Autor Wątek: Warsztat Summer of Code 2014  (Przeczytany 48187 razy)

Offline Vipa

• Redaktor

# Październik 23, 2014, 07:21:44
Wow! Gratulacje zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.
Serdeczne dzięki Liosan za opracowanie grafik i opiekę nad konkursem, gj!

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline rafal3920

• Użytkownik

# Październik 23, 2014, 09:30:34
Wielkie brawa dla uczestników, zwłaszcza dla zwycięzców. 6 punktów to trochę więcej niż się spodziewałem, ale nominacja za dźwięk to dla mnie szok! To ostatnia nominacja której się mogłem spodziewać :)
Dziękujemy organizatorom i czekamy na WSoC 2015!

Offline Liosan

• Moderator

# Październik 23, 2014, 11:50:54
Creditsy za grafiki ikonek idą do http://game-icons.net/ - dopiszę w głównym poście :)

Przydałoby się jakąś appkę do tego napisać... zbierającą linki do prac, głosy (+ walidacja), liczącą statsy. Bo trzeci rok robię te same operacje w google docach ;)

Liosan

Offline glaz

• Użytkownik

# Październik 23, 2014, 11:59:32
Ja bym jednak nadal był za tym,by nie upubliczniać rankingu osób zdyskwalifikowanych.

Weźmy chociażby tegoroczny WSoC - zx82 tak bardzo domagał się opinii na temat swojej gry, a ostatecznie nawet głosów nie przesłał. Czemu ma mimo to dostać ten "profit" w postaci świadomości tego ile pkt zdobył?

Offline Liosan

• Moderator

• +2
# Październik 23, 2014, 14:49:34
Ja bym jednak nadal był za tym,by nie upubliczniać rankingu osób zdyskwalifikowanych.

Weźmy chociażby tegoroczny WSoC - zx82 tak bardzo domagał się opinii na temat swojej gry, a ostatecznie nawet głosów nie przesłał. Czemu ma mimo to dostać ten "profit" w postaci świadomości tego ile pkt zdobył?
Nie bardzo mam ochotę chować coś na WSOC - skłaniam się ku jawności. W swojej pierwszej propozycji pisałeś o ukryciu liczby punktów, podając przykład pracy która zdobyłaby dużo punktów ale zostałaby zdyskwalifikowana. Gdyby był taki przypadek, może faktycznie bym rozważył ukrycie tej liczby punktów. Ale wszystkie dyskwalifikowane prace były daleko od podium, więc ten przypadek tutaj nie zachodzi. Nie widziałem powodu, żeby ukryć tę informację przed wszystkimi uczestnikami - w końcu wszyscy byliby ciekawi.

Liosan

Offline Astisus

• Użytkownik
    • Portfolio

# Październik 23, 2014, 17:12:59
Wszystkim bardzo gratuluję i mam nadzieję, że za rok znowu "spotkamy się" na WSoC'u. W końcu jest to świetna zabawa i dodatkowa motywacja :)

Offline Adam27

• Użytkownik

• +1
# Październik 23, 2014, 18:00:55
Również gratulacje dla wszystkich oraz dziękuję za wszystkie głosy, cieszę się że moja gra Wam się podobała :) No i oczywiście podziękowania dla Liosana za organizację na wysokim poziomie :) Jak co roku była to świetna zabawa, ale mam nadzieję że przed kolejnym WSoC'em spotkamy się jeszcze może na jakimś mniejszym Compo, jak za starych dobrych czasów :)

Offline P@tyS

• Użytkownik
    • Patys coding

# Październik 23, 2014, 18:18:52
Gratuluję wszystkim. Bawiłem się świetnie :D Jest to mój pierwszy WOSC i bardzo mi się podobał, spore wsparcie, pierwsza gra i 9 miejsce :D Dziękuję wszystkim. Będą jeszcze jakieś inne warsztatowe compa?

Offline zx81 (taxi_dr...

• Użytkownik
    • Something Beautiful team

# Listopad 26, 2014, 03:20:21
Nieco pozno, ale nie mialem mozliwosci wczesniej sie wypowiedziec i podziekowac.
No wiec dziekuje wszystkim ktorzy dali mi punkty. Oczywiscie Liosan wykonal kawal roboty i jemu tez dziekuje.
... tak, ale nie oczekujcie ze bede dziekowal tym ktorzy zagrali w moje gry. To byl konkurs i wytyczne byly jasne. Robimy gry a pozniej gramy i oceniamy. W czasie jak jeszcze sprawdzalem, pobran z PL bylo chyba 3.
W zeszlym roku rzetelnie ocenilem gry konkursowe daja feedback. Sciagalnosc mialem podobna jak w tym.
Nie chce mi sie sprawdzac jaki ja dostalem feedback.. od 2 osob chyba( dziekuje)

Wygrac powinna najlepsza gra( nie twierdze ze taka nie wygrala) no a zeby taka wybrac to nalezy ocenic i rozgreac wszystkie, to chyba jest jasne.
Dopoki regulamin tego nie zagwarantuje, doputy bede sie dziwil ze ktos moze czuc sie zwyciezca w tym konkursie.

Rozumiem ze ktos nie zagra w moja gre bo nie ma urzadzenia android. Jednak moze wtedy laskawie popatrzec na video na YT i ocenic ,prawda?

Dyskwalifikacja z powodu nie przesłania głosów:

zx81 (taxi_driver) - Boxer goes to Heaven ||| Troyan cargo - 9 punktów
kkazmier - SDL Poli Pong - 2
BrunonDEV - The Construgert    - 0
Chcialbym zobaczyc dyskwalifikacje tych ktorym sie nie chcialo zagrac.

Offline rafal3920

• Użytkownik

• +4
# Listopad 26, 2014, 18:13:26
Hipokryta roku... Narzekasz, a sam nie wysłałeś głosów.

Offline zx81 (taxi_dr...

• Użytkownik

# Listopad 26, 2014, 23:09:12
Nie prawda ze jestem hipokryta co zreszta moge latwo udowodnic na przyklad tutaj:
http://forum.warsztat.gd/index.php?topic=27522.315
Rzetelnie podeszlem do oceniania, a feedback mialem podobny do obecnego.
Nie jestem mulem roboczym ze ja bede komus gre ocenial i  pisal na jej temat ( chociaz nie lubie grac w gry) a w zamian za to bede mial liczbe osob ktore zagraja w moja gre liczona na palcach reki -nie wspominajac o feedbacku.
Hipokryta? ktos ocenil moja gre ze mu sie reklama nie podoba- ot to jest hipokryzja. On nie mogl po 5 sekundach skipnac reklamy, a ja mam tracic swoj czas na jego wypociny?
Sorry, ale dopuki konkursowicze nie zaczna patrzec dalej niz dlugosc wlasnego nosa to ja nie zamierzam tracic czasu na ocenianie. Frycowe zaplacilem w zeszlym wsoc.
Proste.

Offline lethern

• Użytkownik

• +1
# Listopad 26, 2014, 23:26:06
Po pierwsze primo, nie wiesz co znaczy słowo "hipokryta" to zajrzyj do słownika
Po drugie primo, jeśli ktoś napisał, że "jesteś hipokrytą", to wiązało to się z tym, że robisz jedno a żądasz drugie. Czyli przedstawiając to dosłownie, zarzucasz innym że nie oceniali wszystkich prac i są be, kiedy sam nie oceniłeś żadnej pracy.
To że ktoś ocenił czyjąć grę że mu się nie podoba, to nie jest hipokryzja (odsyłam do słownika ponownie). Czy mu się podobają reklamy czy nie to absolutnie jego wolna niezabroniona wola, i może uważać jak mu na duszy miłe, i nijak ma to się do tego tematu hipokryzji.
Na koniec, jak nie chcesz "tracić na kogoś czasu" to nie bierz udziału w zabawie która tego wymaga, "proste" (nikt nie chce żebyś tracił nerwy swoje i cudze)
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2014, 23:29:25 wysłana przez lethern »

Offline zx81 (taxi_dr...

• Użytkownik

# Listopad 26, 2014, 23:35:29
och, prawdopodobnie nie zrozumiale tego co przeczytales. Zrob to wiec jeszcze raz, dwa czy ile razy potrzebujesz.
Co to wogole za pomysl oceniania gry pod wzgledem czy komus sie filmik reklamowy spodobal czy nie :/
Brac udzial/ nie brac udzialu w konkursie czy w czym kolwiek innym- pozwol ze prawo wyboru zarezerwuje sobie.

//
i zeby nie karmic trolli to wiecej w tym temacie sie nie wypowiem. Jak oceniam konkurs napisalem, a jak Ci sie to podoba/nie podoba to juz Twoje.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2014, 23:37:16 wysłana przez zx81 (taxi_driver) »

Offline toxic

• Użytkownik

# Listopad 27, 2014, 14:34:59
No dobra, ale dlaczego oczekujesz, ze inni beda oceniac prace konkursowe w ten sam sposob co Ty, kierujac sie takimi samymi kryteriami? (Tak Cie zrozumialem, moze blednie). Bo tak na dobra sprawe:
ktos ocenil moja gre ze mu sie reklama nie podoba- ot to jest hipokryzja. On nie mogl po 5 sekundach skipnac reklamy, a ja mam tracic swoj czas na jego wypociny?
I co jest w tym zlego? Potrafie sobie wyobrazic, ze ktos nie cierpi reklam, a zwlaszcza w pracach konkursowych i w ogole nie ocenia takich prac (w domysle: ocenia je na zero, minimum, nic - tak, aby 'nagrodzic' prace nie uzywajace reklam). No moze taki czlowiek byc i nie widze nic zlego w jego podejsciu do oceniania. Jakby nie patrzec to Twoja gra uzywa reklam na starcie (dobrze rozumiem?) i podejrzewam, ze je tam swiadomie umiesciles - taki byl Twoj wybor. To co, nie wiedziales, ze na swiecie sa ludzie, ktorzy dyskwalifikuja od razu takie prace (w domysle: oceniaja je na minimum)?

Offline goshki

• Użytkownik
    • Vigeo Games

• +5
# Listopad 27, 2014, 15:23:42
Miłego tworzenia! I pamiętajcie - to ma być zabawa :)

Liosan

Tia...