Autor Wątek: Nazewnictwo interface'u  (Przeczytany 2129 razy)

Offline Stig

• Użytkownik

# Marzec 15, 2013, 22:34:20
Witam,
możecie się podzielić swoimi doświadczeniami w tym temacie ? jakie są dobre praktyki, a jakie złe ? tak jak np z nie definiowaniem class z końcówką er etc.

Pozdrawiam

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline yarpen

• Użytkownik

# Marzec 15, 2013, 22:44:22
Kwestia gustu, nie ma to wiekszego znaczenia, dopoki jestes konsekwentny. Troche wskazowek jest np. tutaj: http://www.amazon.com/The-Art-Readable-Code-ebook/dp/B0064CZ1XE/ref=tmm_kin_title_0?ie=UTF8&qid=1363380204&sr=8-1

Offline Stig

• Użytkownik

# Marzec 16, 2013, 00:45:43
Dzięki yarpen, na pewno oddam się tej lekturze, jestem ciekawy jak ta pozycja ma się do "Clean Code" Uncle Bob'a
Ogólnie tak na szybko poszperałem  trochę i ludzie sugerują nazywać swoje interface'y z końcówka
 - able
 - ing
oraz stosować zasadę ISP (Interface Segregation Principle)
http://www.oodesign.com/interface-segregation-principle.html

Offline koirat

• Użytkownik

# Marzec 16, 2013, 01:04:08
Skoro już mowa o ISP. Polecam ci zapoznać się z całą grupą zasad SOLID.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Marzec 16, 2013, 01:35:01
Skoro już mowa o projektowaniu, polecam się zapoznać z kluczowymi zasadami: KISS i YAGNI. :)

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Marzec 16, 2013, 11:56:33
@up: Oraz Principle of Least Surprise :)

Dzięki yarpen, na pewno oddam się tej lekturze, jestem ciekawy jak ta pozycja ma się do "Clean Code" Uncle Bob'a
Clean Code jest raczej na temat przejrzystości implementacji, głównie poprzez dzielenie wszystkiego na małe części, oszczędne stosowanie komentarzy, nazewnictwo zmiennych itp. Sprawdza się to dobrze w Javie, C, Go i podobnych nieekspresyjnych językach; w C++/C# trochę mniej; w Pythonie/Rubym/etc. może być wręcz przeciwskuteczne.

Offline deadeye

• Użytkownik

# Marzec 16, 2013, 14:21:46
Xion - z ciekawości, jakie różnice między Java a C# sprawiają wg ciebie, że Clean Code jest mniej odpowiednie do C#?

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Marzec 16, 2013, 14:40:17
@up: Pozwoliłem sobie skrobnąć o tym notkę na blogu. W skrócie: C# pozwala zrobić "więcej za mniej", głównie z powodu takich ficzerów jak LINQ, i dlatego nie potrzebuje aż tak agresywnego dzielenia wszystkiego na części jak Java.

Offline Stig

• Użytkownik

# Marzec 16, 2013, 16:30:08
Ja czytając "Clean Code" wcale nie odniosłem wrażenia, że muszę wszystko "agresywnie dzielić" na części, tylko podzielić tam gdzie jest to konieczne i przyniesie wyraźny i uzasadniony benefit.