Autor Wątek: Pospolite warsztatowe ruszenie 2.0  (Przeczytany 11460 razy)

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • twitter

# Luty 17, 2014, 12:19:01
ja też :P sonda
A co do tematu gry - ja jestem za otwartym głosowaniem :)
ja też :P

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline steffan

• Użytkownik
    • Adam Roszyk Blog VR, Startups, Travels

# Luty 17, 2014, 12:57:34
Dodałem Ankietę do tematu, jeśli ktoś propozycje na nowe opcje- proszę pisać.

Pamiętajmy jednak, żeby mierzyć siły na zamiary !

Team Leaderem będę ja, ale przyda się ktoś, kto będzie nadzorował dodatkowo pracę, gdy np. akurat nie będę mógł- jeśli pawlaks1 chce być w tej roli- jak najbardziej zapraszam.

pawlaks1- napisz do mnie pm, opowiem dokładniej o formularzach, które warto było by już teraz sporządzić i od samego początku mieć w nich porządek- jeśli teraz zaczniemy robić luźne dokumenty bez żadnego składu porozrzucane po internetach- za miesiąc niczego nie znajdziemy.

Offline karaluch666

• Użytkownik
    • Moje folio

# Luty 17, 2014, 18:55:28
Jeśli ktoś zagłosuje na inne to niech wpisze w temacie jaki rodzaj gry mu chodzi po głowie. Żeby później nie było tak, że np będzie 7 głosów na grę w stylu stronghold 10 na inne, ale te inne to u każdego co innego.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2014, 18:58:03 wysłana przez karaluch666 »

Offline pawlaks1

• Użytkownik
    • wolf in game

# Luty 17, 2014, 19:25:03
Dobra nie wiem czy dobrze, czy nie ale jakiś dokumencik stworzyłem. Steffan pałeczka po twojej stronie, możesz dopisać tam coś czego zapomniałem i wpisać się na pierwszej pozycji. Zresztą wpisać się mogą wszyscy zainteresowani. To nic wiążącego (póki co). Aha nie usuwać niczego, dokument jest ogólnie dostępny więc dostęp ma każdy.

Link: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AkKLOPqR_H1fdGxLQmp2OVVLSzVqQlBBUE1aYkVucUE&usp=drive_web#gid=0

Czekam na rozwój sytuacji i przepraszam Wszystkich za zamach stanu, który usiłowałem przeprowadzić. (aha i tak nikt się nie zgłosił).

Offline komorra

• Użytkownik
    • Blog naszego teamu (o grze Voxelfield)

# Luty 17, 2014, 20:09:40
Zagłosowałem na inne i mam dwa pomysły (ogólne):
1. RTS w stylu Command Conquerów
2. Gra kosmiczna (FPP Shooter bardziej action + jakas ekonomia / barter / questy )

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • twitter

# Luty 17, 2014, 22:03:57
2. Gra kosmiczna (FPP Shooter bardziej action + jakas ekonomia / barter / questy )
plusem jest to że w kosmosie jest relatywnie mało contentu

Offline stalek

• Użytkownik
    • Evil Indie Games

# Luty 18, 2014, 01:58:50
Wszystkie te tematy są spoko! Możemy je robić po kolei, albo połączyć w jeden!:)

Offline patgame

• Użytkownik

# Luty 21, 2014, 00:34:15
Też jestem za tym aby robić je po kolei

Offline steffan

• Użytkownik
    • Adam Roszyk Blog VR, Startups, Travels

# Luty 21, 2014, 01:24:30
Ankieta jutro się już kończy- wygląda na to że na pierwszy ogień pójdzie gra strategiczna :)
Myślę że może to być bardzo fajny projekt- jest dość mało gier w starym stylu, na platformy mobilne. A kiedyś były to przecież najciekawsze gry :)
Projekt będzie trudno, a nawet bardzo trudny- nie tylko ze względu na grafikę, czy programowanie samo w sobie- ale także ze względu na odpowiednie zbalansowanie rozgrywki, czy choćby sztuczną inteligencję, która będzie niezbędna.
Mam nadzieję że wszyscy głosujący wiedzą na co się decydują ;)

W weekend postaram się wrzucić tu pierwsze ustalenia w związku z grą- w formie otwartych dokumentów. Każdy kto będzie chciał być w projekcie, będzie miał swoją działkę- kawałek dokumentacji gry nad którym będzie pracował.
W pierwszej fazie będą to zapisy bardzo ogólne, jednak chciałbym żeby z czasem stawały się one coraz bardziej konkretne i służyły w całym procesie tworzenia.

Przypominam też o dokumencie, który przygotował pawlaks1: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AkKLOPqR_H1fdGxLQmp2OVVLSzVqQlBBUE1aYkVucUE&usp=drive_web#gid=0
Jutro planuję udostępnić osobom, które podały tu maila, bardzo wstępny papier- Listę życzeń dot. gry :)

W pewnej firmie, która robi śmietankowe lody- proces rekrutacyjny zakłada sprawdzenie czy kandydat do pracy poprawnie(czyt. tak samo jak reszta firmy) rozumie czym na jest śmietankowa radość :P
W zespole każdy musi mieć ten sam pogląd na produkcję- żeby wszyscy dążyli do wspólnego celu. Warto więc zebrać opinie o tym jak docelowo ma ten cel wyglądać ;)

Także proszę się zapisywać i czekać na newsy :]
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2014, 01:27:08 wysłana przez steffan »

Offline koirat

• Użytkownik

# Luty 21, 2014, 01:43:49
Szkoda ze prowadzi typ gry który ma najmniejsze szanse powodzenia.
Jeśli planujecie jednak tą strategię to może chociaż turową.

Ale życzę szczęścia.

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • twitter

# Luty 21, 2014, 10:15:20
się zapisałem. a to ma być 2d czy 3d? :P

Offline Meic

• Użytkownik

• +1
# Luty 21, 2014, 13:22:52
Szkoda ze prowadzi typ gry który ma najmniejsze szanse powodzenia.
Jeśli planujecie jednak tą strategię to może chociaż turową.

Ale życzę szczęścia.

Podpisuję się pod tym obiema rękami... Poza tym dlaczego ludzie, który nie chcą brać udziału w projekcie mają mieć wpływ na jego temat (25 głosów w ankiecie vs 9 zgłoszonych osób) ?

Offline Estivo

• Użytkownik
    • Blog

# Luty 21, 2014, 14:50:05
Meic bo jeżeli temat by mi pasował i znalazł bym czas to sam chętnie bym coś klepnął

Offline Meic

• Użytkownik

# Luty 21, 2014, 15:01:05
No dobra, tylko najpierw jeden z drugim zagłosują na jakiś absurdalnie trudny temat (tak, mówię o strategii - szczególnie w czasie rzeczywistym), a potem ci którzy chcą brać udział w projekcie będą mieli problem. Nie mówię, tu o Twoim podejściu, tylko ogólnie zwracam uwagę, że taki system głosowania jest podatny na wkręcenie ludzi w coś na co sami by się nie porwali.

Offline Super Vegeta

• Użytkownik
    • SV Games

# Luty 21, 2014, 15:17:52
Było powiedziane, że Unity - a edytor pod pingwinem nie bangla, zatem mój udział ograniczyłby się raczej do zakodzenia czegoś, gdyby było trza, i ew. lowpix pixelartu czy jakiejś obróbki dźwięku. Mogę też coś pisać, gdyby teksty były potrzebne.