Autor Wątek: [Windows Forms] - Panele Narzędzi  (Przeczytany 5215 razy)

Offline Steel_Eagle

• Użytkownik

# Luty 04, 2007, 13:36:28
Heja, czy ktos wie jak zrobic takie smieszne panele z narzedziami jak w visual studio:
http://img490.imageshack.us/img490/8881/clipboard02yl1.gif

Bardzo chcialbym zrobic cos podobnego w swojej aplikacji, a google milcza. W Borlandzie byla oddzielna kontrolka, a tutaj nie widze, wiec moze trzeba pokombinowac z atrybutami okien... Moze  :P Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc lub chociaz naprowadzenie  :)

EDIT: Jak narazie widze kilka zewnetrznych bibliotek umozliwiajacych cos takiego... Ale sa platne... Czy VS w ogole potrafi to robic, bez koniecznosci pisania wlasnych kontrolek?
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2007, 13:41:40 wysłana przez Steel_Eagle »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline PP

• Użytkownik

# Luty 04, 2007, 13:50:05
Nieznam się zbytnio na rodzajach kontrolek bo użwam głównie tych podstawowych ,ale  wydaje mi się że to po prawej to rebar
, jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi .

Offline Gloggie

• Użytkownik

# Luty 04, 2007, 13:55:41
Nie. Standardowe kontrolki nie mają tej funkcjonalności.
Słabo szukałeś, bo google mówi: http://www.codeproject.com/cs/miscctrl/magicdocking.asp?target=dockable%

Offline Steel_Eagle

• Użytkownik

# Luty 04, 2007, 14:06:55
Ehh widac, ze zanim zaczne cokolwiek powaznego w tym pisac, czeka mnie jeszcze lektura "Writing Custom Controls" T.t bA mialo byc tak pieknie  :P

Offline Ziper

• Użytkownik

# Luty 04, 2007, 14:31:27
Ehh widac, ze zanim zaczne cokolwiek powaznego w tym pisac, czeka mnie jeszcze lektura "Writing Custom Controls" T.t bA mialo byc tak pieknie  :P
Jak juz bedziesz tworzyl wlasna kontrolke to oprzyj ja na kontrolce TabControl ze stylem Alignment Right lub Left. Dzieki temu unikniesz pisania obslugi zdarzen dla zakladek. Zeby spowodowac wysuwanie kontrolki z poza okna reaguj na komunikat przesuwania myszki WM_MOUSEMOVE. Mozliwosc zmiany kontrolek znajdujacych sie w tym przerobionym tabcontrol(w zakladkach) dawaj wtedy, kiedy kontrolka wysunie sie maxymalnie z poza okna. Do polepszenia funkcjonalnosci utworz  wlasne eventy reagujace na zakonczenie wychylenia kontrolki.

Offline nameczanin

• Użytkownik
    • devlog

# Luty 04, 2007, 23:13:53
Nie przejmuj sie, pamietam jak kiedys pisalem kontrolke do wpisywania adresu IP, a potem gdzies tam znalazlem, ze juz taka jes tdo uzycia (na pewno jest w basicu, ktorego nie uzywalem)  -_-

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Listopad 09, 2008, 20:38:42
Odgrzebuję stary temat, żeby podać odpowiedź, bo szukając rozwiązania trafiłem tutaj i go nie znalazłem. Za to pomogli mi na kanale #warsztat (konkretnie to Charibo). I kto mówił o wyższości forum nad IRC-em? :)

Otóż kontrolka dla .NET (np. C#), która pozwala na dokowanie, panele takie jak w Visual C++, a do tego jest darmowa i dobra, istnieje i nazywa się DockPanel Suite.
http://dockpanelsuite.sourceforge.net/
http://sourceforge.net/projects/dockpanelsuite/

st3tc

• Gość
# Listopad 09, 2008, 20:42:30
Odgrzebuję stary temat, żeby podać odpowiedź, bo szukając rozwiązania trafiłem tutaj i go nie znalazłem. Za to pomogli mi na kanale #warsztat (konkretnie to Charibo). I kto mówił o wyższości forum nad IRC-em? :)
Charibo to już tutaj podawał chyba z dwa miesiące temu  ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2008, 22:45:04 wysłana przez st3tc »

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Listopad 10, 2008, 13:10:51
Naprawdę? Nie kojarzę. Podaj linka.

st3tc

• Gość
# Listopad 10, 2008, 15:04:13

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Listopad 10, 2008, 15:14:46
Naprawdę czy nie naprawdę, kontrolka taka chociaż wyglądać może pięknie, profesjonalnie etc., to jest znienawidzona przez użytkowników i o tym warto pamiętać, projektując UI. Biedne robaczki przy pierwszej okazji poprzesuwają sobie te okienka z narzędziami i nie będą wiedziały jak je przywrócić do stanu wyjściowego. Dokowanie okienek to czyste zło :P.

Offline yarpen

• Użytkownik

# Listopad 10, 2008, 15:28:13
Naprawdę czy nie naprawdę, kontrolka taka chociaż wyglądać może pięknie, profesjonalnie etc., to jest znienawidzona przez użytkowników i o tym warto pamiętać, projektując UI. Biedne robaczki przy pierwszej okazji poprzesuwają sobie te okienka z narzędziami i nie będą wiedziały jak je przywrócić do stanu wyjściowego. Dokowanie okienek to czyste zło :P.
Nie chodzi o to czy one sa piekne czy nie (DockPanel akurat czasami ma pewne problemy z wygladam, np. tytuly nie mieszcza mu sie w okienkach). Sa po prostu b. wygodne.

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Listopad 10, 2008, 15:35:48
Nie chodzi o to czy one sa piekne czy nie (DockPanel akurat czasami ma pewne problemy z wygladam, np. tytuly nie mieszcza mu sie w okienkach). Sa po prostu b. wygodne.

Jeśli się wie, jak działają. Większość ludzi uważa je za koszmar.

st3tc

• Gość
# Listopad 10, 2008, 15:47:18
Można sobie przypiąć. Choć nie sądzę, żeby taka np. "zuzia z hr" wpadła na to, że ta pinezka w okienku do czegos sluzy ;) ... Zalezy jaki "target" dla aplikacji. Dla userow, którzy często mają pierwszy kontakt z kompem bałbym się, ale dla obeznanych z kompami to jest duże ułatwienie.
Yarpen - nie zapominajmy, że to libek dla .NET. Czyli z definicji, dla złośliwca to już jest ZUOooo ;) (taki zarcik ;p)
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2008, 15:54:15 wysłana przez st3tc »

Offline yarpen

• Użytkownik

# Listopad 10, 2008, 15:59:15

Jeśli się wie, jak działają. Większość ludzi uważa je za koszmar.
Poudawajmy chwile, ze to powazne forum. Jakies konkretne dane o tej "wiekszosci"? Czy wypowiadasz sie na podstawie opinii Twoich 2 kolegow?