Autor Wątek: Konwersja grafiki wektorowej na rastrowa..  (Przeczytany 2292 razy)

Offline tajor1992

• Użytkownik

# Czerwiec 02, 2013, 13:17:03
Witam!
Uzywam Inkscape i gdy zapisze grafike pod format png a nastepnie użyje tej grafiki do projektu, okazuje sie że zostaja "bledne" piksele obok obiektu. Tzn. jak wycinam sobie biale tlo czy jakiekolwiek inne zostaja piksele ktore psuja cala grafike. Jak pozbyc sie tego efektu? Jak poprawnie przeniesc grafike wektorowa?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline magik6000

• Użytkownik

# Czerwiec 02, 2013, 13:50:36
możesz podesłać jakiś przykład?

Offline Avaj

• Użytkownik

• +1
# Czerwiec 02, 2013, 13:54:40
bo pewnie jest stopniowana przezroczystość a ty różdżką albo czymś próbujesz wyciąć jeden kolor bieli? W Inkscape można ustawić przy eksporcie że chcesz przezroczyste tło, a jak nie to w gimpie jest "Zamień kolor w alfę...".

Offline tajor1992

• Użytkownik

# Czerwiec 02, 2013, 14:52:21
tak wlasnie o to mi chodzilo. dzieki ;]

Offline dynax

• Użytkownik

# Czerwiec 02, 2013, 15:20:19
w gimpie jest "Zamień kolor w alfę...".

A w GIMPie jest może opcja zamiany całego spektrum kolorów w alfę? Bo kiedyś szukałem narzędzia które wycięłoby na przykład wszystkie piksele z czerwonym powyżej jakiejś tam wartości.

Offline koirat

• Użytkownik

# Czerwiec 02, 2013, 16:13:46
Z góry przepraszam że mam Gimpa po polsku ;)

Próbowałeś tego.
Wstawić jakiś piksel o wartości 255 dla koloru czerwonego. Następnie skorzystać z narzędzia "Zaznaczenie według koloru" Ustawić w combobox zaznaczenie: Czerwony i ustawić progowanie na ( p = 255 - k) gdzie 255 - k to minimalny czerwony kolor jaki chcesz żeby był zaznaczony
Wyłączasz wygładzanie oraz zmiękczanie krawędzi, następnie używasz tego narzędzie naciskając na ten piksel.