Autor Wątek: Warsztat Summer of Code 2013  (Przeczytany 73230 razy)

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

# Październik 15, 2013, 15:45:19
Ostatnie półtorej doby na głosowanie - rozumiem że zespoły mają jeden głos, czy też każdy członek zespołu może oddać głos niezależnie? :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Liosan

• Moderator

# Październik 15, 2013, 15:50:33
Czekamy jeszcze na głosy o 10 osób; wysłałem przypominające PMki.

Co do wszystkich, którzy oceniali moją pracę - dzięki za testowanie :) Tak, tutorial to jedna z rzeczy która się nei załapała na WSOC :P A w zasadzie nawet przed robieniem tutoriala planowałem zrobić prostszy flow sterowania. Tym bardziej cieszę się, że jakieś tam punkciki dostałem :)

Ostatnie półtorej doby na głosowanie - rozumiem że zespoły mają jeden głos, czy też każdy członek zespołu może oddać głos niezależnie? :)
Zespoły mają jeden głos.

Liosan

Offline zx81 (taxi_dr...

• Użytkownik
    • Something Beautiful team

# Październik 15, 2013, 21:50:12
   Na poczatek, zaznaczam ze moje opinie o Waszych grach sa czysto subiektywne i nacechowane moim dziwnym gustem. Gry ktore zaprezentowano do konkursu staralem sie przejsc az do samego konca- mojego lub jej ;)
Bralem pod uwage ze konkurs trwal 3 miesiace i chociaz nikt z nas nie siedzial zapewne non-stop przy komputerze, jednak przesylanie na konkurs niedopracowanej i zupelnie golej w efekty aplikacji zrobionej w bardzo krotkim czasie zasluguje na najnizsza ocene oraz publiczne topienie w smole/piwie i turlanie w pierzu.
"CPU n450 @ 1.66 GHz; 1 GB RAM; Intel graphics media accelerator"... nie, to nie najlepszy zart jaki slyszeliscie, ale jednostka na ktorej testowalem Wasze prace.
Ekran 10.1" doskonale pasuje do skrytki w moim samochodzie. Podaje parametry swojego komputera nie po to by sie chwalic :)))
ale zeby wytlumaczyc sie dlaczego tak malo gier PC bylem w stanie przetestowac.
Do androida stosuje SG IV wiec tutaj jestem w stanie ocenic wszystko.
Zanim zaczne, dodam jeszcze ze na przyszly rok mozna dodac do regulaminu pkt o:
- koniecznosci dodania video z rozgrywka.
- wymogu oceny wszystkich gier (nawet na podstawie wspomnianych wczesniej video, gdy nie ma mozliwosci zagrania)
Wyrownalo by to szanse innych tworcow poza jedynym slusznym PC + win.
Ufff.. zaczynam:

Asmaroth - Adam27
   Gra nie uruchamia sie na moim "komputerze", widzialem jednak film z gry jaki zamiesciles na warsztacie. Wyglada swietnie, ale nie wiem czy moge glosowac, nie grajac w gre.

Axis Mundi - Frondeus
   firefox: nie potrzebowalem zadnego przeladowywania.
Tak szybko ginalem ze gdy spadalem w przepasc to widzialem jeszcze krew moich poprzednich wcielen :)
Sympatyczna gierka, z fajna muzyczka. Niestety nie rozwiazalem kwestii dlaczego raz po jednym nacisnieciu klawisza biegne i wpadam w przepasc, a innym razem robie tylko maly kroczek. Mysle jednak ze to celowo.

Boxer dog goes to Heaven - zx81 (taxi_driver):
   Nie dotyczy.

Crate collector - goshki
   firefox: gra wczytuje sie niemal natychmiast. U mnie uzyskuje okolo 60fps.
Proste zasady to duzy plus, zwlaszcza dla takiego niewyrobionego gracza jakim jestem... niestety te proste zasady tworza tez prosta gre. Cos spada, a ja mam to lapac.. znacie to? np: spadaja jablka z drzewa, a ty goń za nimi z koszyczkiem. Brak urozmaicenia, moze np: pewnych skrzynek nie nalezaloby zbierac, a pewne dawalyby bonus w postaci .. bo ja wiem.. np: niszczenia wszystkich, badz dajace mozliwosc strzelania....
Dal nam przyklad arkanoid jak to robic mozna...
   android: mam wrazenie ze czesc obrazu z dolu chowa sie poza ekranem. Gra wciaz nie wciaga.
Podobne gry byly na testach spostrzegawczosci na prawo-jazdy :)

Dialogi - Cremmy
   Gra nie uruchamia sie na moim "komputerze". Widzialem projekt na warsztacie i jestem bardzo ciekawy jak sie w ta gre gra.

Dong - cybek

Gra dziala plynnie, co jest niejako oczywiste.
Nie bardzo kojarze jaki jest/byl Twoj glowny projekt na wsoc201.
Grajac w "Dong" przypomnialem sobie czasy gdy sam probowalem pokowac  assemblera.. a wlasciwie kod maszynowy przy pomocy BASIC'a do mikrokomputerow. Efekt byl podobny do Twojej gry. Jaki jest cel oceniania Tej gry w konkursie trwajacym 3 miesiace? Kategorie, przypominam: pomysl, grafika, dzwiek, grywalnosc, technika.????

eXtreme Shooter - SeaMonster131
   android: odpalajac ta gierke, ktora znalem ze screensshotow myslalem ..no to jest gra na ktora zaglosuje. Raz ze wyglada na dynamiczna strzelanke, dwa ze to android... Niestety gra jest zupelnie nie grywalna na moim telelefonie. Joystick wspolreaguje na strzelanie, lub nie reaguje na nic. Po prostu nie da sie grac. SZKODA !!!

Game about Vehicles - Humman

Gra chodzi na moim sprzecie, niestety nie umiem w nia grac. Wszystkie zapowiedzi z nia zwiazane sa bardzo ciekawe, jednak nie odrozniam tutaj za bardzo tytulowej "gry" od rodzaju silnika badz edytora.

Gravitropy - spolsh
   Gra chodzi plynnie. Zaobserwowalem jakies artefakty na ekranie. Bardzo dziwny model spadania.. czulem sie jak bym zjezdzal na slizgawce a nie lecial w dol. W momencie smierci nastepuje zaciecie trwajace 3-4sekundy. Ecsape -u mnie nie dziala.
Gra mi sie podoba i chyba bedzie moim faworytem w konkursie. Pomysl "motyli"- swietny. Szkoda ze nie maja tak cienkich skrzydel ze rozczepiaja swiatlo. latajac i rozwietlajac korytarze tęczą dawaly by fajny odrealniony klimat. Cos jak zyrafa biegnaca przez ginace miasto w filmie sf.
Fajne bylyby "kominy" w suficie.. tzn idac normalnie -przechodze pod nim, ale gdy ide po suficie... wpadam! do innej odnogi korytarza.
Pomysl gry zapozyczony z "obcego"?

GravityShooter - Kebab_u_Turka
   Gra chodzi plynnie, niestety nie mialem jak zagrac z kims innym. Czasami celownik sie gubi i wnika w sciany lub podlogi (podlogi i sciany w grze to jedno i to samo), to samo czasami dzieje sie tez takze i ze mna. Wszedlem na stojace beczki i nie moglem zejsc. Przy zmianie grawitacji to az mi sie w glowie kreci -nie bylbym dobrym astronautom wnosze z tego.

inblanco.org - Boski
   firefox: niestety gra nie chodzi. Plus za pomysl. Nie znalazlem tez Twojego devbloga z ktorego  moglbym wyrobic sobie zdanie na temat Twojej produkcji.
   opera: niestety gra nie chodzi.

Magician's Apprentice - Shelim
   Motyla noga!!! nie dziala na moim "komputerze"
Na wsoc2013 wyglada bardzo fajnie, szkoda ze nie dales jakiegos video z rozgrywki.

Manii Ya Mbio - PsichiX:
   "w celu zniszczenia obrony komórki jajowej" ? wtf?
Pomysl gry jest okej. Wyscig plemnikow daje fajne mozliwosci tworcy gry. Niestety w sieci nie mam z kim
zagrac. Troszku wiec pokrecilem sie "tu i tam" i to byloby na tyle.

Night of the Ninja - ShadowDancer
   Niestety, nie dziala na moim "komputerze".
Nic tez nie wiem o grze, brakuje Twojego watku w konkursie?

NoNameEconomyGame - magik6000
   firefox: cos kupuje, gdzies ustawiam.. w dodatku nie wiem czy gram w wersje z konkursu czy w wersje updatowana po konkursie.
Zobaczymy gdzie, w jakim kierunku podozy dalszy rozwoj gry. Na razie jak na 3 miesieczny konkurs- to uwazam ze w grze jest za malo ..gry.

Rectangle Adventures - edi96
   Gra na razie nie oceniona.
//EDIT
Gry niestety nie udalo mi sie uruchomic. (Sciagnalem i od Autora i powtornie cala paczke gier od liosana)
Po prostu na moim "komputerze nie chodzi" :(

rpg1 - bies
   Gra dziala plynnie na moim .. komputerze.
Klimat mi sie podoba, lubie takie erpegi. Niestety Twoja gre przeszedlem w kilka minut, dodatkowo malo co tu sie dzieje i dziala. Z checia zagram w kolejna wersje. Obecna wyglada obiecujaco na przyszlosc ( nie wyglada jednak na 3 miesieczny konkurs).

Sakura Hero - Veldrin
   wersja pc... wiadomo, nie dziala na m o i m "komputerze"
   android: "unfortunately, Sakura Hero has stopped"???

Samurai Love Story - Muciojad
   gra nie dziala na moim komputerze.
Ze zdjec na warsztacie i opisu moge sobie jednak cos tam ..wyobrazic jak wyglada.

Space Combat - Ezo
   Gra dziala plynnie. Rozumiem ze to jakis rodzaj astereoids... przynajmniej po dzwiekach. Brakuje mi radaru i tla ktore pokazywaloby w

ktorym kierunku sie poruszam... jezeli sie poruszam...???
Nic mnie tutaj nie poruszylo.

Stellar System - Chimerian+Sawka+Monika
   Wiadomo, nie dziala.
Obejrzalem jednak gameplay ktory dolaczyliscie i gra wyglada swietnie. Jest wszystko co potrzeba by cieszyc sie gra.
Pamietam podobna gre z salonow arcade, tam co jakis czas odzywal sie glos obi wan'a :)
Z opisu jaki zamiesciliscie na wsoc2013 wynika ze jeszcze sporo roboty przed Wami, a gdy skonczycie to chyba zmienie komputer by zagrac.

Survive - Liosan
   Nie dane mi bylo zagrac.
Chyba najciekawszy opis gry bioracej udzial w wsoc2013. Wiele bym byl w stanie wybaczyc przy ocenie, niestety jedyne co udalo mi sie podgladnac to jeden screen http://forum.warsztat.gd/index.php?action=dlattach;topic=27720.0;attach=4347;image
Nie badz Liosan taki tajemniczy i daj jakis filmik :))

TRex Revenge! - ByerN
   android: Szybka gra na telefon. Fajna i dopracowana. Najbardziej kompletna gra na android w konkursie.

Universal Civilisation - skmskm
   Wersja pc nie dziala na moim komputerze.
   wersja android: gre znam juz od wczesniejszych wersji. Wygada ze jest to jedna z nielicznych tu produkcji, gdzie tworca zakasal rekawy przysiadl do roboty chcac stworzyc cos co bedzie mialo cos do powiedzenia. Plus,
plus plus za androida :)

UpMan - pawlaks1
   Gra chodzi plynnie na moim KOMPUTERZE>
Żadnych zaciec, wtapiania sie w przeszkody itp nie zanotowalem, brakowalo mi tylko ustawienia widoku w oddaleniu, bo tak wydaje mi sie byloby mi wygodniej grac. Wszystko zrobione poprawnie, ciekawe jak sie gra w kilka osob.
   firefox: gra chodzi plynnie.

Zombie Onslaught - programista12:
   "0 zabiles, 0 fal przezyles". Bardzo prosta gierka, gdzie gramy nieanimowanym bohaterem przeciwko atakujacej nas fali nieanimowanych zombie. Brak dzwieku, oraz jakichkolwiek efektow. Poczatkowy cytat pokazuje tez ze gierka ma problem z liczeniem zabitych (na smierc) zombich.
Gra chodzi plynnie, ale niby jak mogloby byc inaczej skoro niczego tu nie ma.
ps: "W grze jest mozliwosc zmiany broni"- niestety grajac nic o tym nie wiedzialem, a szkoda bo moze to jest ten jezyczek u wagi ktory zmienia niegrywalny produkt od ciekawej gry.

Zombies in space - Extant
   Gra nie chodzi na moim "komputerze"

REASUMUJAC:
   Poziom jest totalnie nie wyrownany. Mamy tu gry w ktore wlozono sporo pracy i mamy gry z przypadku. Jestem tez ciekaw kto nominowal gre "crate collector" do najlepszej gry na wsoc2013. Chyba ze ktos chcial tym pokazac jaki byl poziom prac na wsoc 2013.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2013, 06:50:21 wysłana przez zx81 (taxi_driver) »

Offline edi96

• Użytkownik

# Październik 15, 2013, 21:57:28
rect adventures odznaczyles shadery? na intel gma 945/x3100 jak sie odznaczy to nie crashuje.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2013, 22:03:12 wysłana przez edi96 »

Offline zx81 (taxi_dr...

• Użytkownik

# Październik 15, 2013, 22:01:34
zaczekaj, nie nie odznaczylem :/
Od razu wiedzialem ze o to chodzi :)
Pozniej wstawie ocene jeszcze raz, a na razie usune to co napisalem. Mam nadzieje ze pojdzie na moim "kompie" Jesli tak to jesli cos to zmieni w mojej ocenie to napisze jeszcze jeden list do liosana.
//EDIT
Niestety gra nadal nie dziala :(
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2013, 06:47:11 wysłana przez zx81 (taxi_driver) »

Offline dynax

• Użytkownik

• +4
# Październik 15, 2013, 23:00:51
Jestem tez ciekaw kto nominowal gre "crate collector" do najlepszej gry na wsoc2013. Chyba ze ktos chcial tym pokazac jaki byl poziom prac na wsoc 2013.

Ja. Wylosowałem jedną osobę z tych co jeszcze nie dostały żadnych punktów i oddałem swój głos żeby jej smutno nie było ;) Jeden głos i tak nic zaważy więc wiesz.

Offline ByerN

• Użytkownik

# Październik 15, 2013, 23:33:15
   TRex Revenge! - ByerN
   android: Szybka gra na telefon. Fajna i dopracowana. Najbardziej kompletna gra na android w konkursie.

Jak fajnie. :D Ktoś mnie docenił. xD Masz rację. Przeglądając gry na WSoC, miałem szczerą ochotę dać sobie samemu plusa. Naprawdę, niektóre gry nie powinny nawet się tutaj znaleźć, a mój faworyt nie jest nawet grą tylko symulacją fizyczną (już wiadomo kogo nominowałem :)). xD A szkoda. Dzieła w które zagrywałem się z przyjemnością mogę wyliczyć na palcach jednej ręki. To są gry, których twórcy nie zapomnieli, że użytkownik chce się zabawić. :) Najbardziej zawiodłem się na grach o zombie. Ale sam konkurs to też jest jakaś forma zabawy, więc nie ma sensu nikogo potępiać. :)

Offline goshki

• Użytkownik
    • Vigeo Games

# Październik 16, 2013, 11:23:03
Ja. Wylosowałem jedną osobę z tych co jeszcze nie dostały żadnych punktów i oddałem swój głos żeby jej smutno nie było ;) Jeden głos i tak nic zaważy więc wiesz.

LOL, dzięki. :D

Offline ByerN

• Użytkownik

# Październik 16, 2013, 13:14:14
Tak jeszcze zapytam. Kiedy będą wyniki konkursu?

Offline Liosan

• Moderator

# Październik 16, 2013, 16:20:31
Pewnie jutro rano lub wieczorem, chyba że natrafimy na nieprzewidziane trudności techniczne. Np. może być taka trudność, że jeszcze brakuje 6 osób z Syndromem Studenta albo Prawem Parkinsona, które z wysłaniem głosów czekają na ostatnią chwilę.

Liosan

Offline SeaMonster131

• Użytkownik

# Październik 16, 2013, 21:11:53
Czy gierka jest dopracowana czy nie.. Przecież to nie ważne - ważne, żeby dobrze się bawić i pokazać innym, że potrafimy napisać grę, choćby i prostą ;)

eXtreme Shooter - SeaMonster131
   android: odpalajac ta gierke, ktora znalem ze screensshotow myslalem ..no to jest gra na ktora zaglosuje. Raz ze wyglada na dynamiczna strzelanke, dwa ze to android... Niestety gra jest zupelnie nie grywalna na moim telelefonie. Joystick wspolreaguje na strzelanie, lub nie reaguje na nic. Po prostu nie da sie grac. SZKODA !!!
Ogólnie zacząłem robić inną grę na WSoC, ale moja motywacja mnie opuściła.. Więc zrobiłem inną, mobile. Szkoda, że nie grywalna u Ciebie :C Sprawdzałem na 2 telefonach nim wysłałem grę na WSoC i wszędzie joystick działał. Ale grę już kończę, więc teraz na pewno będzie możliwość pogrania w nią, bo nie powinno być żadnych bugów.

Offline Veldrin

• Użytkownik

# Październik 16, 2013, 22:46:21
@ zx81: sprawdzałeś na Androidzie aktualną wersję z Dropa? Błąd na starcie/crash w menu (obie te sytuacje zostały usunięte na samym początku).

Offline zx81 (taxi_dr...

• Użytkownik

# Październik 17, 2013, 01:03:11
@ zx81: sprawdzałeś na Androidzie aktualną wersję z Dropa? Błąd na starcie/crash w menu (obie te sytuacje zostały usunięte na samym początku).

Gralem tylko na tym co zawierala paczka konkursowa :)

Offline Shelim

• Użytkownik
    • Homepage

# Październik 18, 2013, 15:58:30
Pewnie jutro rano lub wieczorem, chyba że natrafimy na nieprzewidziane trudności techniczne
Jutro to pojęcie bardzo względne :) Jakieś info w sprawie tych nieprzewidzianych trudności technicznych? ;)

Offline Boski

• Użytkownik

• +1
# Październik 18, 2013, 16:02:30
Spokoojnie, organizacja wsoca na poziomie, a to czy wyniki będą jutro czy pojutrze. Spieszy się komuś ;P?