Autor Wątek: Szukam ludzi do nowego "studia" gier  (Przeczytany 7153 razy)

Offline Matess1999

• Użytkownik

• +2
# Maj 26, 2013, 10:24:30
/del
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2016, 12:33:37 wysłana przez Matess1999 »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline dynax

• Użytkownik

• +15
# Maj 26, 2013, 10:42:05
O nie, znowu :(

Offline flexi

• Użytkownik

# Maj 26, 2013, 11:14:41
Witam,na początku chciałbym poprosić administracje o nie usuwanie wątku i pisanie "Wracaj za 4 lata itp.".

Chciałbym założyć studio gier ale nie takie jak wszystkie ale internetowe.O co chodzi?Wszyscy będziemy się komunikować przez GG i sobie pomagać.Naszą ideom było by to ,że w Naszych grach nie znajdzie się ani grama reklam.Do rzeczy,kogo potrzebuje:
Grafika 3D
Wymagania:
Modelowanie postaci,pojazdów,budynków do unity 3d
Gadu-Gadu/skype
Umiejętność pracy w grupie
Grafika 2D
Wymagania:
Tworzenie tekstur przedmiotów,pojazdów,postaci
Wprawę do ładnych tekstur
GG/skype
Umiejętność pracy w grupie
Quest mastera (człowieka od questów do gry)
Wymagania:
Pisanie inteligentnych questów
GG/skype
Praca w grupie
 WebMastera
Umiejętność tworzenia stron na silniku joomla lub innym
Dodawanie newsów
Forum studia

Jeśli chcesz na jakieś stanowisko napisz do mnie na Matess1999@o2.pl lub skype Matess1999

Oczywiscie w studiach kazdy dostaje pieniadze za swoja ciezka prace. Wiec rozumiem ze ty tez placisz? :)

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Maj 26, 2013, 12:24:20
Naszą ideą*

Przez internet naprawdę ciężko będzie się pracować. Bardzo trudno nakłonić członka "studia" aby robił to co ma robić ;)

Na początek:
* Przedstaw się. Powiedz kim jesteś, co robisz, jakie masz umiejętności, ile masz lat itp.
* Pokaż, że sam coś już zrobiłeś do tej pory. Nawet jakiś prosty ale ukończony snake.
* Oprócz idei przybliż co tak naprawdę chciałbyś zrobić. Super MMORPG? Tetrisa? Klon mario?
* Rozpisz jak dokładnie ma wyglądać kwestia zarobków. Praca za darmo czy za pieniądze? Jeśli za pieniądze to jak bez reklam zamierzasz się utrzymać? Wydawać grę na jakimś z serwisów? Wprowadzić F2P?

Z tego co zauważyłem, to tylko Ty będziesz programistą, tak? Co jeśli zachorujesz/ będziesz miał problemy rodzinne / znudzi ci się praca / dostawca internetu odetnie cię za nie płacenie rachunków? Reszta zostanie na lodzie? Nie będą wiedzieli co dalej począć? W tym wypadku warto mieć drugiego programistę. To jest dosyć ważne - patrz Ether Fields (dziś Gloria Victis) i powód rozłamu.

Powodzenia.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +1
# Maj 26, 2013, 12:51:49
Powtarzam się jak katarynka: Jak internetowe, to nie studio, a zespół.

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

• +12
# Maj 26, 2013, 13:51:58
ile masz lat
A to akurat łatwo zgadnąć:
Matess1999
"Wracaj za 4 lata itp."
2013 - 1999 = 18 - 4

Offline Antek

• Użytkownik
    • blog

• +1
# Maj 26, 2013, 15:05:12
http://spiffygoats.com/indie-tutorial-starting-a-project-and-forming-a-team/ może to cię nakieruje, jak nie znasz angielskiego to jego nauka powinna być twoim pierwszym krokiem

Offline jjoker8

• Użytkownik

# Maj 26, 2013, 16:19:48
a ja dałem plusika, bo sam żałuję że w wieku 14 lat się za siebie nie wziąłem. Autorowi wątku zyczę powodzenia i wytrwałości :)

Offline Matess1999

• Użytkownik

# Maj 26, 2013, 16:53:06
Więc,tak zacznijmy jeszcze raz:
1.Nie,praca będzie dobrowolna
2.Zapomniałem dopisać: szukam testerów,programistów,oraz kogoś kto potrafi wszystko składać w unity 3d (taki zastępca)
3.Jestem Mateusz.,mam 14 lat(brawo dla kolegi który odgadł :P)Interesuje się komputerami i tworzeniem gier,oprogramowania.Wcześniej byłem w innym studiu,działało dokładnie w ten sam sposób.Udało mi się stworzyć Minecraft 2D,samochodówkę(open race,niedługo może ją udostępnię światu!).Interesuje mnie MMORPG,sandbox(może bez generowania świata).Dziękuje Antkowi za artykuł.Za wszystkie uwagi i pomoc dziękuje.

Offline Joker

• Użytkownik

• +3
# Maj 26, 2013, 17:02:15
1.Nie,praca będzie dobrowolna

Praca zawsze jest dobrowolna, chyba że siedziba " studia " znajduje się w chinach czy coś ;E

Offline flexi

• Użytkownik

• +1
# Maj 26, 2013, 17:05:25
3.Jestem Mateusz.,mam 14 lat(brawo dla kolegi który odgadł :P)Interesuje się komputerami i tworzeniem gier,oprogramowania.Wcześniej byłem w innym studiu,działało dokładnie w ten sam sposób.

To byles w teamie/zespole a nie studiu.

Offline zx81 (taxi_dr...

• Użytkownik
    • Something Beautiful team

# Maj 26, 2013, 17:36:56
Chyba prosciej by bylo gdybys pisal ze masz co najmniej 18 lat.
I to nie ma nic wspolnego z Twoimi umiejetnosciami.. po prostu nie wielu potrakuje tutaj dzieciaka 14 letniego powaznie ;)
Wpisz ze masz 20 ;) lat i bedzie okej,
a tak przy okazji to jezeli w tym wieku juz tak powaznie do tego podchodzisz, jak napisales to zajdziesz daleko. Powodzenia!

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

• +1
# Maj 26, 2013, 17:46:43
Chyba prosciej by bylo gdybys pisal ze masz co najmniej 18 lat.
I to nie ma nic wspolnego z Twoimi umiejetnosciami.. po prostu nie wielu potrakuje tutaj dzieciaka 14 letniego powaznie ;)
Wpisz ze masz 20 ;) lat i bedzie okej,
Nie nie nie, to zupełnie nie o to chodzi. Rzecz w tym, że delikwent ma wielkie plany i rzekomo wielkie osiągnięcia:
Udało mi się stworzyć Minecraft 2D,samochodówkę(open race,niedługo może ją udostępnię światu!)
a nie pokazał niczego na poparcie swoich twierdzeń. To ma znaczenie, a nie fakt czy ma 14 czy 40 lat.

Offline dynax

• Użytkownik

• +2
# Maj 26, 2013, 18:05:18
Programowanie to jakby nie patrzeć dziedzina nauki, a na tę nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Z resztą większość tutaj zaczynała jak miała ~12 lat.

Offline Xirdus

• Redaktor

• +5
# Maj 26, 2013, 18:35:35
Z resztą większość tutaj zaczynała jak miała ~12 lat.
Zaczynała, a nie zakładała "studia" w celu zrobienia megawyjedwabistego MMO.