Autor Wątek: Gizarma  (Przeczytany 12160 razy)

Offline Troll

• Użytkownik
    • Oficjalna strona gry Gizarma

• +5
# Marzec 23, 2014, 18:34:37
Cześć

Zapraszamy do zagrania w nową wersję Gizarmy. "Gizarma 0.81: Wieże" jest do pobrania z naszej strony.

Najważniejsze zmiany zmiany to:
* Wprowadzenie celu gry
* Handel między królestwami
* Niespodzianki na mapie
* Kronika królestwa
* Rebalans map

Tutaj jest pełny changelog.

Zespół Gizarmy

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Redaktor

# Marzec 23, 2014, 18:43:19
Coś nie mogę się zarejestrować - przycisk "Zapisz" zdaje się być nieklikalny.

Offline Troll

• Użytkownik
    • Oficjalna strona gry Gizarma

• +1
# Marzec 23, 2014, 19:08:07
Coś nie mogę się zarejestrować - przycisk "Zapisz" zdaje się być nieklikalny.

W skrypcie rejestracji był błąd. Już to naprawiliśmy. Przepraszamy za utrudnienia.

Offline Liosan

• Moderator

• +5
# Marzec 24, 2014, 00:08:38
To ja może dodam kilka słów czym właściwie jest Gizarma - oczywiście wszystko można wyczytać z projektu na warsztacie, profilu na FB, Twittera czy strony głównej Gizarmy - ale myślę że warto tutaj też coś wrzucić :)

Gizarma to strategia online - podobna do Civilisation (raczej II niż V) albo Colonization, w której rozwijamy nasze królestwa na mapie na której są też inni gracze. Gra skupia się na rozwoju, budowaniu i handlu, a walki jest raczej mało. Walki między graczami jeszcze nie zaimplementowaliśmy, ale pewnie nie będzie pełniła centralnej roli.

Aktualnie jesteśmy w fazie pierwszej otwartej bety - pierwszy raz można sobie ot po prostu ściągnąć klienta i zarejestrować :) Więc wpadajcie, zapraszamy.

Liosan

Offline Liosan

• Moderator

• +1
# Marzec 27, 2014, 23:12:55
Wdrożyliśmy nową wersję, a w niej przede wszystkim możliwość odpalenia Gizarmy na Macu - ściągamy .zipa z www.gizarma.pl i uruchamiamy gizarma.command. Ok, niezbyt "po Macowemu", ale zawsze coś :) Potem spróbujemy zrobić porządny instalator.

Oprócz tego poprawiliśmy kilka drobnych błędów, pełna lista tutaj: http://forum.gizarma.pl/index.php?topic=274.msg1892#msg1892

Liosan

Offline Raptor

• Użytkownik

# Marzec 28, 2014, 21:45:28
Gram na 205 praktycznie od momentu pojawienia się tego tematu. Na razie wrażenia bardzo dobre, ale znalazłoby się parę uwag/dostrzeżonych bugów. Rozumiem, że powinienem się tym dzielić tutaj, bo na waszym gizarmowym forum macie wyłączoną rejestrację? :P

Offline Liosan

• Moderator

# Marzec 28, 2014, 21:54:04
Rozumiem, że powinienem się tym dzielić tutaj, bo na waszym gizarmowym forum macie wyłączoną rejestrację? :P
O, cóż za nieporozumienie! Teraz to mnie zmartwiłeś - bo myślałem, że wyświetla się informacja dla niezalogowanych na forum.gizarma.pl, że na forum logujemy się kontami z gry. A się nie wyświetla. Kicha - do poprawki :)

Jeśli masz jakieś uwagi, to może być tutaj albo na forum gizarmowym, jak wolisz. Ale przetestuj że na forum gizarmy działa Ci konto, bo jak dojdzie do handlowania to lepiej jednak tam rozmawiać :)

Liosan

Offline Raptor

• Użytkownik

# Marzec 28, 2014, 22:04:42
Okej, to "trochę" wyjaśnia. Niestety, nigdzie informacji o kontach z gry nie widziałem, przydałoby się to dodać w widocznym miejscu :) Konto z gry działa jak należy, dzięki.

Offline Liosan

• Moderator

• +2
# Kwiecień 24, 2014, 00:51:23
Kolejnych kilka drobnych poprawek zostało wdrożonych - trzy naprawione błędy, wersja .dmg dla Mac OS X (nie całkiem działa ale trochę działa :)), i usunęliśmy captchę przy rejestracji :)

Liosan

Offline Liosan

• Moderator

• +3
# Maj 06, 2014, 10:51:33
Jeśli ktoś miał problemy na Mac OS X z zacinaniem się gry na ekranie "Ładowanie", to problem jest już naprawiony :) Ciekawostka jest taka, że to był jakiś deadlock w bebechach Macowej implementacji Javy - w czasie ładowania natywnych bibliotek okienkowych do AWT i komponentów kryptograficznych do liczenia MD5. Dziwność ale cóż poradzić :)

Liosan

Offline Liosan

• Moderator

• +2
# Maj 13, 2014, 10:48:44
Na prośbę graczy ulepszyliśmy minimapę tak, żeby pokazywała miasta, wieże i terytorium graczy. O takie bezczelne screeny podlinkuję:

Liosan

Offline Liosan

• Moderator

• +2
# Czerwiec 14, 2014, 00:46:15
Ogłoszonko:

Poszukujemy do zespołu Gizarmy osoby, która zajmie się promocją gry.

Mamy jeszcze dużo do zrobienia w samej grze i na promocję po prostu nie starcza nam czasu. Jesteśmy miłośnikami gier komputerowych, głównie strategii i tworzymy Gizarmę “po godzinach”, w trybie hobbystycznym. Dlatego oczekujemy od tej osoby podobnego podejścia, gdyż zajęcie to nie będzie związane z finansową korzyścią.
Natomiast, mimo hobbystycznego trybu pracy, traktujemy rozwój Gizarmy bardzo poważnie i dokładamy starań, żeby była grą jak najlepiej dopracowaną i mogła w przyszłości konkurować na rynku z innymi znanymi tytułami.
Wierzymy, że Gizarma ma spory potencjał, ale wymaga mądrych działań promocyjnych. Niewątpliwie będzie to ambitne wyzwanie. Idealnie by było, żeby osoba ta orientowała się dobrze w tematyce gier komputerowych oraz w dziedzinie marketingu.

Przewidziany zakres zadań:
- opracowywanie planu i strategii działań marketingowych,
- przygotowanie materiałów promocyjnych np. press-kit
- nawiązanie kontaktu z dziennikarzami i recenzentami
- publikowanie treści i organizowanie wydarzeń na Gizarmowym blogu, FB i twitterze
- komunikowanie się z graczami przez te miejsca
- ścisła współpraca z innymi członkami zespołu Gizarmy
- i inne działania - liczymy na pomysłowość i aktywność

Chętne osoby zapraszamy do kontaktu na email gizarma@gizarma.pl, albo wiadomość prywatną na forum warsztatu.

Liosan

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

# Czerwiec 14, 2014, 03:19:58
bardzo mnie to zastanawia od kiedy dowiedziałem się o projekcie - czemu to nie jest w przeglądarce?

Offline Liosan

• Moderator

# Czerwiec 14, 2014, 11:11:31
Gizarma była w przeglądarce jeszcze 2 lata temu - jako applet Javowy. Same problemy z tym były.

Nie powiem, że planujemy do tego wrócić, ale jeśli zdecydujemy się zrobić rewolucję technologiczną, to mam nadzieję że uda się klienta w przeglądarce zrobić sensowniej :) Sporo osób o to pyta.

Liosan

Offline BocianXXXX

• Użytkownik

# Czerwiec 16, 2014, 10:35:19
Wg mnie ta gra ma szanse jedynie w przeglądarce.
Łatwy, szybki dostęp do gry byłby niewątpliwym plusem tego projektu. Co prawda java zawęża dość mocno rynek, jednak nakłonienie kogoś do instalowania (czegokolwiek) jest jak walenie głową w ścianę przy tego typu produkcjach.