Autor Wątek: Spam, trolle i inne śmieci  (Przeczytany 7574 razy)

Offline IgI

• Użytkownik

• +6
# Czerwiec 16, 2014, 22:34:31
Witam!

Chciałbym poruszyć temat tego co ostatnio dzieje się w serwisie, a mianowicie osoby, która zaczęła spamować stronę główną śmieciowymi screenami. Wydaję mi się, że przydałoby się usunąć ze strony głównej nic nie znaczące obrazki, które tylko ją zaśmiecają, a odbijają się na wizerunku całego warsztatu. Proponowałbym też odpowiednio nagrodzić autora. Oczywiście nie oskarżam tu bezpośrednio autora takiej perełki jak WoLC, bo może to być również troll, który tylko wykorzystuje sytuację.

Poza tym myślę, że warto by jednak wprowadzić jakieś ograniczenie ilość screenów/dzień - choć temat był już poruszany to chyba umarł. Innym rozwiązaniem mogłyby być tymczasowe bany na wstawienie projektów/screenów dla osób, którym zostało przyznanych odpowiednio dużo punktów ujemnych.

Pozdrawiam,
IgI

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline hoto

• Użytkownik

• +2
# Czerwiec 16, 2014, 22:46:30
A troll założy następne konto...

Offline timus

• Użytkownik

• +1
# Czerwiec 16, 2014, 23:15:01
Ja bym proponował coś w stylu poczekalni, można by tam dawać punkty i komentować, ale tylko po zatwierdzeniu przez moda przenoszona by była  na główna, ewentualnie gdy dostanie x punktów. Zmniejszy bym tez odnawialność punktów, albo całkowicie to usunął, wnet wartość punktów byłaby większa i rozdawane by one były z zastanowieniem. I może jeszcze blokada rejestracji na IP po założeniu nowego konta, powiedzmy na 48h i odrzucanie maili z domen typu 10minutesmail.* . A i cos jak demokratyczny ban tez by sie przydało ;)

Offline Tinekk

• Użytkownik

# Czerwiec 16, 2014, 23:16:39
.. voteban :)

Offline Xender

• Użytkownik

• +1
# Czerwiec 16, 2014, 23:27:49
Ja bym proponował coś w stylu poczekalni, można by tam dawać punkty i komentować, ale tylko po zatwierdzeniu przez moda przenoszona by była  na główna, ewentualnie gdy dostanie x punktów. Zmniejszy bym tez odnawialność punktów, albo całkowicie to usunął, wnet wartość punktów byłaby większa i rozdawane by one były z zastanowieniem. I może jeszcze blokada rejestracji na IP po założeniu nowego konta, powiedzmy na 48h i odrzucanie maili z domen typu 10minutesmail.* . A i cos jak demokratyczny ban tez by sie przydało ;)
Brzmi jak kontrole na lotniskach...
- 2 porwane samoloty rąbnęły nam w 2 wieże.
- Wprowadźmy mnóstwo procedur i rozwiązań, które pochłoną środki do wdrożenia i utrudnią życie wszystkim pasażerom.
- ???
- PROFIT? Czy na pewno?

Znaczy tymczasowe blokowanie IP na rejestrację i blokowanie koszmali ok, ale z poczekalnią i reszta to raczej ^patrz wyżej^.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2014, 23:29:55 wysłana przez Xender »

Offline lethern

• Użytkownik

# Czerwiec 16, 2014, 23:39:15
zatwierdzeniu przez moda przenoszona by była  na główna
za dużo roboty, chyba że moderatorzy nie mają co robić :)
I może jeszcze blokada rejestracji na IP
...(?) akademik, zmienne IP, hm?
odrzucanie maili
A co to niby daje? Już nie mówię o obejściu tego, tylko samej bezużyteczności pomysłu

rozwiązanie typu "na główną nie trafia screen który ma mało punktów", jak się nad nim zastanowić, zwiększa szansę na sytuację typu: screen mający mało punktów nadal ma mało, a screen ze sporą ilością punktów (i jest na głównej) ma co raz więcej punktów, i to bez względu na to czy oba screeny są tak samo fajne. Prawdopodobnie ktoś kiedyś o tym pomyślał i stąd powstały losowe screeny na głównej?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2014, 23:41:43 wysłana przez lethern »

Offline Joker

• Użytkownik

# Czerwiec 16, 2014, 23:46:51
100% trolli nigdy się nie odsieje. Jest już kod z obrazka do przepisania. Można by dodać bazę adresów email z których nie można by stworzyć konta ( 10 minute mail itd. ) No i ban na ip / kasacja konta.  Bot który jest człowiekiem, no a skoro wrzuca jakieś zdjęcia typu bohomazy to ciężko żeby był to jakiś ultra skrypt w końcu się znudzi taką zabawą. 

Offline .:NOXY:.

• Użytkownik

• +2
# Czerwiec 17, 2014, 00:18:28
Ale poczekalnia i "piaskownica" by się przydała :) Ja się chętnie zajmę odsiewem :3 Tak serio są tu osoby które trochę już napisały, trochę wydały, swój bagaż maja to tez i gust i smak jakiś posiadają. Jestem pokręconym impulsywnym kretynem z maniakalna szczerością ale myślę ze jak by się udało zebrać z 3-4 osoby i zrobić mały xfactor w galerii to jednak było by trochę bardziej przejrzyście.

I byłby to na pewno pewien rodzaj wynagrodzenia, nobilitacji dla osób które są konsekwentne.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2014, 00:20:53 wysłana przez .:NOXY:. »

Offline Joker

• Użytkownik

• +3
# Czerwiec 17, 2014, 00:24:35
Poczekalnia jest bez sensu. To już lepiej zrobić by wszystkie zdjęcia i filmy które mają np. -200 punktów znikały z strony głównej, ale nadal były do przejrzenia na profilu użytkownika który je wrzucił.

Offline timus

• Użytkownik

• +4
# Czerwiec 17, 2014, 00:48:01
Wpadła mi do głowy jeszcze koncepcja taka ze użytkownik nie może nic wrzucać dopóki nie osiągnie co najmniej x (np 25, 10) postów na forum. Nikomu raczej nie będzie się chciało spamować 25 postów, a nawet jak już to będzie wiadomo kto troll a usunięci jego i jego postów powinno dać rade jednym kliknięciem(albo kilkoma, nie wiem jak w SMF bo nigdy na nim nie pracowałem).

Offline ΨΧΞ

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Czerwiec 17, 2014, 00:50:52
Pomysl forumowego X-Factora (jak kolwiek absurdalnie by nie brzmiało - tym lepiej <3) mi pasuje :D

Offline Rethil

• Użytkownik

• +4
# Czerwiec 17, 2014, 09:26:46
Hmmm... czy ja wiem? W naszym duecie GoF tylko ja się wypowiadam na forum, bo tutaj raczej pojawiają się tematy związane z tech, natomiast Andy dba o ładne opisy i zdjęcia do naszych projektów. Co jak co, ale nie uważam ani siebie ani jego za trolli, a zablokowałoby to jemu normalny dostęp.

Pomysł o usuwaniu screenów z głównej przy niskich punktach miałby ręce i nogi, ale pozostaje kwestia ograniczonych punktów. Zakładając, ze ktoś wrzuci 4 screeny i usunięciu przy -200, to potrzebnych jest 16 użytkowników minusujacych za pełna dzienną pulę punktów. Kapkę dużo, żeby powstrzymać trolla, bo w końcu nie można ocenić dobrych projektów, tylko trzeba się skupić na odrzucaniu crapu.

Bardziej potrzebowalibyśmy możliwości zgłaszania screenów do moderacji oraz indywidualnego usuwania pojedynczych postów lub czasowo wszystkich postów użytkownika lub projektu z głównej. Coś jak mechanizm "nie chcę tego widzieć" na FB.

Offline sheadovas

• Użytkownik
    • Blog

# Czerwiec 17, 2014, 09:41:06
popieram pomysł @Rethil'a :)

Offline johnd6

• Użytkownik

• +1
# Czerwiec 17, 2014, 11:53:49
Propozycja - Można by było nałożyć przymus wiązania treści z projektem. Wtedy zamiast na stronie głównej wyświetlać każdą treść osobno, wyświetlałby się projekt, którego miniaturką byłoby to co zostało ostatnio wrzucone. Do tego ograniczenie(np. 1 projekt tygodniowo - myślę że nikt nie miałby potrzeby na więcej) i po zaktualizowaniu projektu, ten znowu trafiałby na główną, zajmując przy tym zawsze 1 pozycje niezależnie od ilości wrzuconych materiałów.

Offline glaz

• Użytkownik

• +4
# Czerwiec 17, 2014, 12:48:41
Wszystkie te bolączki rozwiązałoby właśnie sklejanie kilku screenów w jedno powiadomienie. Pamiętam jak sam poszedłem w inną stronę - skleiłem cztery screeny w jeden, bo chciałem pokazać trochę więcej niż jeden obrazek podczas wrzucania projektu na warsztat, a nie chciałem spamować strony głównej.

Mi brakuje jeszcze jednej funkcjonalności. Mianowicie możliwości przeglądania ostatnio dodanych materiałów. Więcej niż tych 12 które aktualnie wyświetlają się na stronie głównej. Czyli coś jak "archiwum newsów". Bo czasami nie ma czasu wejść na warsztat codziennie, do tego ktoś może zaspamować stronę główną kilkoma swoimi screenami i już tracę szansę na oddanie punktów na kilka ciekawych projektów.