Autor Wątek: Powiadomienia  (Przeczytany 2084 razy)

Offline Xender

• Użytkownik

• +3
# Maj 18, 2014, 21:23:33
Fajnie, że mamy na stronie powiadomienia o komentarzach.

Niefajnie, że:
1. Nie można ignorować danego screena.
2. 7 nowych komentarzy? 7 kliknięć, bo skrypt nie widzi, że wszystkie odnoszą się do tego samego!

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline polkom21

• Użytkownik
    • BLOG

# Maj 18, 2014, 22:04:46
Po wejściu w powiadomienia automatycznie wszystkie powinny zaznaczać się jako przeczytane.

Offline Xender

• Użytkownik

# Maj 18, 2014, 22:18:27
^ Też niezbyt optymalne, bo jak jest ich tona (7 to dużo), to zaczniesz się gubić, w które kliknąć. Oznaczanie jako przeczytanych wszystkich do właśnie odwiedzone screena byłoby sensowniejsze.

Ale coś mi się wydaje, że właśnie tylko klieknięte zaznaczyły się jako przeczytane. Sprawdzę jeszcze raz jak przyjdą >=2.

Offline Xender

• Użytkownik

# Maj 19, 2014, 12:54:08
@polkom21 Ok, sprawdziłem na jednym:

- Mam 1 powiadomienie.
- Klikam na ikonkę powiadomień.
- Wchodzę z powrotem na stronę główną.
- Nadal mam jedno powiadomienie.

Żeby było jasne: nie proponuję oznaczania wszystkich powiadomień jako przeczytanych po wejściu w nie. Proponują oznaczanie jako przeczytanych wszystkich dotyczących screena, na który właśnie się weszło.
Bonusowe punkty za usuwanie tych powiadomień przy każdym wejściu na tego screena, nie tylko z ekranu powiadomień, ale też z głównej. ^ ^

Chociaż oczywiście kilka różnych opcji i możliwość wybrania w profilu byłaby chyba najlepsza.

Jakby trzeba było pomóc w kodzeniu tego, to jestem chętny - żeby nie było, że tylko wymagam.

A przy okazji, to za bardzo widoczny jest nick wysyłającego powiadomienia, a mało sam link "przeczytaj". Już któryś raz kliknąłem na WarsztatBOT-a zamiast na link.

No i link "przeczytaj" do screena chyba nie powinien być usuwany w przeczytanych powiadomieniach.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2014, 12:56:38 wysłana przez Xender »

Offline Rethil

• Użytkownik

• +1
# Maj 19, 2014, 13:30:52
Na 100% jak masz kilka powiadomień do jednego screena i klikniesz przeczytaj na jednym z nich to pozostałe nadal pokazują się jako nieprzeczytane. czyli 7 powiadomień = trzeba otworzyć 7 kart tego samego i 6 z nich zamknąć.

Offline Joker

• Użytkownik

• +1
# Maj 19, 2014, 13:58:11
też mi tak działa, przydał by się przycisk zaznacz wszystkie jako przeczytane. I tyle

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Maj 19, 2014, 20:38:09
Na 100% jak masz kilka powiadomień do jednego screena i klikniesz przeczytaj na jednym z nich to pozostałe nadal pokazują się jako nieprzeczytane. czyli 7 powiadomień = trzeba otworzyć 7 kart tego samego i 6 z nich zamknąć.
Problem jest taki, że dobrze zrobione powiadomienia powinny mieć nie dwa stany (unread -> read), a trzy: unread -> read -> dismissed. Wtedy rzeczywiście można oznaczać wszystkie powiadomienia przy wejściu na stronę jako przeczytane, bo dopiero po kilknięciu na konkretne powiadomienie zmieniałoby się ono na trzeci stan (dismissed).

Offline ByerN

• Użytkownik

• +2
# Sierpień 18, 2014, 22:00:17
Chyba nie odkopuję, bo w tym dziale i tak się nic nie dzieje. Czy da się w końcu jakoś usunąć wszystkie powiadomienia za jednym zamachem? Napisałem komentarz pod gameplayem Brunona i teraz muszę otwierać ten sam gameplay 30 razy by przestały mi się świecić powiadomienia.

Offline timus

• Użytkownik

# Sierpień 19, 2014, 00:00:09
Proste rozwiązanie:
Przy wejściu na artykuł/wideo/screen jeżeli użytkownik ma jakieś aktywne powiadomienia wystarczy wykonać zapytanie w stylu:
UPDATE Notifications
SET Readed=1
WHERE ArticleID=Obecny_Artykul AND UserID=Obecny_uzytkownik;
Dodanie czegoś takiego to 5 minut roboty.

Offline Adam27

• Użytkownik

# Sierpień 19, 2014, 00:49:09
Również jestem za tym żeby coś z tym zrobić, bo powiadomienia zamiast pomagać, to tylko denerwują. Dodatkowo warto by było dodać ich grupowanie, coś w stylu "Pojawiło się X nowych komentarzy do skomentowanego przez ciebie screena/wideo Y" (zresztą tak samo jak grupowanie samych screenów na stronie głównej, ale to już inna historia ;) )

PS. @up: "Readed"? :D

Offline ΨΧΞ

• Użytkownik
    • PsichiX Website

• +1
# Sierpień 19, 2014, 01:04:15
albo taki piekny przycisk na gorze listy: "READ ALL" :>

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

• +4
# Sierpień 19, 2014, 11:28:25
Spróbujcie teraz. Powinny odznaczać się wszystkie powiadomienia dotyczące danego screena naraz.

Offline ByerN

• Użytkownik

# Sierpień 19, 2014, 20:55:08
Super! Dzięki. :P O wiele lepiej.

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

• +4
# Grudzień 12, 2014, 20:30:49
Dodany został przycisk do oznaczenia wszystkich powiadomień jako przeczytane.