Autor Wątek: Jaki serwer dedykowany?  (Przeczytany 3329 razy)

Offline TrauceR

• Użytkownik

# Maj 10, 2014, 21:55:58
Witam
Nie jestem jakimś profesjonalistą ale mam wizje stworzenia gry MMOrpg free to play z możliwością donate i game shopu. Wiem że wiąże się to z dużymi kosztami ale ostatnio udało mi się zgromadzić dość spory kapitał i mam też znajomych którzy są bardziej oblatani w branży ale przejdźmy do tematu przeglądałem sieć za serwerem dedykowanym ale większość stron jest ciężka i nie wiadomo w zasadzie co do czego przypiąć. I tutaj się rodzi pytanie czy możecie polecić jakąś firme która świadczy takie usługi może być z lokalizacją serwerowni w Polsce bądź też za granicą, może być również całkowicie zagraniczna firma, która posiada w ofercie coś co wytrzyma +/- 2000 online i łącze na tyle silne żeby byle kto nie zamulił serwera DDOSem wygenerowanym z pc w domu. Serwer side będzie działać na linuxie jeżeli chodzi o typ gry to coś typu metin/kalonline mówię tu o budowie samej gry. I podkreślam że ja tylko inwestuje resztę będą nadzorować znajomi więc w poscie mogłem palnąć coś głupiego ;)
Proszę o porady pozdrawiam TrauceR

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Karol

• Użytkownik

# Maj 10, 2014, 22:21:53
Najtańsze jakie znam to Kimsufi - swego czasu operowałem na dedyku od nich i śmigał ładnie, do poważniejszych celów coś z oferty OVH (Kimsufi działa pod szyldem OVH). Ewentualnie możesz zainteresować się Google Compute Engine.

To, ile serwer uciągnie graczy to w dużej mierze zależy też od gry - kilka lat temu dobry dedyk był w stanie pociągnąć 1,5 do 2 tys graczy na emulatorze WoW'a, teraz kiedy specyfikacje podskoczyły to powinno być łatwiej taki wynik osiągnąć.

Offline Snejk47

• Użytkownik

# Maj 12, 2014, 00:56:09
Pod OVH należy teraz też SoYouStart (nowa marka). Polecam też napisać na WHT może jakieś zniżki dostaniesz :) Opisz im tak samo jak tutaj i coś poradzą.

Offline TrauceR

• Użytkownik

# Maj 12, 2014, 20:07:21
Witam dziękuję za odpowiedzi coś może w końcu wybiorę próbuję negocjować coś lepszego w zamian za opłatę 2 lata z góry :) choć nic poza sprzętem nie chcą dodać a mi najbardziej zależy na jak najlepszym łączu jeszcze raz dzięki i pozdrawiam jak coś już się uda stworzyć to napewno pojawi się na portalu.

Offline Maurycy27

• Użytkownik

# Lipiec 06, 2014, 22:27:14
Witam,
A co możecie polecić do stronki z dużą ilością danych, zwłaszcza zdjęć i filmików? Chodzi o coś pojemnego, w dobrej cenie. Jak na razie rozważam serwer typu eco ATMANa https://eco.atman.pl/ ale przydałoby mi się kilka opinii do porównania, bo ja o serwerach wiem tylko tyle ile mi potrzeba, do tej pory miałem kogoś od tego, teraz muszę się tym zająć sam.

Offline bittio

• Użytkownik

# Listopad 14, 2014, 13:12:34
ja zastanawiam się nad ofertą sprint data center (sdc) - czy ktoś ma może jakieś doświadczenie z nimi? czytam na forach, że mają rozwinięty helpdesk, jak u nich wyglądają sprawy techniczne? kuszą mnie po pierwsze ceną, po drugie darmowym anti ddosem a po trzecie  tym, że to polska firma :)

Offline deksimir

• Użytkownik

# Listopad 30, 2014, 16:06:26
Z tego co mi wiadomo to SDC ma ok ofertę, szczególnie ich support bardzo sobie ludzie chwalą.

Offline hinato

• Użytkownik

# Grudzień 01, 2014, 23:50:17
No prawda, sprint ma dobrą ofertę, a support genialny, do tego dochodzi duża pojemność i nielimitowwany transfer

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • http://laggyluk.com

• +3
# Grudzień 02, 2014, 00:03:11
to niesamowite, dzięki że zakładacie konta tylko po żeby nas poinformować