłem chyba.
Jest klient, ostatnio jak ściągałem grę to mi zabiło internet (w sensie UP pobierał, i żaden inny program nie działał); jak spróbowałem dać limit UPlayowi do 256kB/s, to mimo, że taki właśnie był rzeczywisty transfer, gry pobierał 20kB/s... To było parę miesięcy temu, może teraz poprawili.

Osobiście to wszystkich takich klientów używam tylko i wyłącznie do pobierania i odpalania gier, i z żadnych socjalnych pierdół nie korzystam - więc jak będzie opcjonalny klient GOG, to raczej nie będę go instalował.

Offline timus

• Użytkownik

• +7
# Sierpień 07, 2014, 14:59:16
@ΨΧΞ
Mam nadzieje, ze będzie bardzo ograniczone, nawet bardziej niż Steam Greenlight. Pewnie większość się z tym nie zgodzi, ale wole mieć mniej lecz dobrych gier niż platformę zawaloną jakimś syfem.

Offline koirat

• Użytkownik

# Sierpień 07, 2014, 18:23:30
Ja tam wole mieć dostęp do wszystkiego, można by porobić kategorie dla dobrych i gorszych gier.

Offline iniside

• Użytkownik

# Sierpień 08, 2014, 14:56:02
@ΨΧΞ
Mam nadzieje, ze będzie bardzo ograniczone, nawet bardziej niż Steam Greenlight. Pewnie większość się z tym nie zgodzi, ale wole mieć mniej lecz dobrych gier niż platformę zawaloną jakimś syfem.
Nie powinno być ograniczone.

Tzn. kazde powinien moz dodać takie gry jakie mu sie podoba, ale lądowały by on w kategorii, powiedzmy self-published.

A strona główna i główne kategorie powinny być moderowane.

Bo to co sie teraz dzieje, na steam, to jest jakiś kiepski żart. Top 10 new games, i sa tam gry z przed 7 lat...

Offline Liosan

• Redaktor

# Maj 06, 2015, 21:46:47
GOG Galaxy przeszło w open beta :)

Liosan

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +1
# Maj 07, 2015, 00:15:36
Oh, fajne. Byłem bardzo długo przeciwnikiem Steama, potem spróbowałem, polubiłem ale nadal na niego często klnę (zmuszanie do aktualizacji? ja chcę tylko odpalić grę w singlu). Cieszę się że ktoś próbuje to zrobić lepiej :-).

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Maj 07, 2015, 06:01:03
Przyznam, że przegapiłem ten wątek zupełnie, gdy był świeży, więc pewnie poniższe narzekanie to musztarda po obiedzie, ale...

Prasa o tym pisała po tym jak było ogłoszone przy okazji E3, mi najbardziej przypadł do gustu ten artykuł na kotaku.
Holy shit! Jak żyję, nie widziałem chyba jeszcze artykułu w tego typu mediach, który byłby tak stronniczy i szyty tak grubymi nićmi, jak te zalinkowane wypociny. Rzecz niby o GOG Galaxy, a pierwsze 2/3 to rozpisywanie jaki to Steam jest zuy, bo pozwala niezależnym twórcom publikować swoje gry bez większych przeszkód. WTF? Nigdy nie ujrzelibyśmy nawet procenta świetnych gier indie osiągających taką popularność, jaką osiągają, bez łatwej i otwartej platformy ich dystrybucji jaką jest Steam. Nie wiem, o jakim sklepie marzy autor tych bredni, ale sądząc po nich podejrzewałbym że dla niego to nawet Apple App Store jest zbyt "pobłażliwy", więc może to i lepiej...

Jako że jestem jedną z osób zaangażowanych w ten projekt, to wstrzymam się od komentowania.
Tsk tsk tsk. Gdybyś chciał się wstrzymać, to nie linkowałbyś rzeczonego artykułu. Nieładnie. Taki plus, że chociaż przyznałeś się, że siłą rzeczy nie możesz być w sprawie obiektywny.

Oczywiście to od razu zmusza mnie do zapytania: Przyznaj się, co tam ciekawego tam broisz? :)

Offline Liosan

• Redaktor

# Maj 07, 2015, 15:52:44
Holy shit! Jak żyję, nie widziałem chyba jeszcze artykułu w tego typu mediach, który byłby tak stronniczy i szyty tak grubymi nićmi, jak te zalinkowane wypociny. Rzecz niby o GOG Galaxy, a pierwsze 2/3 to rozpisywanie jaki to Steam jest zuy, bo pozwala niezależnym twórcom publikować swoje gry bez większych przeszkód. WTF?
Mi się głównie spodobał ze względu na obrazek ;P Może wolałbyś świeższy artykulik w polskojęzycznej prasie?

Tsk tsk tsk. Gdybyś chciał się wstrzymać, to nie linkowałbyś rzeczonego artykułu. Nieładnie. Taki plus, że chociaż przyznałeś się, że siłą rzeczy nie możesz być w sprawie obiektywny.
Oczywiście to od razu zmusza mnie do zapytania: Przyznaj się, co tam ciekawego tam broisz? :)
Z grubsza to co tutaj opisane - C++ software development na desktopy, na Windowsa + OS X. Z drobną domieszką JSa i pythona :)

Liosan

Offline Karol

• Użytkownik

# Maj 19, 2015, 11:00:54
jestem ciekaw Waszych opinii - czy uważacie taki projekt za sensowny, jak spodziewacie się że wpłynie na rynek, i jak Wam się podoba jako graczom? :)
Żeby nie to, że to jest przeglądarka opakowana w exeka to może by było ciekawiej, a tak to, tak samo jak masa dllek w katalogu z programem, "poco" komu to? :D

Niestety potrzebne dla DLCków do Wieśka i achivków (które chyba nie działają) :U