Autor Wątek: Visual Express 2013 nie "updatuje" nagłówków  (Przeczytany 2971 razy)

Offline MatlertheGreat

• Użytkownik

# Marzec 28, 2014, 20:25:36
Visual 2013 Express jest jakiś zbugowany, czy to ze mną jest coś nie tak? W programie, w jednym z headerów, w klasie mam zadeklarowane publiczne pole:
static const UINT WORLD_SIZE = 16;
,którego używam jako stałej globalnej( wyczytałem gdzieś, że makra są be i należy używać constów, pewnie propaganda ). Problem w tym, że gdy zmienię wartość zmiennej( i nie chodzi mi o przypisanie nowej wartości w runtime, tylko o fizyczne wpisanie w nagłówek ), np. na 6; niektóre części programu działają tak, jakby stała miała wciąż wartość 16. Muszę wtedy rebuild'ować cały projekt i wszystko wraca do normy...

Tak, wiem powinienem wczytywać tą zmienną z jakiegoś tam pliku czy czegoś, zamiast ją hardcodować ale tak jest prościej ;p

Tak więc, czy to ja robię coś źle, czy błąd leży po stronie M$? Pytam raczej z ciekawości, bo mógłbym obejść problem własnymi siłami ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline komorra

• Użytkownik
    • Blog naszego teamu (o grze Voxelfield)

# Marzec 28, 2014, 20:30:21
Kompilator się NIGDY nie myli :D;)

Offline koirat

• Użytkownik

# Marzec 28, 2014, 21:26:14
Poczytaj o Precompiled Headers i sprawdź czy to to. Słowo kluczowe "stdafx.h" może pomóc.

Offline MatlertheGreat

• Użytkownik

# Marzec 28, 2014, 21:41:16
O Precompiled Headers już słyszałem i nawet już używałem ;p Wiem jednak, że do mojego problemu kompletnie się nie przyda: problemowy header jest includowany tylko w dwóch innych plikach, więc po co mi on w całym programie, no i jest to plik często zmieniany, co również nie jest wskazane dla Precompiled Headers( z tego, co wiem najlepiej nadają się one dla nagłówków bibliotek zewnętrznych, czyli takich, których się po prostu nie zmienia zbyt często ).

Offline koirat

• Użytkownik

• +1
# Marzec 29, 2014, 00:18:59
Chodzi mi o to ze moze jednak uzywasz precompiled headers dlatego po zmianie wartosci w nagłówku nie nastepuje zmiana w programie.

Offline MatlertheGreat

• Użytkownik

# Marzec 29, 2014, 10:51:01
Nie, nie używam ich. Problem wydaje się losowo występować w kilku częściach programu. Raz po zmianie wartości zmiennej wszystko działa jak trzeba, a raz jedna z klas "widzi" ciągle starą wartość zmiennej

Offline skmskm

• Użytkownik

# Marzec 29, 2014, 11:25:57
to jest zwykły bug zdarza się po prostu wyczyść builda i wszystko będzie ok.