Autor Wątek: Kupię laptop PowerBookG4 w dobrym stanie  (Przeczytany 2181 razy)

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Czerwiec 25, 2013, 01:26:53
Kupię laptop PowerBook G4. Musi spełniać następujące wymagania:
- procesor PowerPC G4 1,5 lub 1,67 GHz,
- karta graficzna Radeon - dowolny ale najchętniej wersja 128 MB 1440x900,
- model 15-calowy,
- bateria i napęd CD/DVD mogą nie żyć,
- ogólny stan wizualny bardzo dobry,
- wszystkie podzespoły (oprócz baterii i napędu optycznego) powinny działać poprawnie być gotowe na używanie przez kolejne 10 lat,
- systemu operacyjnego może nie być.

Sprzęt z punktu widzenia "normalnego" użytkownika jest dzisiaj bezwartościowy, bo Apple dawno porzuciło PowerPC. Możliwe, że komuś zalega coś takiego w szafie i chciałby to odsprzedać.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Joker

• Użytkownik

# Czerwiec 25, 2013, 18:11:57
Ja mam dużo słabsza G3. A tak z ciekawości na co ci ten sprzęt ? ;)

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

• +1
# Czerwiec 26, 2013, 22:35:04
Ja mam dużo słabsza G3. A tak z ciekawości na co ci ten sprzęt ? ;)

Od pewnego czasu na wybranych modelach sprzętu Apple z PowerPC działa MorphOS (nieoficjalny klon AmigaOS) - http://www.morphos-team.net. Ja jestem fanbojem AmigaOS od 1994 roku. Później gry pojawił się pierwszy sprzęt dla MorphOSa (Pegasos I G3) moje fanbojstwo przeszło na ten system. W tej chwili używam Pegasosa II G4 1GHz z MorphOS 3.2. Jednak chcę przesiąść się na bardziej mobilny sprzęt. MorphOS 3.1 już działał na PowerBookach G4 ale nie bylo sterowników 3D. Niedawno MorphOS Team wypuścił MorphOS 3.2 w którym są sterowniki 3D dla Radeonów w PowerBookach G4 i mam wszystko czego mi trzeba do szczęścia. No więc szukam czegoś w dobrym stanie i jak najlepszych parametrach. Prawdę mówiąc wsparcie dla PowerBooków G4 to realizacja wieloletniego marzenia Amigowców o laptopie z amigowym systemem. :) Wcześniej laptop z amigowymi klimatami to mógł być tylko emulator UAE ze starym AmigaOS 3.x albo AROS (niekompatybilny binarnie z AmigaOS).

Ja na Pegasosie z MorphOSem piszę swoje nędzne gry, które potem kompiluję też na innych platformach tworząc wersje dla: Windows, iOS, OSX (na Androida, Linuxa, AmigaOS4 nie mam już czasu). Takie zboczenie. :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2013, 22:37:44 wysłana przez MDW »

Offline sbdesign

• Użytkownik

# Lipiec 01, 2013, 05:57:46
"Ja na Pegasosie z MorphOSem piszę swoje nędzne gry..." - Fortis prezentuje się całkiem spoko :)

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Lipiec 08, 2013, 20:42:05
"Ja na Pegasosie z MorphOSem piszę swoje nędzne gry..." - Fortis prezentuje się całkiem spoko :)

Niestety tylko prezentuje. Grywalność jest taka sobie. Poza tym wtedy gdy to klepałem jeszcze robiłem dwie wersje: jedna w C++, druga w Objective-C. Było to chore, bezsensowne, idiotyczne i błedogenne. Teraz ten sam kod kompiluję na: MorphOS, Windows, OSX, iOS. Każda platforma ma tylko od 2 do 8 plików specyficznych dla danej platformy. Platformy: Linux, AmigaOS4 i Android też byłyby do ogarnięcia ale niestety nie mam na nie już czasu. :(

Offline sbdesign

• Użytkownik

# Lipiec 10, 2013, 04:34:14
O grywalności nie mogę nic powiedzieć, bo po prostu nie grałem. Pamiętam jedynie, jak około 3 lata temu Uzi podesłał mi link do filmiku z Fortisem. Sam wtedy chciałem dorwać jakiegoś programistę (jestem grafikiem) aby zrobić gierę "stardustopodobną".