Autor Wątek: C# XNA 4.0 gra zawiesza całego kompa  (Przeczytany 2544 razy)

Offline Budzik94

• Użytkownik

# Maj 09, 2013, 22:20:28
Mam pierwszy poważny problem z grą ostatnio dopisałem z 5 klas, 2 interfejsy i przebudowałem 3 klasy jednak mam dość spory problem z grą mianowicie zawiesza ona cały system alt+ctrl+delete - brak reakcji, myszka się nie rusza po prostu 0 kontaktu z komputerem. Postaram się przejrzeć cały kod ale może macie jakieś pomysły co może powodować taki błąd? Zazwyczaj wszystkie moje błędy były pokazywane przez IDE i nie ukrywam ze nie wiem co zrobić :/ Dopisałem sobie teraz klasę do pokazywania logów w konsoli i nie wiem co robić dalej nie wiem z jakiego powodu gra zawiesza system i nie robi tego za każdym razem przy przechodzeniu planszy, nie wiem co muszę dokładnie zrobić żeby "uruchomić" błąd :/ Jak na razie w ciągu 4 dni pisania zawiesiło system 2 razy więc błąd prawie ze się nie pokazuje ale jednak gdzieś jest :/

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline nameczanin

• Użytkownik
    • devlog

# Maj 09, 2013, 23:07:11
A normalne gry Ci tego nie robią? Używasz jakichś zewnętrznych bibliotek?

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Maj 09, 2013, 23:25:57
Może masz fullscreen i wywalia się na breakpoincie? Pamiętam, że to było nieprzyjemne dość. Poza tym sterowniki do karty grafiki.

Offline Budzik94

• Użytkownik

# Maj 10, 2013, 00:51:58
Grę uruchamiałem w okienku w rozdzielczości 1280 x 720, co do bibliotek zewnętrznych nie używam żadnych :) Sterowniki do karty instalowałem jak kupiłem Metro 2033 bo nie chciało ruszyć może rok temu :)

"A normalne gry Ci tego nie robią?"

Nie tak często ;D przez 6 lat (1 blue screen - beta World of Tank, 4 zwiechy podobne do tej z mojej gry - Ghost Recon Online)

Sprawdziłem ze są już nowsze sterowniki obecnie mam wersje 266.58 najnowsza 314.22 :D Myślicie ze aktualizacja może pomóc ?? Gre już pisze dobre pół roku i na razie mi się zwiechy nie zdarzały więc to chyba nie wina sterowników ? Niby teraz dodałem efekty cząsteczkowe więc jest trochę więcej do wyświetlania sam nie wiem :/

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Maj 10, 2013, 01:23:59
To może poszukaj w repo jakiejś wersji co działa - będziesz wiedział co zepsułeś.

Offline Xirdus

• Redaktor

# Maj 10, 2013, 03:08:47
Ja bym powiedział że sprzęt ci się normalnie starzeje. Spodziewaj się zwiech przy jakichkolwiek grach coraz częściej (ja miałem podobny problem z sześć czy siedem lat temu - nagle zaczęło się dziać tak, źe zawsze po 10-20min grania komp się zawieszał - a komp już swoje miał. Wymiana GeForce'a 4MX na 7300GT pomogła).

Offline Ajgor

• Użytkownik

• +1
# Maj 10, 2013, 12:41:24
1. Sprawdź co robiłeś w kodzie od czasu, jak się nie wieszało. Będziesz wiedział, gdzie szukać.
2. Pograj, zobacz, w jakim momencie w grze się wiesza, załóż w tym miejscu breakpointa i przeleć kod debuggerem. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz konkretną linijkę kodu, która wiesza system.