Autor Wątek: Warsztat Summer of Code 2013  (Przeczytany 74715 razy)

Offline Liosan

• Moderator

# Lipiec 16, 2013, 11:31:00
No to mamy równo 60 uczestników :)

Ciekawostka - z ponad 80 osób które w jakiś sposób uczestniczyły w zeszłym roku, w tym roku zgłosiło się tylko 13 :) Pozostałe 47 zgłoszonych osób nie brało udziało we WSoC 2012 (np. ja nie brałem). Chyba że się pomyliłem w skrypcie :)

Liosan

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline toxic

• Użytkownik

• +2
# Lipiec 16, 2013, 17:05:53
A to wpisz mnie też. Zaburzymy statystykę.

Ja będę odgrzewał kotleta w tym roku, tj. kontynuował pracę nad tymi tam moimi piratami z wsoc2012. Miałem w ciągu roku ten projekt popchnąć dalej, ale gdzieś mi czas wyciekł między klawiszami. Wsoc2013 to dobry powód, żeby wreszcie przysiąść ponownie nad ta grą, co niniejszym sprobuję uczynić.

pozdrawiam

Offline zx81 (taxi_dr...

• Użytkownik
    • Something Beautiful team

# Lipiec 16, 2013, 19:40:05
(...)z ponad 80 osób(...)
Ja naliczylem tylko 27(!) gier ktore byly poddane glosowaniu- mowie o zeszlym roku.

Offline Liosan

• Moderator

# Lipiec 17, 2013, 09:40:30
Ja naliczylem tylko 27(!) gier ktore byly poddane glosowaniu- mowie o zeszlym roku.
Ano, ale ja na potrzeby zgrubnego przyrównania przyjąłem szerszą definicję:
osób które w jakiś sposób uczestniczyły w zeszłym roku
bo na razie żadna praca nie jest przesłana :)

Ja będę odgrzewał kotleta w tym roku, tj. kontynuował pracę nad tymi tam moimi piratami z wsoc2012.
A witamy na pokładzie, przesuwam Ci wątek do tegorocznego działu.

Liosan

Offline Veldrin

• Użytkownik

• +1
# Lipiec 17, 2013, 15:04:12
Chwila, czyli toxic startujesz w konkursie(bo tym chyba jest w teorii przynajmniej WSoC) z projektem, który rok temu zajął 3 miejsce?

Wiem, że regulamin zakłada możliwości rozwijania projektu jeżeli ludzie są o tym poinformowani, ale poważnie?

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

• +3
# Lipiec 17, 2013, 15:20:36
To ma być zabawa, nie wyścigi. Jeżeli toxic przyśle dokładnie taką samą wersję gry jak w zeszłym roku, informując o tym, to raczej nie będzie się mógł spodziewać wielu punktów, czyż nie? Podobnie dopuszczone są wszelkiego rodzaju silniki i narzędzia, co nie znaczy, że defaultowa mapa z UDK zdobędzie podium, mimo iż obiektywnie będzie bardziej rozbudowana niż prosta gra napisana od zera.

Także - bez paniki! :)

Offline toxic

• Użytkownik

• +2
# Lipiec 17, 2013, 16:14:51
@Veldrin

Dobre pytanie. Sam miałem wątpliwości, ale tak jak pisze Dab - traktuję ten konkurs jako dobrą zabawę (ha! jak można się dobrze bawić marnując wakacje na klepanie kodu wieczorami? - ale to inna sprawa). A że nie mam aktualnie pomysłu i chęci na odpalenie nowego projektu, a tamten stary i tak chcę dokończyć, to... co mi tam. Zakładam, że współkonkursowicze mają poukładane w głowach i przy ocenianiu prac - w tym mojej - będą się kierować zdrowym rozsądkiem. Tak, żeby wyszło i zabawnie, i sprawiedliwie.

Aha, jakby co to ja nie planuję oddać 1:1 tego co w zeszłym roku. Planuję konkretne dobudowanie nowych i dużych elementów do gry. A jak się nie wyrobię i będę miał ledwo jedną-dwie nowe rzeczy byle jak zrobione - to wycofam się z konkursu. Bo nie o to chodzi przecież.

Damy radę? :)

Offline DareX007

• Użytkownik

# Lipiec 17, 2013, 17:33:03
Witam!

Jeżeli lista wciąż otwarta również zgłaszam się do konkursu :)

Wprawdzie jestem tu nowy i to pierwszy taki mój projekt, ale mam nadzieję, że uda mi się coś zaprezentować ;)

Link do projektu http://warsztat.gd/projects/soldier_s_skirmish

Offline pawlaks1

• Użytkownik
    • wolf in game

• +1
# Lipiec 17, 2013, 23:59:38
Podsumowując wypowiedzi poprzedników sukcesem tej odsłony byłby widok 60 grywalnych gier. Nie ważne czy to projekt kontynuowany od lat czy też zaczęty niedawno (czasami łatwiej jest zacząć coś od początku niż powracać do starych projektów).

Offline Liosan

• Moderator

# Lipiec 19, 2013, 13:31:01
mam nadzieję, że uda mi się coś zaprezentować ;)
Ja też :) Witamy na pokładzie.

Podsumowując wypowiedzi poprzedników sukcesem tej odsłony byłby widok 60 grywalnych gier. Nie ważne czy to projekt kontynuowany od lat czy też zaczęty niedawno (czasami łatwiej jest zacząć coś od początku niż powracać do starych projektów).
To nie byłby sukces, to byłby cud. Chyba że 40 prac będzie od osób, które jeszcze się nie zgłosiły :)

Liosan

Offline Pewu

• Użytkownik

# Lipiec 23, 2013, 21:36:53
Piotr Orłowski (xxl55) oraz Przemysław Wojtaszek (Pewu) meldują swój projekt "Investigation". Niedługo Piotrek założy stronę projektu na forum. :)

Offline oyvind

• Użytkownik
    • Official webpage

• +2
# Lipiec 26, 2013, 22:14:03
Ok, ja już pisałem do Liosana. Teraz informacje oficjalne: wycofuję się z tegorocznej edycji WSoC. Nareszcie zrobię sobie porządne wakacje :)

Offline toxic

• Użytkownik

• +1
# Lipiec 26, 2013, 22:34:09
Ale jak to porządne? Bez WSoCa? :?

Offline oyvind

• Użytkownik
    • Official webpage

# Lipiec 26, 2013, 22:35:32
Porządne, czyli bez komputera, plików, programowania i pracy :)

Offline koirat

• Użytkownik

# Lipiec 27, 2013, 00:23:56
Masochista ;)