Autor Wątek: IGK 2014  (Przeczytany 7663 razy)

Offline mk321

• Użytkownik

• +2
# Listopad 02, 2013, 23:32:04

Witam!

Zapraszamy na XI edycję konferencji: Inżynieria Gier Komputerowych 2014.

Jak co roku, odbędzie się w Siedlcach. Ustalając datę, wzięliśmy pod uwagę Państwa poprzednie głosy. Planowany termin to 11-13 kwietnia 2014. Wiemy, że wielu forumowiczów przyjeżdża do nas i dlatego chcielibyśmy się upewnić, że większości z Was ta data nie koliduje z innymi wydarzeniami.

Na email igk.siedlce@gmail.com możecie już wysyłać tematy wykładów, które chcielibyście wygłosić.

Wiemy także, że czekacie na książki z poprzednich lat. Obecnie trwają już nad tym prace. Postaramy się, żeby były najszybciej, jak to tylko możliwe.

Najnowsze informacje będą umieszczane na stronie konferencji i Facebooku.

Pozdrawiam w imieniu Koła Naukowego Informatyków "GENBIT" :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline MrKaktus

• Użytkownik

• +6
# Listopad 05, 2013, 21:29:07
To już chyba tradycja z tymi książkami że ich nie publikujecie ;]. I sorry, ale czekam na moją od pamiętnego roku 2010 więc zapewnienia w stylu :

Wiemy także, że czekacie na książki z poprzednich lat. Obecnie trwają już nad tym prace. Postaramy się, żeby były najszybciej, jak to tylko możliwe.

Nic nie znaczą. Rok temu też książki już były w drodze, miały być tuż tuż, rozdane uczestnikom na konferencji i inne tego typu zapewnienia. Może powinienem zadzwonić do tego Waszego dziekana i sobie z nim porozmawiać? :>

Jeszcze 4 fun:

Cytat: Agnieszka w Kwiecień 15, 2013, 21:05:41
@MrKaktus
Tak roześlemy do uczestników, w najbliższym czasie. Posiadamy listę adresów i osób, z faktur, i z list obecności z poprzednich lat.

# Styczeń 20, 2012, 02:22:18
książka jest.. jeszcze zapomniałem o płytkach... masakra... a z 2011 nie mam gier,  referatów.... chyba że tylko płytę chcecie dostać

PS. rejestracja otwarta.

# Listopad 27, 2011, 15:14:46
Jak już powiedziałem wcześniej publikacja z 7 poszła do druku, 8 również niedługo poleci... Wiem że czekaliście długo. Mam nadzieję że wytrzymacie jeszcze chwile.

# Listopad 26, 2011, 20:06:40
Faktycznie.... nie dotknął ich nikt.... ale słowo daję że jeszcze przed bożonarodzeniową przerwą urzędową rozsyłał  będę publikacje z IGK 2010, zaraz w połowie stycznia postaram się wydać jedenastkę. Przejrzyjcie wątak IGK 9'2011. piszcie na maila.

# Luty 21, 2011, 15:53:24
1) fundusze jak najbardziej są postaramy się wydać jeszcze przed kolejną konferencją

Jesteście niewiarygodni.
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2013, 21:46:08 wysłana przez MrKaktus »

Offline RegEx^s

• Użytkownik

# Grudzień 14, 2013, 02:11:25
hm, myślę że z IGK jest coraz gorzej, ciężko zebrać ekipę do wygłaszania referatów, pomimo że tematyka jest obszerna. Chętnie wziąłbym udział w konferencji, aczkolwiek poczekam na rozwinięcie wątku ;]

Offline Gynvael Coldwind

• Redaktor
    • gynvael.coldwind//vx.log

• +2
# Styczeń 23, 2014, 17:47:34
Problem z wykładami jest złożony mam wrażenie, ale może uda nam* się szybko wymyślić co z tym zrobić :)
*"nam" rozumieniu sceny/orgów/osób luźno powiązanych

Np. mam wrażenie, że np. 6-7 lat temu dużo więcej osób ze sceny (a więc i tego forum) zgłaszało swoje referaty. Pojawia się pytanie: czemu teraz udział sceny się zmniejszył? Oczywiście normą jest, że osoby, które wtedy zgłaszały referaty, teraz są zajęte pracą, żoną, dziećmi, etc.
Co z nowymi osobami? Może dałoby się je jakoś zachęcić, do prelekcji na IGK? Np. wrzucić w widoczne miejsce jakiś baner zachęcający do zgłaszania referatów.

Pytanie też jak wyglądają działania ze strony orgów. Przyznaję, że miałem trochę wrażenie w zeszłym roku / dwa lata temu, że prelekcje pochodzą z kilku źródeł:
- osoby które się same zgłosiły
- osoby powiązane ze sponsorami
- osoby wypchnięte do zapełnienia planu
Pojawiło się pytanie - czy organizatorzy również szukają prelegentów i ich zapraszają ich "imiennie"? (to w zasadzie standard na konferencjach) Jeśli nie, warto by to zrobić (jeszcze trochę czasu zostało, chociaż już mało).

Innym problemem jest "niskobudżetowość" konferencji.
Trochę backgroundu - z mojego doświadczenia wynika, że:
- standardem jest opłacenie prelegentowi noclegu, oraz zapewnienie darmowego udziału w konferencji
- dobre (z punktu widzenia prelegenta) konferencje pokrywają również koszt przejazdu/przelotu (zazwyczaj jest górny limit) oraz zapewniają częściowe wyżywienie
- bardzo dobre (z punktu widzenia prelegenta) konferencje dorzucają wynagrodzenie dla prelegenta
Chodzi tutaj oczywiście o przyciągnięcie prelegentów (w końcu trudno kogoś zachęcić do wygłoszenia prelekcji mówiąc "przygotuj prelekcje + zapłać tyle i tyle za to, że będziesz mógł to zrobić").
Tym samym konferencja może przyciągnąć uczestników ciekawymi referatami wygłaszanymi przez danego prelegenta.

Jeśli chodzi o IGK, to nie pamiętam jak to wygląda. Natomiast nigdzie na stronie z 2013 i 2012 nie znalazłem w warunkach jasno napisane czy prelegenci mają cokolwiek zapewnione, czy muszą wszystko opłacić sami.
Tak więc pierwszą sprawą, jest jasne wyspecyfikowanie tego na stronie.
Drugą sprawą jest pytanie jak IGK ma się względem powyższej rozpiski, tj. czy prelegenci mają zapewniony nocleg/udział w konferencji - jeśli nie, warto by to rozważyć; jeśli tak, warto o tym napisać.

(Oczywiście są konferencje, na których niektórzy chętnie by zapłacili żeby wystąpić; ale IGK taką konferencją nie jest - to raczej mała, kameralna konferencja).

Pytanie też co zrobić z tymi książkami. Jak MrKaktus napisał, zawsze jest z nimi problem. Poza tym hmm, pytanie brzmi ile osób jest naprawdę nimi zainteresowane w wersji drukowanej? Być może wystarczyłoby po prelekcji publikować slajdy na stronie + może nagranie? Mniej pracy, mniej zamieszania, może można by zmniejszyć trochę opłatę konferencyjną - chociaż imo jest ona i tak bardzo niska vs. normalne opłaty na konferencjach (zazwyczaj kilkaset złotych), więc może możnaby te pieniądze lepiej wykorzystać.
Wiem, że to trochę tak nie-po-akademicku - nie wydawać publikacji, ale... szczerze - IGK to raczej konferencja scenowa niż akademicka :)

O ile rok temu wykładów było mało, to compo było kapitalne. Fajnie by było w tym roku je powtórzyć, a do tego potrzeba uczestników :)

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

• +3
# Styczeń 25, 2014, 22:59:31
No właśnie. Zamiast ratować wykłady czy publikacje które stały się już trochę "biegającym żartem" może lepiej skupić się na compo, dyskusjach i lan party? :) (o ile odbiorcami mają być uczestnicy a nie uczelnia)

Offline Agnieszka

• Użytkownik

# Luty 23, 2014, 01:59:22
Zapraszamy do rejestracji na Ogólnopolską Konferencję Inżynierii Gier Komputerowych XI!!!

Masz chęć wygłosić wykład, który zainteresuje naszych gości i uczestników konferencji?
Nie czekaj zgłoś się już teraz! Czekamy na wszelkie sugestie, spostrzeżenia i opinie.

http://igk.uph.edu.pl/

Offline MrKaktus

• Użytkownik

# Luty 23, 2014, 21:32:54
Ponawiam pytanie o publikacje.

Offline Netrix

• Redaktor
    • Netrix’s devBlog

# Marzec 02, 2014, 22:21:28
To ja może zadam prozaiczne pytanie.

Kto jedzie ?

Offline mk321

• Użytkownik

# Marzec 07, 2014, 22:37:46
Nasze koło przechodziło reorganizację, dlatego trochę zwlekaliśmy z odpowiedzią. Chciałem też mieć pewność co zostanie ustalone, aby dać rzeczową odpowiedź.

@MrKaktus:
Rozumiem oburzenie wywołane książkami niewydanymi od trzech lat. Mi też to się nie podoba i próbowałem dociec z jakiego powodu nie zostało to zrobione: i w sumie jedynym sensownym powodem jakim się dowiedziałem, było to, że nie wszyscy dosłali referaty i dlatego nie było z czego zrobić książek (dlatego teraz prosimy o wysłanie gotowych referatów w ostateczności dzień przed konferencją). Zostało postanowione, że zostanie wydane z tego co udało się uzyskać (stąd połączenie w publikacji IGK-8’2011 z IGK-9’2012).

Obecnie wysłano do druku:
- „Inżynieria gier komputerowych 2011-2012” (z IGK-8’2011 i IGK-9’2012),
- „Inżynieria gier komputerowych 2013” (z IGK-10’2013).
Jest już dla nich nadany numer ISBN, wybrana drukarnia, są fundusze i niedługo powinny być wydrukowane. Rozdamy je na konferencji osobom, którym się należą. A dla tych, których nie będzie, a powinni dostać, zostaną rozesłane. Ale oficjalnie powiem, że książki są, jak zobaczę je wydrukowane.

Przypominam, także że zaległe IGK-7’2010 zostało już wydane i w tamtym roku na konferencji były rozdawane. Teraz zobaczyliśmy, że reszta leżała i postanowiliśmy je rozesłać. W tą środę zostały wysłane, niedługo powinny dojść do tych co byli na IGK 7'2010.

Po konferencji tegorocznej mamy zamiar na bieżąco wydawać książki. Tzn. „Inżynieria gier komputerowych 2014” (z IGK-11’2014) - chcielibyśmy wydać w tym roku (albo nawet przed październikiem jak się uda).

@:RegEx^s:
Tak, z tym rzeczywiście jest problem. Myśleliśmy nad rozwiązaniem tego. Emaile z propozycją dla potencjalnych prelengentów już rozesłaliśmy. Być może uda nam się zaprosić kilka osób, których warto byłoby posłuchać.
Serdecznie zapraszamy :)

@Gynvael Coldwind:
Dziękuję za uwagi, pomysły i wspólną chęć rozwiązania problemów.

Niestety nie wiem dokładnie czemu mniej osób się zgłasza. Być może osoby, które wtedy wyszły z pomysłem organizowania takiej konferencji miały więcej własnych kontaktów. A jak patrzę na historię, to była wtedy też mniejsza konkurencja (np. w 2006 IGK było jedyną taką?) - obecnie bardziej się to rozprasza po różnych wydarzeniach.

Postaramy się jakoś zachęcić nowe osoby. Rozesłaliśmy też zaproszenia (tak, zostało bardzo mało czasu, ale organizacja niejako na nas spadła - niemniej staramy się, żeby to jakoś wyszło).

Pytanie do wszystkich: znacie/macie pomysł kto w Polsce jest sławą (gwiazdą) w branży tworzenia gier? Ktoś taki dla którego wiecie, że na pewno byście przyjechali i że Wasi znajomi by przyjechali? Bo mamy związany z tym pewien pomysł (chodzi mi tylko o osoby, nie o to czy jest szansa na ich przyjazd na IGK).

Niestety obecnie prelengenci nie mają nic dodatkowego zapewnione. Jedynie autobus do hotelu (ale to dla wszystkich chętnych). Rozważaliśmy to, żeby chociaż wstęp mieli za darmo. Ale w tym roku się nie udało. Fundusze nie pozwalają. Z wpłat uczestników są finansowane np. publikacje. Musielibyśmy albo podnieść opłatę, żeby końcowa kwota była taka sama (co wiązałoby się z niezadowoleniem). Albo sfinansować ze środków koła (które całe są już wykorzystane na IGK), więc wtedy trzeba by było zrezygnować z czegoś na co maja być wykorzystane tzn. np. nagrody na Compo. A nagrody muszą być, więc chcemy żeby chociaż to było na pewno (bo ze sponsorami obecnie jeszcze trwają rozmowy).
Być może w następnym roku to się uda (bo książki będą wydawane tylko z jednego roku, a nie zaległe; będziemy mieli więcej czasu na organizację).
Chyba, że jeszcze udałoby nam się teraz znaleźć jakiegoś sponsora co by chciał zasponsorować prelengentów (chociaż teraz wolelibyśmy jeszcze atrakcyjniejsze nagrody).

Co do książek to myślę, że już nie powinno być z tym problemów (patrz wyżej). A jest kilka osób (nawet teraz były takie pytania) co liczą na drukowane materiały (bo za to są punkty potem na uczelni) - więc nie możemy z tego zrezygnować.
Zastanawiamy się czy dodatkowo nie umieścić na stronie jakiś materiałów z konferencji (bo historyczne gry będą na pewno wrzucone).

@Dab:
Jesteśmy otwarci na konkretne propozycje.
Jednak zostało dosyć mało czasu i organizacyjnie prawdopodobnie zostanie tak jak w tamtym roku (być może w następnym coś więcej się zmieni, bo obecnie większość z obecnych organizatorów pierwszy raz się tym zajmuje i nie chcemy psuć tego co wtedy było dobrze).

Zapraszamy!
W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Nowa strona: http://igk.uph.edu.pl
Nowy email: igk@uph.edu.pl
Facebook: https://www.facebook.com/InzynieriaGierKomputerowych
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2014, 02:16:21 wysłana przez mk321 »

Offline tanatos

• Użytkownik

# Marzec 11, 2014, 01:50:10
znacie/macie pomysł kto w Polsce jest sławą (gwiazdą) w branży tworzenia gier? Ktoś taki dla którego wiecie, że na pewno byście przyjechali i że Wasi znajomi by przyjechali?
Zaproście Adriana Chmielarza. Powiedzcie, że darmowe piwo jest to na pewno przyjedzie i coś fajnego nam poopowiada ;)

P.S. Chciałem powiedzieć, że właśnie dzisiaj otrzymałem pocztą Materiały konferencyjne z IGK 2011 w postaci książki. Lepiej późno niż wcale :D

Offline coda

• Użytkownik

# Marzec 11, 2014, 13:58:59
Niestety nie wiem dokładnie czemu mniej osób się zgłasza.
Niestety obecnie prelengenci nie mają nic dodatkowego zapewnione. Jedynie autobus do hotelu (ale to dla wszystkich chętnych). Rozważaliśmy to, żeby chociaż wstęp mieli za darmo. Ale w tym roku się nie udało.
Rozwiązałem zagadkę, dlaczego nikt się nie zgłasza jako prelegent.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Marzec 11, 2014, 14:11:11
Rozwiązałem zagadkę, dlaczego nikt się nie zgłasza jako prelegent.
System odrzuca rozwiązanie jako niepoprawne. Na WGK "zwykli" prelegenci również nic nie mają z bycia prelegentem, do tego opłata konferencyjna jest wyższa, a i tak program wykładów jest zawsze zapchany po brzegi - półgodzinne wykłady w 2 salach równolegle przez piątek i sobotę do tego wykłady w 1 sali w niedzielę równolegle do compo.

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Marzec 11, 2014, 15:02:32
Na WGK "zwykli" prelegenci również nic nie mają z bycia prelegentem

Tak gwoli sprawiedliwości, to o ile dobrze pamiętam to będąc na pierwszym WGK jako prelegent nie płaciłem za udział w konferencji.
Pomyłka, znalazłem przelew z opłatą za WGK 2011 - 75 zł. ;)

Offline MrKaktus

• Użytkownik

# Marzec 12, 2014, 07:42:48
Krzyśku, tylko na pierwszym WGK wykładowcy zgłaszający się samemu płacili za wejściówki. Od dawna wszyscy wykładowcy mają wstęp za free, a Ci zaproszeni mają również zapewniony nocleg w Sopocie. Było to zresztą komunikowane.

Offline Troll

• Użytkownik
    • Oficjalna strona gry Gizarma

• +2
# Marzec 12, 2014, 12:12:23
Krzyśku, tylko na pierwszym WGK wykładowcy zgłaszający się samemu płacili za wejściówki. Od dawna wszyscy wykładowcy mają wstęp za free, a Ci zaproszeni mają również zapewniony nocleg w Sopocie. Było to zresztą komunikowane.

Z tego co pamiętam, ja płaciłem za udział w konferencji, a byłem speakerem.