Autor Wątek: Radio z muzyką z gier - GRM  (Przeczytany 4099 razy)

Offline Baton

• Użytkownik

• +1
# Grudzień 03, 2013, 17:40:12
Hej forumowicze.
Mam nadzieję, że to dobry dział, co jak co, ale mój wpis traktuje o radiu, które z muzyką i grami ma wiele wspólnego. Tydzień temu wystartowało radio GRM, którego jestem współtwórcą. Na antenie możecie już teraz znaleźć 3 podcasty i muzykę z gier 24/7. Piszę do Was, aby nie tylko powiadomić o tej inicjatywie, ale również aby zapytać, czy ktoś chciałby udzielić praw do swojej muzyki, czy pomóc w tworzeniu tej platformy. Więcej informacji znajdziecie w artykule opublikowanym dzisiaj na Antywebie,
Mail: grm@1ndieworld.com  lub p.batko@1ndieworld.com
Strona: www.grm.1ndieworld.com

Co sądzicie o tym projekcie?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Karol

• Użytkownik

# Grudzień 03, 2013, 18:21:38
O fajnie, jakaś alternatywa dla SLAY Radio, bo ile można muzyki z C64 słuchać.

Offline steckel

• Użytkownik

• +1
# Grudzień 03, 2013, 20:47:58
Nie wolisz broadcastować na Grooveshark'u? Przykładowe radio w tej tematyce:
http://grooveshark.com/#!/nikhmar/broadcast
Słuchacze mogą proponować utwory poprzez głosowanie, lub zapisywać je do swoich playlist. Moim zdaniem dużo lepsza alternatywa niż sam streaming.

Offline Baton

• Użytkownik

# Grudzień 03, 2013, 21:16:11
Z Groveshark jest ten problem że ma blokady regionalne w wielu krajach, w tym np w Niemczech skąd pochodzi współzałożyciel radia http://screencast.com/t/hN6akJDQd

Offline wozix

• Użytkownik

• +2
# Grudzień 03, 2013, 21:40:08
Proxy, proxy, proxy...
Sam kiedyś używałem niemieckiego proxy, żeby móc słuchać z last.fm bez subskrypcji.

Offline Xender

• Użytkownik

• +2
# Grudzień 03, 2013, 22:37:27
@up - W sensie organizator miałby postawić i dbać o połączenie z Groovesharkiem przez niemieckie proxy?
Bo opcja "userze zrób sobie sam" raczej odpada w wypadku projektu, o jakim jest ten wątek.

Oczywiście jest to rozwiązanie dla zdeterminowanych userów, ale to już się offtop robi. ;)

Offline Baton

• Użytkownik

# Grudzień 04, 2013, 18:08:38
Wybraliśmy taką metodę nadawania i chyba będziemy się jej jak na razie trzymać. Zmian na podłożu technicznym nie przewidujemy.

Offline wozix

• Użytkownik

# Grudzień 04, 2013, 19:22:25
@up - W sensie organizator miałby postawić i dbać o połączenie z Groovesharkiem przez niemieckie proxy?
Bo opcja "userze zrób sobie sam" raczej odpada w wypadku projektu, o jakim jest ten wątek.

Oczywiście jest to rozwiązanie dla zdeterminowanych userów, ale to już się offtop robi. ;)
Problemem jest zbanowany grooveshark w kraju jednego z organizatorów, więc niech on się męczy, ewentualnie reszta userów z zablokowanych państw.
Kwestia "userze zrób sobie sam" -  postaw sobie własny broadcast na groovesharku, czy jak? Na groovesharka nie wrzucasz swojej muzyki, tylko używasz muzyki z ich serwerów. Teoretycznie każdy właściciel broadcasta jest tylko słuchaczem playlisty sklejonej z ich zasobów, która jest udostępniana jakiemuś gronu słuchaczy.

Offline Baton

• Użytkownik

# Grudzień 05, 2013, 19:44:15
My sami staramy się o pozwolenia i muzyka jest na naszym serwerze.