Autor Wątek: Szukam ludzi do nowego "studia" gier  (Przeczytany 6871 razy)

Offline Matess1999

• Użytkownik

# Maj 26, 2013, 20:20:19
Czepiacie się szczegółów.Większość moim mini gierek(oprócz minecraft 2d) nie tworzyłem tekstur i modeli sam,gdyż się nie znam i moje lenistwo jest za duże.Dlatego szukam zespołu.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Redaktor

• +4
# Maj 26, 2013, 20:21:16
moje lenistwo jest za duże
Tak nie zdobędziesz zespołu ;)

Offline Joker

• Użytkownik

• +1
# Maj 26, 2013, 23:22:56
moje lenistwo jest za duże.Dlatego szukam zespołu.
To nie szukasz Zespołu tylko kretyna ( lub kilku )

Offline .:NOXY:.

• Użytkownik

• +4
# Maj 26, 2013, 23:35:17
Autorze watku, jestes juz skazany na porazke. Dlaczego? juz tlumacze:

Patrz na to: http://forum.warsztat.gd/index.php?topic=27376.0 facet tez jest mlody, niewiele potrafi ale jakos tak cieplej zostal przyjety bo to co zaproponowal nawet jezeli nie wypali jest jak kolwiek realne, jest okreslona liczba ludzi wiec wie kogo i dlaczeg opotrzebuje, sa sprecyzwoane warunki, szuka ludzi ktorych moze w realu dotknac. A to akurat bardzo istotna sprawa sam pracuje i choc mam team "skypowy" do projektow po godzinach to spotkanie sie raz na miesiac jest sprawa obowiazkowa tylko dlatego zeby napic sie wody i zjesc krakersa ;] a przy okazji na chlodno omowic postepy i ew plany.

Szanujmy swoj czas takie rzeczy nie jest ciezko osiaganac ale tylk odlatego ze trzeba miec naprawde mega samo zaparcie i dyscypiline. Oj tak dyscypilina w kazdym teami musi byc koles z batem i sie go nie nawidzi ale taka jest jego praca. Zeby byly efekty jest niestety potrzebne cisnienie. A jak jest total luz to jest total nic. Amen.

Dobranoc :)

Offline moonshield

• Użytkownik
    • ::devBlog

• +1
# Maj 27, 2013, 08:39:20
Warsztat niszczy marzenia ;)

Offline .:NOXY:.

• Użytkownik

# Maj 27, 2013, 11:00:56
Oj tam odrazu niszczy, hejt pojawia sie poprostu wprost proporcionalnie do ilosci niewiadomych ktore pojawiaja sie podczas takiego ogloszenia, naprawde szanujmy sie nawzajem kto bedzie chcial tracic swoj czas na brak wizji i dyscypliny? Miedzy bogiem a prawda, jak sie cos robi i robi sie do w miare dobrze to takie ogloszenia nie sa potrzebne ludzie sami sie pojawiaja. Bo patrza i widza golym okiem czy z tej maki bedzie chleb czy nie. Ja nic do chlopaka nie mam zycze mu powodzenia, z pewnoscia kocha to co robi i bedzie sie starac to robic. Ale chyba dla niego jeszcze za wczesnie zeby cokolwiek proponowac. Autor watku ma swietny start skoro juz o tym mysli ja w wieku 14 lat mialem w szafie stare Commodore 64 i tyle bylo w tresci mojego programowania. Internet sie na dyskietkach do domu nosilo z szkolnego modemu, byly 3 ksiazki na krzyz o grafice 3D i programowaniu jako takim. A czlowiek musial jakos dawac rade. Wiec mysle ze w domu dzisiejszej technologi wroci do nas silny i gotowy za 2lata ;)

Offline oyvind

• Użytkownik
    • Official webpage

# Maj 28, 2013, 21:59:43
Wywalili Cię z TheGamers po/przed rebuildem, to teraz Ty zakładasz swoje studio? Odważne, ale nie rozsądne.

Mam jeszcze ten Twój launcher NETRO. Nie jest zły, ale nie działa system newsów. Ciągle zastanawiam się jak zbudowałeś to w TheGamesFactory.

Hm... ciekawa idea studia. Chyba gdzieś ją już słyszałem... ach, tak! VisionRay!

Nadal nie znudziło Ci się tworzenie gier? Moim zdaniem staje się ono uciążliwe, jeśli jest robione w klikaczach. Wtedy nie ma tej... hm... magii programowania i pisania kolejnych linii kodu.

Jednak podziwiam Cię za Twoje "stalowe" dążenie do celu. Uważam, że w ten sposób zyskujesz doświadczenie, które pomoże przy następnych, świetnych produkcjach. No i życzę Ci powodzenia :)
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2013, 22:09:26 wysłana przez oyvind »

Offline Xirdus

• Redaktor

# Maj 28, 2013, 23:54:43
Moim zdaniem staje się ono uciążliwe, jeśli jest robione w klikaczach. Wtedy nie ma tej... hm... magii programowania i pisania kolejnych linii kodu.
U mnie ta "magia programowania" objawia się tylko tym, że mi kod magicznie przestaje działać. W klikaczach się robi o wiele fajniej i szybciej - jedyny mankament jest taki, że bardzo szybko robi się "za ciasno" na twój megaprojekt i trzeba robić epickie hacki (próbował ktoś kiedyś zrobić w RPG Makerze kończące się strzały?) - często po prostu łatwiej pisać samemu.

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

• +3
# Maj 29, 2013, 01:54:37
Nadal nie znudziło Ci się tworzenie gier? Moim zdaniem staje się ono uciążliwe, jeśli jest robione w klikaczach. Wtedy nie ma tej... hm... magii programowania i pisania kolejnych linii kodu.
Zawsze jak czytam coś takiego przychodzi mi na myśl takie pytanie - ukończyłeś kiedyś jakąkolwiek grę? :)

Offline koirat

• Użytkownik

# Maj 29, 2013, 02:23:58
.... i pisania kolejnych linii kodu.

:|

Offline oyvind

• Użytkownik
    • Official webpage

# Maj 29, 2013, 21:49:38
hate hated :)

Offline Matess1999

• Użytkownik

# Maj 30, 2013, 08:57:54
Wywalili Cię z TheGamers po/przed rebuildem, to teraz Ty zakładasz swoje studio? Odważne, ale nie rozsądne.

Mam jeszcze ten Twój launcher NETRO. Nie jest zły, ale nie działa system newsów. Ciągle zastanawiam się jak zbudowałeś to w TheGamesFactory.

Hm... ciekawa idea studia. Chyba gdzieś ją już słyszałem... ach, tak! VisionRay!

Jednak podziwiam Cię za Twoje "stalowe" dążenie do celu. Uważam, że w ten sposób zyskujesz doświadczenie, które pomoże przy następnych, świetnych produkcjach. No i życzę Ci powodzenia :)
Nie wywalili mnie ani przed rebuildem ani po.hmm aaa ten launcher NETRO nie pamiętam już czy tworzyłem w thegamesfactory czy visual basic.Staram się nie tworzyć gier w buliderach.staram się jeśli umiem tworzyć gry które pisze od podstaw,narazie nie wiele się udaje.Dziękuje za cały hejt oraz pomoc.Może wrócę niedługo!

Offline Mitrundas

• Użytkownik

• +2
# Maj 31, 2013, 01:13:35
Skoro temat się rozkręcił powoli:

Szukasz ludzi, którzy odwaliliby za ciebie całą robotę, porzuć takie idee i skup się na nauce od podstaw na silniku czy czym tam jeszcze chcesz. Po drugie - ogarnij lekko ortografię, bo źle się czyta. Po trzecie, ciężko jest nie pamiętać czy pisało się coś w 'klikaczu' czy w od podstaw w IDE, więc taką wymówką się już nie pogrążaj. A po czwarte - jak chcesz coś w tej branży osiągnąć to "nie próbuj" nie robić gier w klikaczach a ich po prostu tam nie rób. Każda minuta spędzona nad nauką czegoś tam - czy to grafika, programowanie czy cokolwiek innego może być lepsza niż godziny nad głupim edytorkiem map i dialogów.

Tak więc proszę nie dziękuj za "hejt" a po prostu rób co należy robić.

Offline Xirdus

• Redaktor

• +4
# Maj 31, 2013, 01:32:54
Skoro temat się rozkręcił powoli:
Szybko żeś się obudził ;)

Po trzecie, ciężko jest nie pamiętać czy pisało się coś w 'klikaczu' czy w od podstaw w IDE, więc taką wymówką się już nie pogrążaj.
Wierz mi, dużo różnych rzeczy można zapomnieć...

A po czwarte - jak chcesz coś w tej branży osiągnąć to "nie próbuj" nie robić gier w klikaczach a ich po prostu tam nie rób. Każda minuta spędzona nad nauką czegoś tam - czy to grafika, programowanie czy cokolwiek innego może być lepsza niż godziny nad głupim edytorkiem map i dialogów.
A ja powiem całkiem odwrotnie - jak idzie ci robienie gier w klikaczach, to je rób w klikaczach. Lepsze to niż nierobienie w ogóle. Parafrazując @up, każda minuta spędzona nad nauką czegokolwiek, choćby robienia gier w klikach, na pewno będzie lepsza niż nierobienie niczego. A posiedzieć nad edytorkiem map i dialogów musiałbyś tak czy inaczej. Poza tym, wyklikiwanie "skryptów" dla obiektów gry jak najbardziej podchodzi dla mnie pod programowanie.

Dziękuje za cały hejt oraz pomoc.Może wrócę niedługo!
Już rozgrzewam klawiaturę ;)

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

• +5
# Maj 31, 2013, 01:37:15
A po czwarte - jak chcesz coś w tej branży osiągnąć to "nie próbuj" nie robić gier w klikaczach a ich po prostu tam nie rób. Każda minuta spędzona nad nauką czegoś tam […] może być lepsza niż godziny nad głupim edytorkiem map i dialogów.
pozwólcie, że się zapytam: kretynów sieją, czy jak, że co rusz widzę takie posty spod palców ludzi, którzy nigdy nie zdołali stworzyć choćby coś prostego w "klikaczu", a uważają się za lepszych, bo od roku klepią swój biedny silniczek?
Zacytuję klasyka: "w dupie byłeś, gówno widziałeś - na uj się wypowiadasz".
Prosiłbym o nie cenzurowanie/usuwanie posta. chciałbym by zaczęto myśleć, nim zacznie się wygłaszać takie poglądy.