Autor Wątek: Poszukiwani programiści  (Przeczytany 2917 razy)

Offline Pogromca Prog...

• Użytkownik

# Wrzesień 10, 2013, 21:24:14
Przynajmniej założyli firmę i uczciwie zapłacili za te 22zł podatek
Polecam rozszerzyć działalność o robienie stron internetowych w celu zarobienia na ZUS
Praca w tworzeniu stron jest  nudniejsza ale kiedy nie ma innego wyjścia..

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xender

• Użytkownik

• +3
# Wrzesień 10, 2013, 22:10:54
@up - Jeśli jesteś tym samym Władkiem, to nie wiem, czy powinieneś sobie z nich kpić - ("nie widać statystyk sprzedaży" anyone? ;->)

Offline Mergul

• Użytkownik

# Wrzesień 11, 2013, 00:14:47
swoją drogą jak przeczytałem komentarze pod artykułem to mi się aż przykro twórców zrobiło... połowa komentarzy pod artykułem byłą idiotyczna... może i ta gra nie była idealna... ale żeby tak po nich jeździć to masakra... z resztą jak ktoś się nie zna to zawsze mu nie odpowiada wszystko... pomyśleć, ilu graczy nie wie, że grafika 3D w grach składa się z trójkątów ;D albo ilu pisze, że Crysis był źle zoptymalizowany, bo nie działał na full detalach na starych komputerach :D

Offline Estivo

• Użytkownik
    • Blog

• +3
# Wrzesień 11, 2013, 08:26:37
No Mergul poruszyl fajna kwestie. Pamietam sam siebie za mlodu, jak zaczynalem programowac, to czego ja nie napisze, ale szybko spokornialem. Co do reszty spoleczenstwa. Oni oczekuja gry ktora prawie bedzie grac za nich i nie trzeba bedzie zbytnio sie wysilac i myslec. Wystarczy popatrzec na stare gry a na te nowe, badz te ktore robia kariere na google playu.

Do chlopakow. Tak trzymjacie. Tworzcie, a na zdanie innych czasem trzeba przymknac oko ;) (ale nie robic tez sztuki dla sztuki, bo nie o to w tworzeniu chodzi)

Offline mwojt

• Użytkownik

# Wrzesień 11, 2013, 10:59:59
Poszukiwani programiści jakiego języka ?
Poszukiwani programiści gdzie ? Gdynia czy zdalnie ?
To chyba minimum jakie powinno się znaleźć.

Offline mihu

• Użytkownik
    • mihu

# Wrzesień 11, 2013, 12:38:51
Znaolazłem jakies info o ich poprzedniej grze na spiderweb. Ponoc robili to 9 miesiecy włacznie z weekendami. http://www.spidersweb.pl/2013/08/code-very-little-monsters.html
Czy facet, który to pisał, korzysta z Google Play od wczoraj? Mało tam gier, które robią grupy 1-, 2-, 3-osobowe i osiągają (relatywny) sukces?

A propos komentarzy pod artykułem: ciężko samemu przyznać, że zrobiona gra jest słaba. Ale jak się nie pokona tej bariery i nie przyjmie tego do wiadomości, to każda kolejna też będzie słaba (czy raczej "nie przyjmie się" :)).

Oczywiście "słabość" może być różna. Być może sam gameplay jest przyzwoity, a zawiodło coś innego. Ale powtarzanie, że "gra jest dobra, tylko nie mamy kasy na marketing" sugeruje brak pokory.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2013, 13:20:04 wysłana przez mihu »

Offline speedyexe

• Użytkownik

# Wrzesień 11, 2013, 13:44:02
@up - Pomysł, że uda Ci się zebrać zespół wyskillowanych osób bez podawania żadnych konkretów jest utopijny. ;)

Takie myślenie jest naiwne z kilku powodów:
- Nie wiesz nawet, jakich konkretnie skilli w zespolę potrzebujesz, więc szansa dobrania dobrego teamu przypadkiem jest... ujmę to tak - wierzysz, że zdarzy się cud?
- Ludzie ze skillem o tym wiedzą i będą omijać ten temat. Jeśli ktoś się zgłosi, to z takim samym naiwnym przeczuciem, więc prawdopodobnie bez doświadczenia.

Silnik Unity, zatem mile widziana osoba znająca C# jeśli mam wybór :P

Przynajmniej założyli firmę i uczciwie zapłacili za te 22zł podatek
Polecam rozszerzyć działalność o robienie stron internetowych w celu zarobienia na ZUS
Praca w tworzeniu stron jest  nudniejsza ale kiedy nie ma innego wyjścia..
Jakoś robienie stron nie przemawia do mnie... ale warte rozważenia, dzięki za sugestie.

swoją drogą jak przeczytałem komentarze pod artykułem to mi się aż przykro twórców zrobiło... połowa komentarzy pod artykułem byłą idiotyczna... może i ta gra nie była idealna... ale żeby tak po nich jeździć to masakra... z resztą jak ktoś się nie zna to zawsze mu nie odpowiada wszystko... pomyśleć, ilu graczy nie wie, że grafika 3D w grach składa się z trójkątów ;D albo ilu pisze, że Crysis był źle zoptymalizowany, bo nie działał na full detalach na starych komputerach :D
Dzięki za zrozumienie :D

No Mergul poruszyl fajna kwestie. Pamietam sam siebie za mlodu, jak zaczynalem programowac, to czego ja nie napisze, ale szybko spokornialem. Co do reszty spoleczenstwa. Oni oczekuja gry ktora prawie bedzie grac za nich i nie trzeba bedzie zbytnio sie wysilac i myslec. Wystarczy popatrzec na stare gry a na te nowe, badz te ktore robia kariere na google playu.

Do chlopakow. Tak trzymjacie. Tworzcie, a na zdanie innych czasem trzeba przymknac oko ;) (ale nie robic tez sztuki dla sztuki, bo nie o to w tworzeniu chodzi)
Dzięki, damy radę :)

Poszukiwani programiści jakiego języka ?
Poszukiwani programiści gdzie ? Gdynia czy zdalnie ?
To chyba minimum jakie powinno się znaleźć.
C# bądź JavaScript, generalnie dla Unity3d game engine.
Jeśli jesteś z Trójmiasta to było by bosko, jeśli nie to też damy rade sie dogadać.

Oczywiście "słabość" może być różna. Być może sam gameplay jest przyzwoity, a zawiodło coś innego. Ale powtarzanie, że "gra jest dobra, tylko nie mamy kasy na marketing" sugeruje brak pokory.
Proponuję wejść na Google Play, zauważ że wiele gier jest na równi z naszą a wybijają się dzięki reklamie, powtórzę to po raz kolejny (dla dobra wszystkich którzy zaczynają) bo wiele osób myśli że wystarczy zrobić grę zatem: Jeśli nie masz kasy na reklame, to choćby gra była nie wiem jak dobra ale nikt o niej nie wie, to nikt nie kupi. Najlepszym wyjściem jest wydanie gry razem z wydawcą, 11 bits tak zrobili na samym początku i dają radę z tego co widzę.

Reasumując może nasza gra nie była spekatularna, ale jest to nasza pierwsza gra i co najważniejsze wyciągneliśmy z niej mase doświadczenia i kolejne będą coraz lepsze. Jeśli jest we mnie brak pokory, może, ale Ty byś nie bronił swojej gry? Tylko dał by inni wytykali Cie palcami? Jeśli chodzi Ci o przemyślenie sprawy to oczywiście, wszystko przyjmujemy do wiadomości, najgorsza krytyka jest najlepszym nauczycielem, zgadzam się z tym.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2013, 14:10:22 wysłana przez speedyexe »

Offline SeaMonster131

• Użytkownik

# Wrzesień 11, 2013, 15:09:51
Każda Wasza kolejna gra będzie na pewno lepsza i przy odpowiednio dobrym pomyśle rozreklamuje się też sama - znajomy powie znajomemu itd.. Wystarczy się nie zrażać i cały czas nabierać doświadczenia, aż w końcu trafi się w gusta odbiorców i gra osiągnie nie mały sukces :)

Offline Meic

• Użytkownik

# Wrzesień 11, 2013, 15:38:01
Poszukiwani programiści do współpracy przy nowym pomyśle.

Moglibyście przynajmniej napisać jak ta współpraca miała by wyglądać... Wolontariat czy może coś płacicie ? Btw. proponuję zedytować pierwszego posta, dodając informacje, które do tej pory zdołali z was wyciągnąć warsztatowicze (że chodzi o Unity , JS [na dobrą sprawę to nie jest JS] lub C#, Trójmiasto albo zdalnie (?)). Szukanie tych informacji w 2 stronach dyskusji, może co najwyżej zdenerwować...

Offline Xender

• Użytkownik

# Wrzesień 11, 2013, 17:16:45
Silnik Unity, zatem mile widziana osoba znająca C# jeśli mam wybór :P

To "jeśli mam wybór" sugeruje, że desperacko szukasz programisty, jakikolwiek (w tym kiepski) by nie był. Tak, masz wybór, a na Warsztacie jest sporo programistów, w tym sensownych, więc im konkretniej, tym lepiej - różnica pomiędzy "szukam programisty Unity" a "szukam kogokolwiek, kto nazywa siebie programistą, może na tym forum jest taki chociaż jeden" jest ogromna ;)