Autor Wątek: Rotacja kamery w osi Y.  (Przeczytany 2811 razy)

Offline dejmien

• Użytkownik

# Luty 04, 2014, 15:14:17
Witam.

Potrzebuję pomocy w ustawieniu kamery. A więc jestem na takim etapie że mam już swoją postać i MainCamera. W swojej postaci umieściłem następujące skrypty:Character Motor, Third Person Controller, Third person camera i na Main Camera mam skrypt, mouselook.

Problem polega na tym że nie mogę patrzeć na osi góra, dół... mimo że w MouseLook mam ustawione osie X i Y. Czy w tych standardowych skryptach nie ma rotacji kamery na osi Y? Czy trzeba je samemu ustawić?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline koirat

• Użytkownik

# Luty 04, 2014, 16:38:09
Standardowe skrypty w większości to g***o jak chcesz nauczyć się robić gry to je olej i rób własne.
Osobiście korzystam jedynie ze skryptów do efektów wizualnych.

I przepraszam że nawet nie próbuje rozwiązać twojego problemu :)

Offline .:NOXY:.

• Użytkownik

# Luty 04, 2014, 18:08:45
Chodzi ci o poruszanie postacia w trybie 3rd person? jak tutaj: KLIK
Jak tak, to masz tam link do githuba mozesz sobie sciagnac caly kod zrodlowy, to jest open source.

Offline dejmien

• Użytkownik

# Luty 04, 2014, 18:30:10
Tak chodzi mi o poruszanie w trybie 3rd person i dzięki za chęci pomocy, ale ten link wiele mi nie pomaga bo nie bardzo łapię o co chodzi w tych skryptach... żeby to zrozumieć to trzeba już mieć niezły poziom zaawansowania w unity... a całe przekopiowanie skryptów też nic nie da.

Ja niby tą kontrolę nad graczem mam z tego  z unity, ale kamera nie chce się obracać po osi Y ( góra dół). Czyli gracz nie może patrzeć w górę ani w dół.

Offline .:NOXY:.

• Użytkownik

# Luty 04, 2014, 19:00:18
Pisalem i to kiedys: GITHUB Video

I nie masz co sie przerazac poprostu to odpal i zobacz jak dziala, poklikaj etc. Ja tego tez od zera calego nie pisalem. Czesc tego to przerobki gotowych skryptow.

Offline dejmien

• Użytkownik

# Luty 04, 2014, 23:10:32
A dał byś może rade sprawdzić czy działają u Ciebie skrypty z tego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=gXx26EQ-qZk  był bym bardzo wdzięczny. Nie bardzo ogarniam Java Script a ciągle wywala mi jakieś błędy i nie mogę tego ogarnąć.

Offline deadeye

• Użytkownik

# Luty 05, 2014, 12:34:38
Może cię zasmucę, ale bez zrozumienia programowania daleko w Unity nie zajdziesz.

Ale radziłbym spróbować z tym http://blogs.unity3d.com/2014/01/17/new-sample-assets-beta/

Tam masz gotową przykładową scene z postacią i kamerą, znacznie lepiej zrobioną niż wcześniejsze skrypty z Unity.

Offline dejmien

• Użytkownik

# Luty 05, 2014, 17:19:50
Może cię zasmucę, ale bez zrozumienia programowania daleko w Unity nie zajdziesz.
Spoko nie zasmuciłeś mnie bo programowanie to moja pasja... ale zapewne jak każdy nie toleruję niektórych języków... u mnie jest to JavaScript i nie pytajcie dlaczego... po prostu nie mogę patrzeć na ten kod...

Dzięki deadeye za linka do paczki, ale na razie te skrypty mi nie działają, poczekam ściągnę najnowszą wersje unity może w tedy zaczną śmigać.

Offline ArekBal

• Użytkownik

• +1
# Luty 05, 2014, 17:27:30
Zamiast JavaScript łapiesz TypeScript.