Autor Wątek: Codename: Ascedancy  (Przeczytany 2092 razy)

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

• +1
# Lipiec 03, 2014, 14:27:15
(Nazwa Ascedancy jest nazwą kodową, na pewno grę nazwę później, jak jakiś fajny pomysł mi wpadnie :-) )

Ascedancy to 4x sci-fi osadzony w autorskim uniwersum (psionika, rasy humanoidalne, silne uzbrojenie). Jako przedstawiciel gatunku który właśnie nauczył się jak podróżować w kosmosie, musisz poprowadzić swoją rasę do dominacji nad znaną częścią galaktyki. W tle - wielka wojna pomiędzy naprawdę potężnymi cywilizacjami, wojna w której każda z pomniejszych ras musi opowiedzieć się po jednej ze stron.

Inspiracje to Sword of the Stars, Stars! i Space Empires, choć mechanika będzie autorska (staram się ją tak skonstruować żeby była easy to learn, hard to master). Gra jest przeznaczona do rozgrywania Play-by-E-Mail (ze względu na to że paru moich znajomych uwielbia takie rozgrywki), acz z racji tego że na WSoCa mam termin dłuższy niż 7 dni, postaram się dodać jakieś sensowne A.I. W każdym razie tury wszystkich graczy są równoległe a akcje są podliczane po ich zakończeniu.

Technikalia:
Język i środowisko: C#/Windows Forms/.NET 2.0
Grafika: zakoszona z netu na zasadzie niedozwolonego użytku (nie mam czasu by robić własną)
Team: 1 osoba + czasem kumpel który robi za designera z doskoku (tylko designera, czyli dorzuca swoje uwagi i dyskusje ad mechaniki)
Czy zacząłem przed WSoCiem: Tak, 1 (słownie: jeden) dzień develeopingu przed.

Screeny:

« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2014, 16:29:21 wysłana przez Shelim »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Karol

• Użytkownik

# Lipiec 03, 2014, 15:24:37
Inspiracje to Sword of the Stars i Space Empires, choć mechanika będzie autorska (staram się ją tak skonstruować żeby była easy to learn, hard to master). Gra jest przeznaczona do rozgrywania Play-by-E-Mail
Coś jak Stars! bardziej. Swego czasu znajomy mnie tym katował i nie sądziłem, że ktoś jeszcze z tego typu rozgrywki korzysta :U.

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

# Lipiec 03, 2014, 16:29:06
Coś jak Stars! bardziej
Dokładnie! Nie wiem dlaczego pominąłem Stars! w źródłach inspiracji :-D

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +3
# Lipiec 03, 2014, 17:19:33
Ascedancy to 4x sci-fi osadzony w autorskim uniwersum
(...)
Inspiracje to Sword of the Stars, Stars! i Space Empires
Aż dziwne, że w inspiracjach nie wymieniłeś Ascendancy. ;)

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

# Lipiec 03, 2014, 17:41:15
Angielski być trudne czasami xD W każdym razie o tej grze akurat nie słyszałem, nie mam iOSa... No nic, trzeba będzie pomyśleć nad jakimś fajnym tytułem. Preferowane keywordy Stars/Space/etc. Empire/Civilization/Domination/etc.

A poważniej, to muszę pomyśleć nad lepszym hasłem - choć akurat tytuł to najmniejsza broszka w tej chwili, walczę z ekonomią systemów gwiezdnych :)

Offline WhiteLightning

• Użytkownik

# Lipiec 04, 2014, 09:09:50
Ascendancy bylo pod dosa. Jedna z bardziej lubianych przeze mnie gier (do momentu az sie za bardzo nie rozbudowalo). Poszukaj sobie np. na Abandonia.