Autor Wątek: NoNameEconomyGame  (Przeczytany 1714 razy)

Offline magik6000

• Użytkownik

# Październik 02, 2013, 23:51:26
Z tytułu można wywnioskować, że nawet na nazwę brakło mi czasu..
O co chodzi - Kilka dni temu napadł mnie pomysł stworzenia gry ekonomicznej w dość rozbudowanej formie, a z okazji WSoC'a(w zasadzie jego końcówki - lepiej późno niż wcale) postanowiłem napisać na szybko jakiś prototyp.

Strona: Link

Co gra miała zawierać(*będzie):
-system kupna ziemi pod budowle(gdzieś trzeba je wybudować)
-system zakładów(sklepy, fabryki, farmy itp)
-system produktów(np sklep sprzedaje jajka z farmy)
-system produkcji(np fabryka z drewna robi deski z których inna wytwarza drzwi)
-system zakładów rolnych(hodowla zwierząt, uprawa roślin)
-system 'górniczy'(kopalnie wydobywające różne surowce)

Dlaczego teraz jest tak biednie - To co jest teraz zostało napisane w około 30h - mało, ale w weekend postaram się wrzucić już grę z systemem produktów, produkcji i sklepów + pare(dziesiąt/set) produktów, żeby było w co pograć. Grafika jak i nowy(czyt. ładny) layout prawdopodobnie też uda mi się załatwić, ale to już poza okresem oceniania - nie chcę w tym czasie zbyt wiele zmieniać.

Krótka instrukcja aktualnego, nieprzejrzystego UI:
Aby cokolwiek zbudować potrzebny jest nam kawałek ziemi - jakiejkolwiek - w tym celu wybieramy suwakiem potrzebną nam ilość i klikamy 'buy' obok. dalej możemy postawić tam jakiś zakład/y - Build->[coś np Shop]->wybieramy na jakim obszarze wybudować to co chcemy -> Done - budynek powinien pojawić się na liście 'Buildings', gdzie możemy 'wejść' do budynku w celu wybrania jego zadań, wybrania produktów[soon..] itd.

Oczywiście, po WSoC'u będę kontynuował development, a wszystko, co w tej chwili widać będzie rozbudowane o wiele nowych funkcji(to co jest teraz to w zasadzie tylko zbugowany, pisany na szybko prototyp pomysłu - ale przynajmniej chęci są)

Skrypty są bardzo niestabilne i lubią się crashować, jeśli nic nie działa(tzn nie wczytuje się), to znaczy, że pewnie jest raport błędu w logach serwera i będę wiedział co się stało
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2013, 00:00:39 wysłana przez magik6000 »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych