Autor Wątek: Gry na pc z reklamami?  (Przeczytany 1625 razy)

Offline Krolik

• Użytkownik

# Lipiec 01, 2013, 10:50:29
Reklamy raczej wystepuja w grach mobilnych ewentualnie webowych np. flash, a jak sie to ma do gier pc? Czy jakieś gry z tego korzystają? Znacie może jakies tytuły, które zarabiaja z wyświetlania reklam? No i oczywiście pytanie czy to ma jakieś racje bytu, przypuszczam, że chyba nie bardzo, bo sam sie raczej z tym nie spotkałem, ale zastanawia mnie jak to generalnie wyglada.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Redaktor

# Lipiec 01, 2013, 11:11:47
Grałem kiedyś w MMORPG, w którym podczas ładowania lokacji wyświetlały się reklamy. Nie było żadnego sklepu z przedmiotami ani kont premium. Po roku-dwóch gra została wycofana z powodu nierentowności.

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Lipiec 01, 2013, 11:47:44
W Burnout Paradise pamiętam były billboardy oraz dostawczaki Gillette ;)

Offline beermaster

• Użytkownik

# Lipiec 01, 2013, 12:33:17
Szokujące przykłady. Dodajcie może że koło Empiku gdzie można kupić gry jest billboard z biedronką.

W grach i aplikacjach na Win8 można umieszczać reklamy. Np. reklamy z Microsoft Advertising pubCenter ale te nie wszędzie na świecie działają.

Offline WhiteLightning

• Użytkownik

# Lipiec 01, 2013, 13:05:31
Jest taka seria Ski Challenge i oni chyba z tego zyja.

Offline cybek

• Użytkownik
    • Strona domowa!

# Lipiec 01, 2013, 13:11:13
QuakeLive na darmowym koncie (premium wyłącza reklamy i daje dostęp do wszystkich map) wyświetla przed grą przez 15 sekund reklamę (zwykl jakiś obrazek), a do tego są billboardy w grze, zero inwazyjne.

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • http://laggyluk.com

# Lipiec 01, 2013, 16:59:14
myślę że jeżeli w grze są plakaty i bilboardy to 'prawdziwe' reklamy były by zabawne. szczególnie przy możliwości wysadzania ich z bazooki