Autor Wątek: Spam, trolle i inne śmieci  (Przeczytany 8197 razy)

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

• +2
# Czerwiec 17, 2014, 23:39:54
Albo moze jest tu ktos kto nie widzi najazdu hunow z gieemklanu traktujacych powazny warsztat jak plac  zabaw. Punktujacych sie na maxa.
pardon, boli cie, ze gry zrobione w GMie tez moga miec jakosc (a.k.a TopHat)? to zabronmy wrzucania gier w Unity, czy innych toolach do robienia gier, bo te grupki punktują siebie na wzajem! C++ i assembler only!
Debilejesz na starość. Punktowanie to kwestia gustu. Ktoś kto ma olej w głowie, oceni projekt po jakości, nie w czym ją wykonano i do jakiej spolecznosci autor nalezy D:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2014, 23:43:43 wysłana przez ΨΧΞ »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline pawlaks1

• Użytkownik
    • wolf in game

# Czerwiec 17, 2014, 23:49:44
A mi się wydaje, że dobrze jest jak jest. Owszem czasami kogoś pewnie trzeba będzie zganić i ochrzanić, ale przede wszystkim uświadamiać na takich forach - bo regulaminu zapewne i tak nikt nie przeczyta (niestety mówię i o sobie).

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

• +3
# Czerwiec 18, 2014, 00:03:26
Glowna powinien zajmowac sie po prostu moderator.

I zajmuje się - mamy od tego "Warsztat poleca" i okazjonalnie też "Przegląd tygodnia". Wprowadzanie ręcznej moderacji do działu "Aktywność użytkowników" dublowałoby tylko istniejące elementy strony głównej.

Offline glaz

• Użytkownik

• +2
# Czerwiec 18, 2014, 00:42:16
Od teraz na stronie głównej nie będą pokazywane screeny/wideo z oceną poniżej -100 punktów. Powinno pomóc na oczywiste trollowanie (które warto też zgłaszać do moderacji - ikonka z flagą na górnej belce).
Veto! To zdarza się tak rzadko, że aż przykro przegapić minusowany projekt.

Poważnie, tyle jest rzeczy które należałoby poprawić (system powiadomień i sklejanie kilku screenów w jedno powiadomienie), a Wy dywagujecie nad tak nieznaczącą sprawą jak usuwanie z głównej projektów z ujemnymi punktami... To na oczywiste trolle nic nie pomoże, bo jak widać, że troll, to punktów szkoda. 

Offline zx81 (taxi_dr...

• Użytkownik
    • Something Beautiful team

# Czerwiec 18, 2014, 00:44:43
(...)
Debilejesz na starość. (...)
Po raz kolejny udawadniasz ze nie umiesz dyskutowac i ze nie warto tracic czas na dyskusje z Toba.
Nigdzie nie napisalem ze gra tophat jest slaba, napisalem natomiast ze screen wybrany przez moderatora na SG z tej gry nie jest screenem z projektu ale jak sam autor podpisal -materialem reklamowym ktory mu pozostal. Czyli nie powinien sie znalezc jako projekt wybrany przez moderatora nad ktorym ktos pracuje i rozwija.
Czyli napisalem cos zupelnie innego niz probujesz mi wcisnac.
Nie napisalem takze ze gm jest do dupy, -co rowniesz klamliwie mi przypisujesz.
GM w wersji studio sam uzywam z prostego powodu -jest to jedyny silnik ktory plynnie chodzi na moim net booku, czyli idealny silnik do tworzenia gier w samochodzie.
Natomiast prawda jest ze gieemklan i jego komunę czy raczej menazerie mam w glebokim ...powazaniu. Bylem tam i wiem co mowie. Na nieszczescie dla Ciebie na warsztacie juz spotkalem sie z podobna opinia wczesniej :)
Wiem ze odbiegam od tematu tego watku (ale moze przeczyta to jakis moderator) uwazam ze warsztat.gd powinien stworzyc rowniez dzial dla gejmejkerowcow. Raz ze moze przyszlo by troche nowej krwi na forum, dwa ze tutaj na warsztacie mogliby w miare bezbolesnie przeskoczyc na dorosle platformy tworzenia gier- zwlaszcza ze mieliby na kim sie wzorowac. No i trzy, obecny game maker studio jest naprawde fajnym narzedziem do zaczynania przygody w gamedevie.
Ps.@ΨΧΞ zakoncz wycieczki osobiste pod moim adresem.

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Czerwiec 18, 2014, 01:11:15
czyzbym nadinterpretowal najazd na gejklany? wyczulenie, przyzwyczajenie, czy wyrobiony system obronny? :>
tak - nie cierpie klamstw na temat tejze spolecznosci, gdyz wcale nie sa tu po to by plusowac siebie na wzajem. kazde spolecznosci chca sie wspierac wewnetrznie, ale nawet na gejklanach hejca slabe projekty nawet mocniej niz tu, czyli nietrafiony argument z plusowaniem sie nawzajem przez gejklanow.
Koniec koncow - albo oboje nie potrafimy czytac ze zrozumieniem siebie na wzajem, albo oboje argumentujemy od dupy strony.

Offline PoD

• Użytkownik

# Czerwiec 18, 2014, 02:02:06
Wnioskuję, że istnieje jakieś repozytorium całego projektu witryny. Nie wiem wprawdzie, na ile jej autorzy chronią swoje dzieło, ale może dałoby się upublicznić źródła, co by wszyscy narzekający na własną rękę mogli zaproponować, zakodować i przetestować proponowane przez siebie zmiany, a które by zostały włączone do projektu jeśliby administracja uznała, że się nadają?

Offline Estivo

• Użytkownik
    • Blog

# Czerwiec 18, 2014, 08:25:26
Ja osobiscie tez przestalem wrzucac cokolwiek na warsztat wlasnego. Co do grupek to sa te grupki, jak by nie byly to skad screeny z Anupadaki czy jak jej tam mialy by zawsze najwiecej punktow? Jeszcze z 2 lata temmu bylo by, ze warsztat to strona dla gier a nie raytracerow i mialby o wiele mniej punnktow. Czasem widze porzadne gry w 2d, ale co z tego ze dam 2 dni pod rzad 50 ptk jak i tak wiekszosc wywali na raytracer. ;) dlatego jestem za dodawaniem punktow moim pomyslem.e

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

• +3
# Czerwiec 18, 2014, 08:49:05
Jeszcze z 2 lata temmu bylo by, ze warsztat to strona dla gier a nie raytracerow (...)
Zapominasz, że Warsztat zawsze był, jest i pewnie będzie stroną dla silników ;)

Offline Estivo

• Użytkownik
    • Blog

• +1
# Czerwiec 18, 2014, 08:58:09
Zapominasz, że Warsztat zawsze był, jest i pewnie będzie stroną dla silników ;)
pamietam, ale w glebi duszy mam nadzieje ze to sie zmieni. Gdyby odsiac silniki i rendery to zostalo by max 5 projekow godnych oceny.

Nie wiem jak wy, ale dla mnie screeny takie jak ostatni ludek na filetowawym gradiencie, powinny byc z automatu usuwane bez podaania przyczyny. Kazdy przechodzil taki etap i nie jest to wyczyn, chyba ze jest to napisane w asemblu ( jak ten projekt gry caly w asemblu kiedys byl ), czy czyms innym hardcorowszym.

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Czerwiec 18, 2014, 12:09:21
Hah! Znowu narzekanie że Warsztat teraz to nie to samo co Warsztat kiedyś? To co kiedy robimy warsztat 4.0? ;)

@Dab - może dałoby się wrzucić kod źródłowy warsztatu na jakiegoś Githuba? Hmm? Myślę, że znalazłyby się osoby, które zrobiłyby pull-requesty co do brakującej funkcjonalności strony.

Co do raytracerów - no cóż... Owszem szkoda że zabiera tyle plusów które można by dać nowym projektom które mają ręce i nogi, ale czasami w nawale kolejnych "Hello Dev" tylko takie projekty się wybijają - bo widać pracę i trud włożony w to. I owszem takie projekty jak "Hello Dev" nie zawsze muszą być na stronie głównej. Główna powinna mieć status reprezentacyjny, pokazywać to co najlepsze, najciekawsze. Ale także trzeba zrobić miejsce dla tych nowych, dla których pare plusów to już motywacja dla nauki. Ktoś napisze mądry komentarz, da jakąś radę , podpowie czym się zająć... Dlatego jestem za poczekalnią.

Co do Top Hat? Ale kuźwa czemu nie może się promować? "Zrobiłeś gre? Super! A teraz wypad zrób miejsce następnym"? Może wystarczy zrobić kategorie/tag/boolean "Projekty ukończone"? Może wręcz zrobić jakiś progress bar pokazujący stan ukończenia (z wyjątkami typu Fame/Untitled które chyba nigdy nie będą ukończone ;) )?

Offline Xirdus

• Redaktor

# Czerwiec 18, 2014, 13:50:59
z wyjątkami typu Fame/Untitled które chyba nigdy nie będą ukończone ;)
Z tego co pamietam, Fame ma pasek postepu ;)

Offline .:NOXY:.

• Użytkownik

# Czerwiec 20, 2014, 23:08:07
Ok ktos chyba testuje nowy system punkowania :]

Offline Tinekk

• Użytkownik

# Czerwiec 20, 2014, 23:10:19
Ok ktos chyba testuje nowy system punkowania :]
Wytrzymałość ludzi też :D

Offline strateg

• Użytkownik

# Czerwiec 21, 2014, 01:06:04
Dobra, właśnie zyskaliśmy nowego trolla, jeśli szybko nic z tym nie zrobimy, będzie coraz gorzej. Myślę, że nadeszła pora, aby społeczność warsztatu choć zazwyczaj otwarta na nowe osoby, ty razem powiedziała stanowcze "nie!" i pokazała, że potrafi być również hermetyczna. Proponuję opcję zgłaszania linków, screenów i użytkowników do moderacji... Teoretycznie istnieje taka możliwość, ale ona, jak widzimy bardzo zawodzi... Być może właśnie przez jej ogólność, zamiast kliknąć link, trzeba opisywać całą sytuację, etc.

A odnośnie punktowania: dlaczego by nie zrobić oddzielnego licznika, czyli kązdy użytkownik dostaje codziennie 50 punktów na plusy i 25 punktów na minusy. Wtedy nie będzie szkoda minusować projekt, jeśli jest słaby, bo i tak innych będziemy mogli ocenić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2014, 01:09:18 wysłana przez strateg »