Autor Wątek: Croko potrzebuje pomocy!  (Przeczytany 2097 razy)

Offline Crokomobile

• Użytkownik
    • crokomobile.com

# Październik 08, 2013, 18:03:59

Panowie mam do Was ogromną prośbę, potrzebuję pomocy w zapięciu Croko na ostatni guzik (Unity3D).
Projekt można zobaczyć na http://www.crokomobile.com. Typ, który zajmował się kodowaniem, a raczej byczył od miesięcy... w sobote dumnie ogłosił, że się wycofuje, tuż przed premierą na Indiegogo i zostawił mnie z ręką w czterech literach.

Projekt jest właściwie gotowy, potrzebuje tylko szlifu i dostosowania GUI do różnych typów telefonów.
Chcę na Indiegogo zebrać fundusze na licencje i kasę dla tych "normalnych" programistów, a obecnie chciałbym pokazać grywalny projekt, nie cały poziom, ale sterowanie i śledzenie kamery.

Kto zechciałby mi pomóc i przyłączyć się do projektu ku uciesze dzieciaczków (bo dla nich to robię), niech pisze do mnie na:

chrupek3d@crokomobile.com

Wszelkie umowy, co do późniejszej wypłacalności po zebraniu funduszy na Indiegogo, jak najbardziej realne, oszukiwać nikogo nie mam zamiaru. Chcę po prostu dopiąć celu, bo zbyt wiele jest już zrobione... zbyt wiele dobrego.

pozdrawiam
 chrupek3d
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2013, 17:43:41 wysłana przez Crokomobile »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +1
# Październik 08, 2013, 18:36:20
Typ, który zajmował się kodowaniem, a raczej byczył od miesięcy... w sobote dumnie ogłosił, że się wycofuje, tuż przed premierą na Indiegogo i zostawił mnie z ręką w czterech literach.
A masz z nim jakąkolwiek umowę w tym momencie na korzystanie z jego pracy, cokolwiek zdążył zrobić?

Offline flexi

• Użytkownik

# Październik 08, 2013, 19:16:15
Raczej skrypter, bo w unity sie skryptuje :-)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +10
# Październik 08, 2013, 19:50:03
Raczej skrypter, bo w unity sie skryptuje :-)
Bez przesady. Zaraz zaczniesz narzekać, że Mickiewicz nie był pisarzem, bo nie miał pisaka tylko pióro. ;)

Offline koirat

• Użytkownik

• +1
# Październik 08, 2013, 20:20:58
dostosowania GUI do różnych typów telefonów
Czy naprawdę jest to konieczne do wstawienia projektu na Indiegogo ?

Grafika wygląda dość estetycznie, co bym zmienił to dodanie ataku przeciwnikom, irytujące "damage on touch" jest już na szczęście coraz mniej popularne.

Wiem że nie dlatego piszesz ten wątek jednak pomyślałem że dodam swoje 5 groszy skoro już ściągnąłem i zagrałem.
Życzę powodzenia !

ps. popraw link do filmiku.

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • twitter

# Październik 08, 2013, 21:11:18
No właśnie, przecież ideą croudfundingu jest fundowanie pomysłów a nie gotowych projektów więc spokojnie możesz startować z tym co jest

Offline flexi

• Użytkownik

# Październik 08, 2013, 23:58:28
Bez przesady. Zaraz zaczniesz narzekać, że Mickiewicz nie był pisarzem, bo nie miał pisaka tylko pióro. ;)

To byl taki zart, moze nie smieszny :)

Offline Crokomobile

• Użytkownik
    • crokomobile.com

# Październik 09, 2013, 00:10:01
A masz z nim jakąkolwiek umowę w tym momencie na korzystanie z jego pracy, cokolwiek zdążył zrobić?

zgodził się na wykorzystanie kodu... zresztą, za część zapłaciłem.

Czy naprawdę jest to konieczne do wstawienia projektu na Indiegogo ?

Grafika wygląda dość estetycznie, co bym zmienił to dodanie ataku przeciwnikom, irytujące "damage on touch" jest już na szczęście coraz mniej popularne.

Wiem że nie dlatego piszesz ten wątek jednak pomyślałem że dodam swoje 5 groszy skoro już ściągnąłem i zagrałem.
Życzę powodzenia !

ps. popraw link do filmiku.

dzięki, link poprawiony.
Bardzo dobrze, że dodajesz swoje 5 groszy. Jeśli chodzi o to co ja bym dodał to uwierz mi, mam taaaaką głowę... (animacja ataku jest od dawna, enemiesy też mają animację kolizji) tylko jak mi ktoś siada w miesiącu po 3 godziny to niewiele mogę z tego wcielić w życie.
A czy jest konieczne do wstawienia na Indie...hmm... nie wiem. Chcę być uczciwy wobec ludzi, którzy mnie wspomogą finansowo... niech zobaczą za co płacą.

pozdrawiam
Chrupek3d
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2013, 00:15:11 wysłana przez Crokomobile »

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Październik 09, 2013, 00:19:38
zgodził się na wykorzystanie kodu... zresztą, za część zapłaciłem.
Rozumiem, że masz to na piśmie (nie elektronicznym)? Tak się pytam, bo z takich rzeczy potrafią wychodzić problemy potem.

Offline Crokomobile

• Użytkownik
    • crokomobile.com

# Październik 09, 2013, 01:27:27
Rozumiem, że masz to na piśmie (nie elektronicznym)? Tak się pytam, bo z takich rzeczy potrafią wychodzić problemy potem.

Zrzekł się wszystkich praw, więc nie powinno być problemów, ale... to tylko człowiek.

Offline ackg

• Użytkownik

# Październik 09, 2013, 01:46:49
IANAL, ale wszystkich praw zrzec się nie mógł, prawo autorskie jest niezbywalne. Najbezpieczniej byłoby skonsultować sprawę z prawnikiem i załatwić to tak, żeby później nie mieć problemów (tj. roszczeń pieniężnych za wykorzystanie kodu).

Offline RedHot

• Użytkownik

• +1
# Październik 11, 2013, 17:53:20

Umowa zawarta w mailach też się liczy w świetle prawa.

Offline micran

• Użytkownik
    • Micran - Warsztat

# Październik 15, 2013, 21:45:56
IANAL, ale wszystkich praw zrzec się nie mógł, prawo autorskie jest niezbywalne. Najbezpieczniej byłoby skonsultować sprawę z prawnikiem i załatwić to tak, żeby później nie mieć problemów (tj. roszczeń pieniężnych za wykorzystanie kodu).
Jeśli zrzeka się praw to jedyne co może uzyskać to dopianie go do listy autorów, zrzekł się praw majątkowych, więc możesz spokojnie zarabiać na jego kodzie. Po za tym jako pracownik przenosi prawa autorskie na pracodawce jeśli została zawarta umowa. Co w skrócie oznacza, że spis autorów w grach komercyjnych jest jedynie ukłonem i dobrą wolą pracodawcy.
Umowa w mailu zawarta niczym nie różni się od pisemnej, jeśli da się udowodnić zgodę na tą umowę. Jeśli w umowie jest jasno powiedziane co ma wykonać umowobiorca (czytaj gość który Cię olał ) oraz jaką dostanie za to zapłatę, a on się zgodził w kolejnym mailu masz prawo do podania ty go do sądu i uzyskanie rekompensaty za niedotrzymanie umowy ok. 50% kwoty która byłaby mu zapłacona za to co nie zrobił.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2013, 21:48:21 wysłana przez micran »

Offline Estivo

• Użytkownik
    • Blog

# Październik 15, 2013, 21:54:00
Kurde, szkoda ze nie bawię się Unity, bo chętnie bym pomógł. Wiem co to znaczy być w trakcie prac zrobionym na czarno (lecz ja na szczęście nie wtopiłem kasy). Jedyne co mogę zrobić to

Proszę koledzy Unitowcy pomóżcie mu to skończyć.

Co do rozmów na mailu. Mail jest formą elektroniczną listu, więc jest formą pisemną, co oznacza, że wszystkie napisane zobowiązania są równoznaczne z zapisem na papierku.