Autor Wątek: Problem z kartą graficzną  (Przeczytany 4570 razy)

Offline piechota

• Użytkownik

# Kwiecień 28, 2014, 16:59:22
Mam pewien problem z UE4, a raczej z kartą graficzną.
Mam na laptopie (lenovo z710) dwie karty. Na zintegrowanej od intela wszystko jest ok (jesli ok można nazwać 15FPS'ów :P) na nvidi GT 745M podczas tworzenia nowego projektu lub odpalania go z poziomu VS2013 wyskakuje komunikat, że sterowniki straciły kontrole nad ekranem itd a później, że nvidia zablokowała działanie UE4Editor.exe (i muszę restartować komputer).
Z nvidia były też problemy jak był zainstalowany program do zarządzania baterią (z płyty od lenovo) - wyskakiwał bluescreen...
Próbowałem już wielu rzeczy:
-odinstalowałem programy które mogły mieć jakiś wpływ
-zabijałem procesy nvidii
-instalowałem sterowniki ze strony lenovo
-instalowałem najnowsze sterowniki ze strony nvidii (dwa razy)

nic nie pomogło. Ciekawe jest to, że po odłączeniu od ładowania mogę stworzyć projekt, wciąż nie mogę go zbudować...
laptop jest na win8.1
Co radzicie zrobić?
Szukałem po necie i nic nie znalazłem.
Zrobić formata i spróbować jeszcze raz?
Lecieć z laptopem na gwarancję?
Czy może coś pominąłem jeszcze?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xender

• Użytkownik

• +4
# Kwiecień 28, 2014, 17:01:15
Zainstalować Linuxa. ;> // Tak, tym razem to w 3/4 tylko żart. Naprawdę nie trzeba robić o nim shitstormu. Thx.

Może reinstall, tym razem bez dziwnych rzeczy od Lenovo?
Jak coś raz zrobi syf w Windowsie, to zwykłe odinstalowanie tego wcale nie musi pomóc.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2014, 17:05:59 wysłana przez Xender »

Offline karol57

• Użytkownik

• +1
# Kwiecień 28, 2014, 21:01:38
Zainstalować Linuxa. ;>
[...]
Jak coś raz zrobi syf w Windowsie, to zwykłe odinstalowanie tego wcale nie musi pomóc.
Potwierdzam, jakieś pół roku temu coś mi spieprzyło sterowniki na Win 8.1. Do teraz na Linuxie drukuję.

Mogę jeszcze dodać, że na swoim Lenovo (Y550P) po instalacji 8.1, sterowniki do zarządzania zasilaniem instalowałem od jakiegoś nowszego laptopa, bo pod mojego do 8.1 nie było.

Offline Chimerian

• Użytkownik
    • Profil na Warsztat.GD

# Kwiecień 28, 2014, 21:05:20
...na nvidi GT 745M podczas tworzenia nowego projektu lub odpalania go z poziomu VS2013 wyskakuje komunikat, że sterowniki straciły kontrole nad ekranem itd a później, że nvidia zablokowała działanie UE4Editor.exe (i muszę restartować komputer).

Ja mam czasami identyczny problem z moją grafiką w stacjonarce i w moim przypadku to na 100% uszkodzenie karty - ale dopóki tylko raz na miesiąc mam jakieś artefakty, to mogę ten fakt przeboleć i karty nie wymieniam ;) Z grami nie masz problemu ? Jeżeli to problem tylko z UE, to reinstalka, jeżeli problem pojawia się w innych aplikacjach / grach to może być uszkodzone GPU.

Offline wozix

• Użytkownik

# Kwiecień 28, 2014, 21:54:21
Z doświadczenia przy stacjonarkach, jeśli sterownik crashuje sam lub jakąś apkę, to znaczy, ze uszkodzona jest karta graficzna. Dlatego proponuję reinstall systemu razem z "fabrycznymi" sterownikami i jeśli to nie pomoże, to oddaj laptopa na gwarancję albo lepiej - zgłoś niezgodność towaru z umową (jeśli masz go mniej niż 2 lata i przestudiuj sobie ustawę zanim to zrobisz).
PS: Zanim cokolwiek zrobisz ustaw w opcjach zasilania wszystko na "max performance".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2014, 21:56:58 wysłana przez wozix »

Offline piechota

• Użytkownik

# Kwiecień 28, 2014, 22:03:33
Zainstalować Linuxa. ;>
Niestety potrzebuje .net a instalować drugi system tylko dla unreal'a to trochę przesada ;)

Z grami nie masz problemu ? Jeżeli to problem tylko z UE, to reinstalka, jeżeli problem pojawia się w innych aplikacjach / grach to może być uszkodzone GPU.
Będę musiał to jeszcze sprawdzić (staram się nie instalować na nim żadnych gier żeby nie kusiły na wykładach ;) )

To w takim razie zainstaluje coś co też obciąża kartę i zobaczę - albo format albo format + gwarancja :/
Chyba, że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Linux kuszący ale na razie nie mam takiej możliwości ;)

Offline piechota

• Użytkownik

# Kwiecień 29, 2014, 22:20:29
Dobra, formatowałem komputer już dwa razy i za każdym razem było coraz gorzej.
Po pierwszym już nawet karta zintegrowana nie ogarnia (i jak wymuszałem odpalanie na niej to i tak sterowniki nvidii się psuły)
Po drugim unreal nawet się nie odpala...
za to wyskoczył nowy błąd, tym razem nie z windowsa a z ue4. out of video memory czy coś takiego :/
Sprawdzę jeszcze jak zachowuje się na cry engine (na unity ogarniał przed formatowaniem).
I teraz pytanie, jak będzie wyglądać reklamacja jeśli tylko na unrealu to się dzieje? w sensie czy w ogóle to przyjmą? Czy nie stwierdzą po prostu, że to wina programu.
EDIT: dobra, demo (forest) na cry engine też się crash'uje :/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2014, 00:39:36 wysłana przez piechota »

Offline komorra

• Użytkownik
    • Blog naszego teamu (o grze Voxelfield)

# Kwiecień 30, 2014, 10:08:01
Spróbuj memtest przeprowadzić tuż po bootowaniu systemu.