Autor Wątek: Legalne wersje narzędzi !  (Przeczytany 16530 razy)

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Luty 02, 2007, 00:07:08
Cześć , chciałbym się mniej więcej zorientować jak to jest z wypuszczeniem swoich gierek. Czy do tego tak na prawde potrzebne jest oryginalne oprogramowanie. A jeśli tak no to jak oni się dowiedzą czy coś jest kupione czy po prostu ściągnięte ?

Dowodu ot tak nie zdobędą, ale wystarczy jakiś mały donosik (konkurencja?) by zrobili ci kontrolę w firmie, skonfiskowali sprzęt i wtedy ze zdobyciem niezbitych dowodów przestępstwa nie będzie dużego problemu.

Trudno mi sobie wyobrazić rodzaj oprogramowania, które nie posiadałoby swojego darmowego odpowiednika. Z własnych doświadczeń wiem, że jeśli developerzy korzystają np. z 3DSM zamiast z Blendera albo z Photoshopa zamiast z Gimpa, to przyczyną są najczęściej zwykłe uprzedzenia, a te z kolei wynikają z tego, że jeszcze nie tak dawno temu o korzystaniu z legalnego softu nikt w naszym kraju nawet nie śnił. Ludzie przyzwyczaili się do luksusów (profesjonalne programy za darmo) i teraz trudno im z tego zrezygnować dla freeware'u, choć jego jakość jest zazwyczaj tylko trochę niższa niż programów komercyjnych, a *realne* potrzeby wcale nie wymagają użycia tych ostatnich.

Wniosek jest prosty - korzystaj tylko z darmowego softu, a będziesz spokojnie spał po nocach :).

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

II

• Gość
# Luty 02, 2007, 01:39:38
Calkowicie popieram Złośliwca :)

Offline bot

• Użytkownik

# Luty 02, 2007, 02:06:34
Ja też !!

Offline shyha

• Użytkownik
    • Shyha@Flickr

# Luty 02, 2007, 10:24:09
A ja nie :) Tzn, jak ktoś chce to proszę bardzo, ale czemu mam używać niewygodnego (dla mnie) darmowego GIMPa jak mam za parę groszy (sic!) domową wersję PhotoShopa (Elements) ? Też śpię spokojnie po nocach a mam klasowego toola.

Offline MoN

• Użytkownik

# Luty 02, 2007, 11:39:13
Shyha: zgadzam sie co do PSE.

Btw. nie wiem czy ktos zauwazyl, ale na polskim rynku nie ma praktycznie ksiazek o PSE, jest za to mnostwo ksiazek o photoshopie pelnym. Ciekawe czy wszyscy ci, co te ksiazki kupuja to go maja na legalu

Offline bot

• Użytkownik

# Luty 02, 2007, 12:23:30
Ściągnołem sobie VC++ 2005 EE. I jestem zadowolony. Szkoda tylko, że nie wiem jak w nim robić aplikacje pod windows. :P ( gdzieś to tu na forum widziałem a teraz nie mogę znaleść tego topicu , tam było też o ściągnięciu obrazu płyty.)

btw. Wracając do tematu to teraz muszę się chyba rozejrzeć jeszcze za jakimś darmowym pingwinkiem chyba :/ .

II

• Gość
# Luty 02, 2007, 12:39:58
Ściągnołem sobie VC++ 2005 EE. I jestem zadowolony. Szkoda tylko, że nie wiem jak w nim robić aplikacje pod windows. :P ( gdzieś to tu na forum widziałem a teraz nie mogę znaleść tego topicu , tam było też o ściągnięciu obrazu płyty.)

btw. Wracając do tematu to teraz muszę się chyba rozejrzeć jeszcze za jakimś darmowym pingwinkiem chyba :/ .

Guzik "szukaj" - wpisujesz:   visual express   

Co do pingwinkow - winde mozesz miec legal free - ale ewalualke (180 dni)- win2k3 server jest w ten sposob dostepny. Rejestrujesz sie, dostajesz kluczyk, sciagasz iso i pol roku testujesz :)

Offline bot

• Użytkownik

# Luty 02, 2007, 12:50:47
a jak się skończy to 180 dni to wtedy, koniec?? Czy reboot i testuje następne pół roku?? Ciekawe to co powiedziełeś jest! To nawet fajne możliwości daje.

II

• Gość
# Luty 02, 2007, 12:55:23
Raczej reinstall :). Po restarcie juz nie odpalisz :). Ja tak testowalem zanim nie przeniosłem sie na miłe zwierzątko. PS - domyślnie nie masz dzwięku i akceleracji - ale to pikuś (dzwięk w serwisach odpalasz Windows audio , a akcelke grafy w DXDiag-u. Do tego sliderek hardw. acceleration na max - i masz cos ala XP-ek (serwis od themesików trzeba włączyć) ;)

Offline spax

• Użytkownik

# Luty 02, 2007, 14:32:34
Inną okazją na wielo miesięcznego windowsa były betatesty Visty osobiście siedze na buildzie 5744 od 5 miesięcy (zostały jeszcze 4 ;)).
Tak więc, jest wiele okazji na darmowe okienka ;)

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

# Luty 02, 2007, 14:48:53
A jak ktoś uważa że 3ds max jest drogi, to ma Mayę (jeszcze lepszy program - choć, niestety, trudniejszy) Learning Edition za darmo ;)

Offline Charibo

• Redaktor

# Luty 02, 2007, 15:22:51
Ja zastanawiam sie co sie stanie jak brat odejdzie ze studiow i skonczy mu sie MSDNAA :)

II

• Gość
# Luty 02, 2007, 16:54:38
Co do pingwinkow - winde mozesz miec legal free - ale ewalualke (180 dni)- win2k3 server jest w ten sposob dostepny. Rejestrujesz sie, dostajesz kluczyk, sciagasz iso i pol roku testujesz
No tak, ale nie mozesz go uzywac do celow komercyjnych ;> a jak rozmawiamy o darmowym oprogramowaniu to chyba po to by go komercyjnie uzyc imho

Offline filozof

• Użytkownik

# Luty 02, 2007, 17:22:51
No tak, ale nie mozesz go uzywac do celow komercyjnych ;>...

Nieprawda, można :)

II

• Gość
# Luty 02, 2007, 17:59:00
Przeczytaj uwaznie licencje, zreszta jak wyzdrowieje zacytuje tu kawalek w ktorym jest o tym mowa. Ta wersja pol roczna jest tylko do celow edukacyjnych, testowych, etc.