Autor Wątek: Jaka lekka dystrybucja linuksa na VirtualBox do testowania aplikacji OpenGL?  (Przeczytany 4046 razy)

Offline ackg

• Użytkownik

# Luty 11, 2014, 21:20:15
W linuksach nie siedzę, więc dobrze jeśli będzie beginner friendly, ale bez nadmiaru bloatware. Potrzebuję to do sprawdzania czy aplikacja SDL2 + OpenGL (3.3) kompiluje się w GCC i odpala z powodzeniem. Wydajność OpenGL nie jest zbyt ważna, chodzi o wyłapywanie na bieżąco potencjalnych problemów z późniejszym portowaniem. VirtualBox na Win7 x64. Ogólnie to skłaniam się ku Ubuntu, bo pomimo że nie jest najlżejsze, jest najpopularniejsze, ale może ktoś ma przetestowany lepszy zestaw do takiego procesu.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

• +1
# Luty 11, 2014, 21:27:26
Ja używam Minta do całego developmentu. Wydaje się lżejszy niż Ubuntu (ale żadnych twardych dowodów nie mam), Cinammon jest używalnym WM-em, ma też apt-geta i soft z repozytoriów Ubuntu. Zasadniczo żadnych powodów do narzekania nie mam.

Offline Rocik

• Użytkownik

# Luty 11, 2014, 22:08:56
Jeżeli nie interesuje cie sam Cinammon(który ze względu na swój ponadprzeciętny wygląd, wymaga więcej zasobów) to polecam Xubuntu, tez bardzo lekki i o ile korzystałem z Minta na Mate, Xubuntu wydawał się lepszym wyborem i mniej zabugowanym. Sam Cinammon jest świetny choć ma pewne wady, np. przy konfiguracjach kilku monitorowych.

Offline arturx

• Użytkownik

# Luty 11, 2014, 22:29:37
Ja używam czasem Linux DSL, z tym, że tam jest dość mało dodatkowego oprogramowania, w sumie to głównie menadżer plików i przeglądarka, nie wiem do końca jak tam jest z wersjami OpenGL, ale coś tam odpalałem na pewno w SDL jakiś czas temu. Ogólnie dystrybucja waży 50 MB i jest dość wydajna.

Offline Xirdus

• Redaktor

# Luty 11, 2014, 22:43:26
Może antiX? Nie używałem, nie wypowiem się, ale wygląda ciekawie. Tak właściwie to w weekend chyba siądę i zainstaluję na swoim netbooku (AMD 1GHz, 1GB RAM - dobry tester wydajności i lekkości).

Offline ackg

• Użytkownik

# Luty 11, 2014, 23:06:57
Zainteresował mnie ten Cinnamon, więc sobie sprawdzę Minta. Przy okazji zobaczę co tam w tych linuksach teraz. Porzucam wymaganie lekkości, bo jak teraz patrzę obrazy większości distro ważą ~1GB z groszami. Na dzisiejsze czasy to niewiele, więc nie ma sensu chyba popadać w skrajności i szukać super szybkiego distro 50MB. Myślę, że Mint będzie działać znośnie, zwłaszcza, że nie będzie to bazowe środowisko do pracy. Jak będzie mulić za bardzo to wtedy będę kombinował dalej. Dzięki za sugestie.

Offline Rocik

• Użytkownik

# Luty 11, 2014, 23:22:28
Rozmiar instalki, a wydajność systemu nie maja ze sobą dużo wspólnego

Offline ackg

• Użytkownik

# Luty 12, 2014, 00:21:31
@up: chodzi mi o lekkość w sensie rozmiaru (czyli ile jest napakowane dodatkowego softu i innego bloatu), jak i wydajności. Nie chciałem sugerować, że jedno wynika bezpośrednio z drugiego.

Offline magik6000

• Użytkownik

# Luty 12, 2014, 04:48:07
lekka rozmiarowo? Tiny Core Linux Ma ~12Mb, mniejszego nie znam(no może poza kernelem i busyboxem / softem na routery, ale to specjalnie user-friendly nie jest ;p)