Autor Wątek: The program '[756] TaskHost.exe' has exited with code 0 (0x0).  (Przeczytany 2099 razy)

Offline michal_2

• Użytkownik

# Maj 14, 2013, 14:20:24
Zakomentowałem część kodu w metodzie Draw i gra się uruchamia, da się przechodzić do menu, jednak po wybraniu opcji, której część zakomentowałem aplikacja się zamyka bez żadnych błędów ani ostrzeżeń. Po postu wyskakuje komunikat:

The program '[756] TaskHost.exe' has exited with code 0 (0x0).

Chodzi o linijkę z renderowaniem kawałka planszy, którego nie chcę już renderować. Zakomentowałem wszystkie wykorzystania tego renderingu. Nie wiem czemu się tak dzieje. Nie oczekuję matematycznie precyzyjnej odpowiedzi tylko jak najbardziej ogólną. Jaki może być powód, że aplikacja się zamyka bez żadnych errorów?

else if (menu.aktywneMenu == WybraneMenu.Gra)
{
    teksturaDoRenderingu = mixTextures(obszarMaski);

switch (level)
    {
        case 1:
            //renderTarget = applyMask(teksturaDoRenderingu, maskaSiatkiEasy_static);
            break;

case 2:
            //renderTarget = applyMask(teksturaDoRenderingu, maskaSiatkiMedium_static);
            break;

case 3:
            //renderTarget = applyMask(teksturaDoRenderingu, maskaSiatkiHard_static);
            break;
    }
}

Takie zakomentowanie działa, ale cały czas renderuje się kawałek gry (mixTextures). Po zakomentowaniu mixTextures wychodzi po wybraniu trybu gry.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Veldrin

• Użytkownik

# Maj 14, 2013, 16:24:52
Pamiętam, że ostatnio odkryłem, że jak w Javie nie dam przy switch default i dam wartość z poza zakresu to dostanę NullPointer.

Może w C# też coś z tej bajki?

Albo błąd leży po stronie pętli głównej? Skoro się wszystko ładnie zamyka to może się dalej nie kręci?

Offline Xirdus

• Redaktor

• +1
# Maj 14, 2013, 17:59:10
Pobaw się breakpointami i sprawdź, która linijka wykonuje się ostatnia przed wyjściem.