Autor Wątek: Unreal Engine dla kazdego!  (Przeczytany 22819 razy)

Offline Malkavian Ass...

• Użytkownik

• +1
# Marzec 20, 2014, 20:18:50
Przed chwilą kupiłem, jeszcze ściągam.

Co do kosztu. U nas, w Polsce, kasują 19 USD -- nie EUR, albowiem nie jesteśmy w strefie euro.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline flexi

• Użytkownik

• +1
# Marzec 20, 2014, 20:19:39
Mozliwe ze jutro to zakupie ale bede testowac na OSX (mam nadzieje ze bedzie tak latwo dzialac jak z Visualem).

Offline albinoski1989

• Użytkownik

# Marzec 20, 2014, 20:34:23
Ok płacimy w $, ale są jakieś prowizje? Z tego co wiem, mój Alior Bank pobiera prowizje 40zł za przelew, jeśli kupuję coś po za Unią Europejską.

Offline ArekBal

• Użytkownik

# Marzec 20, 2014, 20:47:48
To chyba nie tak płacisz... trzeba było zapłacić przez karte...
A chyba zapłaciłeś przez IBAN.

Offline albinoski1989

• Użytkownik

# Marzec 21, 2014, 00:07:19
Jeszcze nie płaciłem:P Po prostu przy zakładaniu konta w banku, powiedziano mi, że przelewy po za unią, mają prowizję.

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • http://laggyluk.com

• +1
# Marzec 21, 2014, 01:19:12
Jeszcze nie płaciłem:P Po prostu przy zakładaniu konta w banku, powiedziano mi, że przelewy po za unią, mają prowizję.
no to na Twoje szczęście opcja zapłaty przelewem przy zakupie przez neta nie jest specjalnie popularna za granicą ;p prawie zawsze karta albo paypal

Offline Malkavian Ass...

• Użytkownik

# Marzec 21, 2014, 08:26:22
Po krótkiej zabawie myślę, że Unity Pro przy UE4 wypada jak bardzo droga... zabawka.

Offline iniside

• Użytkownik

• +5
# Marzec 21, 2014, 10:22:44
Ktoś już jest szczęśliwym posiadaczem? :) Zaintrygowała mnie ta informacja:
Czyli w gruncie rzeczy to jest jeszcze trochę półprodukt-chyba warto się wstrzymać?
Ja tam uzywam od roku i nie bardzo miałem na co narzekać.

CryEngine3 jest juz od paru lat, a np. dokumentacji C++ i wyjasnienia jak ten kod działa nie ma wcale.
A w przypadku UE4 Sparse C++ Documentation oznacza, ze jakieś 90% funkcji w kodzie ma komentarze i wyjasnienie, co one wlasciwie robia.

Najwieksza czarna dziura jest aktulanie Slate. Poza osobami ktore go wymyslily, chyba, nikt nie wie jak sie tym wlasciwie poprawnie  poslugiwac.

edit:
Ujme to tak. Skoro nawet ja, gdzie moim szczytowym osiągnięciem przed UE4 w C++ było napisanie aplikacji wyswietlajace tekst w konsoli, byłem w stanie ogarnac to na tyle, zeby w 2 miesiace kodujac tylko w weekndy, napisać podstawy to gry RPG (system walki, skile, framework do tworzenia czarów i aktywnych skili, efektów (obiektów które oddziałują na aktorów przez X czasu), podstawowego systemu itemizacji (i efektów dla tych itemów).
To mysle, że kazdy jest to w stanie ogarnąć.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2014, 20:32:47 wysłana przez iniside »

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +1
# Marzec 21, 2014, 21:00:19
Po krótkiej zabawie myślę, że Unity Pro przy UE4 wypada jak bardzo droga... zabawka.
Tylko pytanie: w UE4 możesz gry na web (z jakimś playerem) i/lub mobile?

Offline flexi

• Użytkownik

• +1
# Marzec 21, 2014, 21:04:57

Nie wiem czy dobrze zrozumialem. Ale jesli chodzi o dostepne platformy w cenie to: Windows, OSX, Android, iOS + (Playstation i Xbox - ale trzeba sie skontaktowac z Unrealem oraz Sony/Microsoft).

Offline iniside

• Użytkownik

• +1
# Marzec 21, 2014, 21:07:12
Mozesz bez playera. Na razie faza eksperymentalna ale przy użyciu webgl i asm.js udalo sie uruchomić w Firefox.
Wiec nawet lepiej niż Unity.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +2
# Marzec 23, 2014, 00:08:05
Mozesz bez playera. Na razie faza eksperymentalna ale przy użyciu webgl i asm.js udalo sie uruchomić w Firefox.
Wiec nawet lepiej niż Unity.
Lepiej? Na IE6 nie pójdzie raczej w ten sposób. ;)

Offline iniside

• Użytkownik

• +7
# Marzec 23, 2014, 00:19:32
Kto normalny uzywa IE6 ? ;p

Offline Zielony

• Użytkownik
    • Ghurund Engine

• +2
# Marzec 23, 2014, 04:34:01
Lepiej? Na IE6 nie pójdzie raczej w ten sposób. ;)
Zjedz Snickersa, bo marudzisz :) Na moim telefonie nie działa też wersja na Androida, ale może to dlatego, że mam telefon stacjonarny? Na IE 9 Chrome promo Angry Birds działa lepiej niż na Chrome :D

A co do UE, to ciekaw jestem, co z tego będzie. Mam nadzieję, że pracownicy działu helpdesk w Epic Games mają dużo kawy i dobry humor.

Offline Konon

• Użytkownik

# Marzec 23, 2014, 20:02:48
Chciałem się pobawić, ale nie przyjmuje mojej karty debetowej. Zastanawiam się czy to problem z kartą czy tego, że nie mogę wpisać polskich znaków w "Name on the card". Napisałem do supportu i dostałem odpowiedź po chwili mimo że mamy niedzielę, przyjemnie. Zobaczymy kiedy coś konkretnego mi odpowiedzą.

Właśnie jedyne co trzymałoby mnie przy unity to możliwość dania dema gry w przeglądarce, no i pewnie mniejsze wymagania. Ale ja i tak zajmuję się prokrastynacją, więc to takie moje przemyślenia bez pokrycia.