Autor Wątek: WGK 2014  (Przeczytany 5847 razy)

Offline MrKaktus

• Użytkownik

• +1
# Sierpień 03, 2014, 14:10:31
Jak w temacie, 4 edycja, 6-7 września, nowa lokalizacja, nowi organizatorzy, dużo dobrze :)
Postaram się wklejać tutaj newsy od czasu do czasu, ale ze względu na mój wyjazd do Kaliforni, przekazałem organizację konferencji nowej ekipie i nie jestem na bieżąco. Najlepiej więc pisać z wszystkimi pytaniami do organizatorów na ich nowe maile :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Aga_Szostak

• Użytkownik

# Sierpień 08, 2014, 00:49:35
Dzięki Kaktus. ;)

To skoro Ty jesteś "wyjechany", to może ja się podzielę garścią szczegółów.

Oficjalna strona konferencji: www.wgk.gd
Impreza potrwa 2 dni (6-7 września), w czasie których odbędzie się 36 wykładów (18 każdego dnia). Prezentacje będą się rozpoczynały o godz. 10:00 i kończyły o godz. 18:00 z przerwą na lunch między godz. 13:00 a 15:00. W AmberExpo do dyspozycji mamy 3 sale konferencyjne mogące pomieścić 540, 320 i 120 osób. Developers Party zaplanowane jest w Klubogalerii Bunkier, w sobotę. Na miejsce imprezy uczestników konferencji zabiorą autobusy. Dodatkowo wszyscy, którzy pojawią się na WGK mogą liczyć na zniżki na pokoje hotelowe. Pełen plan konferencji zostanie ogłoszony w ostatnim tygodniu sierpnia.
Wejściówki (w promocyjnej cenie) do kupienia pod tym linkiem: http://www.wgk.gd/?i=registration

Dodatkowo organizowany będzie Gamedevelopers Showcase - konkurs, w którym do wygrania są 2 nagrody główne, po 5 tys. zł każda. Zgłoszenia zawierające opis gry, paczkę screenshotów i link do gameplay video można nadsyłać na adres indie@wgk.gd jeszcze tylko do 15 sierpnia.

W razie jakichkolwiek pytań dajcie znać, postaram się odpowiedzieć. :)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +1
# Sierpień 08, 2014, 09:39:18
Widzę tutaj podstawowy brak - gdzie podziało się compo, aka Games Bonanza?

Offline mfker

• Użytkownik

# Sierpień 09, 2014, 13:15:45
Tylko skończone (wydane) gry mogą brać udział w konkursie? Mam opis, pełno screenów i mógłbym zrobić filmik ale gra niestety jest nieskończona.

Offline MrKaktus

• Użytkownik

# Sierpień 10, 2014, 21:32:10
@mfker: Jezeli chcesz zglosic swoja gre, to po prostu to zrob, organizatorzy odpisza Ci czy sie zalapales czy tez nie i z jakiego powodu. Juz prosciej sie tego nie da zrobic :-)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2014, 11:56:09 wysłana przez MrKaktus »

Offline Aga_Szostak

• Użytkownik

# Sierpień 18, 2014, 22:54:04
@Krzysiek K. - potwierdziłam z organizatorami i niestety w tym roku compo faktycznie nie będzie. Jest to podyktowane różnymi uwarunkowaniami. Wiele się zmienia, jeśli chodzi o tegoroczną edycję WGK, ale rzecz jasna nie oznacza to, że Games Bonanza znika na stałe. Może wrócić w kolejnych latach. Niezależnie natomiast od jej obecności w tym roku WGK na pewno warto odwiedzić!

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +1
# Sierpień 19, 2014, 00:51:32
@Krzysiek K. - potwierdziłam z organizatorami i niestety w tym roku compo faktycznie nie będzie.
No to epic fail na całej linii w takim razie.

Niezależnie natomiast od jej obecności w tym roku WGK na pewno warto odwiedzić!
Prawdopodobnie tak, chociaż był to największy interaktywny element głównego bloku WGK.

Offline Fanotherpg

• Użytkownik

# Sierpień 20, 2014, 23:11:23
@Krzysiek K. PGA organizuje w tym roku The Jam, a Sos Sosowski odpowiada za 0h Jam.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Sierpień 20, 2014, 23:45:31
@Krzysiek K. PGA organizuje w tym roku The Jam, a Sos Sosowski odpowiada za 0h Jam.
Żadna z tych imprez nie jest kilkugodzinnym kodowaniem zespołowym.

Offline Fanotherpg

• Użytkownik

# Sierpień 22, 2014, 00:25:24
W ramach The Jam możesz takie kodowanie sobie zorganizować, 0h będzie tylko przez jedną godzinę. Mimo wszystko rozumiem twój ból, bo Compo to Compo, musi byc.

Offline Aga_Szostak

• Użytkownik

# Sierpień 22, 2014, 13:06:41
@Krzysiek K. możesz mi wierzyć, że organizatorzy też bardzo żałują tego, że w tym roku się nie udało. Masa różnych czynników organizacyjno-czasowo-lokalizacyjnych na to wpłynęła, nie ma co się rozwodzić. W każdym razie w przyszłym roku na pewno zostaną dołożone wszelkie starania, żeby impreza wróciła. A tymczasem będzie Dev Showcase, będą ludzie i ze studiów niezależnych i AAA więc okazji do wymiany doświadczeń na pewno nie zabraknie!

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Sierpień 22, 2014, 13:20:44
W ramach The Jam możesz takie kodowanie sobie zorganizować, 0h będzie tylko przez jedną godzinę. Mimo wszystko rozumiem twój ból, bo Compo to Compo, musi byc.
Ściągnięcie znajomych na chatę żeby kodować przez narzucone samemu sobie 7 godzin, a kodować na evencie z narzuconym deadlinem, pracującą obok konkurencją i później porównywać prace zrobione w identycznych warunkach, to zupełnie dwa różne światy. :)

@Krzysiek K. możesz mi wierzyć, że organizatorzy też bardzo żałują tego, że w tym roku się nie udało. Masa różnych czynników organizacyjno-czasowo-lokalizacyjnych na to wpłynęła, nie ma co się rozwodzić.
Jeżeli rzeczywiście by żałowali, to coś by ogarnęli. Ale jak piszecie już w czasie przeszłym ("się nie udało"), to znaczy że już nikt nie próbuje w tym temacie czegoś ogarnąć. Rozumiem, że może być ciężko z uwagi na to że z przeprowadzką do Amber Expo straciliście zaplecze laboratoryjne, ale raz, że nie musi to być w tej samej lokalizacji (np. Playsoft regularnie hostuje 3City Game Jam - może by chcieli i Wasze compo wspomóc), a dwa, że i tak spora część uczestników pracuje na własnym sprzęcie. Nie twierdzę oczywiście, że macie łatwo. :) Twierdzę tylko, że przyjęliście już założenie, że to niemożliwe.

A tymczasem będzie Dev Showcase, będą ludzie i ze studiów niezależnych i AAA więc okazji do wymiany doświadczeń na pewno nie zabraknie!
No to to wiadomo, jednak ciężko to porównać z emocjami towarzyszącymi startowaniu w compo. ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2014, 13:23:03 wysłana przez Krzysiek K. »

Offline MrKaktus

• Użytkownik

# Sierpień 22, 2014, 15:23:41
Jeżeli rzeczywiście by żałowali, to coś by ogarnęli. Ale jak piszecie już w czasie przeszłym ("się nie udało"), to znaczy że już nikt nie próbuje w tym temacie czegoś ogarnąć. Rozumiem, że może być ciężko z uwagi na to że z przeprowadzką do Amber Expo straciliście zaplecze laboratoryjne, ale raz, że nie musi to być w tej samej lokalizacji (np. Playsoft regularnie hostuje 3City Game Jam - może by chcieli i Wasze compo wspomóc), a dwa, że i tak spora część uczestników pracuje na własnym sprzęcie. Nie twierdzę oczywiście, że macie łatwo. :) Twierdzę tylko, że przyjęliście już założenie, że to niemożliwe.
Krzysiek ale na serio to jest słabe tak pisać. Wiem, że chciałbyś żeby było Compo, każdy by chciał, ale drzesz o to szaty jakby organizatorzy to zlali specjalnie. Wszyscy się starali żeby było, ale czas nie jest z gumy i tego tematu w tym roku dopiąć się nie dało. Labolatoria to akurat nie jest żaden problem bo Compo byłoby na zasadzie BYOL. Więc nie pisz że jakby chcieli to by zrobili, etc. Będą za to wykładowcy z dużych studiów i networking. To chyba równie ważne jeśli nie ważniejsze co jedno Compo? No i 5000zł do wygrania w Developers Showcase. Trochę więcej pozytywnych wibracji :))

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Sierpień 22, 2014, 18:17:52
Krzysiek ale na serio to jest słabe tak pisać. Wiem, że chciałbyś żeby było Compo, każdy by chciał, ale drzesz o to szaty jakby organizatorzy to zlali specjalnie. Wszyscy się starali żeby było, ale czas nie jest z gumy i tego tematu w tym roku dopiąć się nie dało. Labolatoria to akurat nie jest żaden problem bo Compo byłoby na zasadzie BYOL. Więc nie pisz że jakby chcieli to by zrobili, etc.
Bez przesady. Żadnych szat nie drę i tragedii nie ma, tylko naprawdę ciekawi mnie, czemu to w tym roku nie wypaliło, zwłaszcza jeżeli by miało być na zasadzie BYOL.

Będą za to wykładowcy z dużych studiów i networking. To chyba równie ważne jeśli nie ważniejsze co jedno Compo? No i 5000zł do wygrania w Developers Showcase. Trochę więcej pozytywnych wibracji :))
Pozytywne wibracje jak najbardziej są, chociaż Dev Showcase po jednym starcie aż tak już nie kusi - szkoda networkingu właśnie na stanie 99% wolnego czasu na swoim stoisku.

Offline darthtomi

• Użytkownik

# Sierpień 23, 2014, 19:18:05
Krzysiek byłeś w zeszłym roku na Devolopers Showcase, dobrze zrozumiałem? W tym roku jade, ale nie mam żadnego doswiadczenia w tych sprawach wieć może napisz coś więcej o tym jak było, z czym to się je, etc. :D