Autor Wątek: indiegogo.com i crowfunding  (Przeczytany 6602 razy)

Offline Iwan91

• Użytkownik

# Luty 11, 2013, 21:30:12
Dzięki za odpowiedzi, przynajmniej mam jakieś pojęcie jak wystartować z grą Ninja Tower na indiegogo.com bo kickstarter odpada niestety przez wzgląd na ograniczenie terytorialne.

I jeszcze takie pytanko  indiegogo.com vs kickstarter które wydaje się wam lepsze?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Jog

• Użytkownik

# Luty 11, 2013, 21:32:36
Kickstarter jest dużo większy jeżeli chodzi o target, ale głównie jest to Ameryka, a tam ludzie oczekują czego innego niż w Europie.
Indiegogo natomiast ma możliwość otrzymania kasy, nawet jeżeli nie zebrało się całej kwoty, i nie trzeba spełnić prawie żadnych wymagań żeby wystartować. Jest to na pewno dobra opcja dla kogoś kto nie ma w zespole kogoś z UK/US.

Offline Krolik

• Użytkownik

# Luty 11, 2013, 21:35:06
Jog tak kick starter jest bardziej popularny automatycznie robi reklame gry, i mozna zebrac wiecej ale głównymi barierami jest trudnosc ząłozenia projektu czyli to kombinowanie z kims kto ma mozliwosc i jedna forma zbiórki, w ktorej nie przekroczenie okreslonego pułapu = 0 dla developera. W tym przypadku musze zdecydowac sie na indiegogo, jest o tyle bezpieczniejszy, ze jesli nie nazbieramy całosci to  otrzymamy tyle ile sie uskłada. Nasza gra powstanie tak czy inaczej, ale bardzo by nam ułatwiło uzyskanie finansowania i umożliwiło stworzenie lepszej gry.

O widze ze mnie ubiegles 3 min temu :)

// Edytuj posty, Netrix
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2013, 11:49:42 wysłana przez Netrix »

Offline Jog

• Użytkownik

# Luty 11, 2013, 21:38:48
Za czasów naszej zbiórki projekty gier na Kicku zbierały nawet ponad 1mln, a na Indiegogo rekordem było 12 tysięcy. Nie wiem jak jest teraz, ale to pokazuje skalę rozbieżności reklamy.

W każdym razie, gdyby ktoś miał jakieś problemy to walcie tutaj lub na priv i spróbuję pomóc.

Offline Krolik

• Użytkownik

# Luty 11, 2013, 22:02:52
Aj sent ju mesydż ;]

Offline Iwan91

• Użytkownik

# Sierpień 13, 2013, 20:56:44
Przepraszam, że odgrzewam starego kotleta :p, ale chyba nie ma sensu zakładać nowego wątku i tworzyć bałagan na forum.

Otóż mam pytanko czy aby wystartować z crowfundingiem muszę mieć założoną firmę?(działalność gospodarczą?)
Czy można jako osoba prywatna otrzymać pieniądze?

Bo jeśli perki uznamy za sprzedanie czegoś i to w dużej ilości to na mój rozum podpada to już pod działalność gospodarczą.

Więc jak to jest z tym?

Offline dzemeuksis

• Użytkownik
    • Blog quodmeturbat

# Sierpień 14, 2013, 03:39:45
Ehhh..., te postpeerelowskie lęki. ;) Nie chcesz zakładać firmy, nie zakładaj. Zarobisz jakieś pieniądze? Dopiero wtedy idziesz grzecznie do US i mówisz: "zarobiłem tyle i tyle w taki to a taki sposób, jak to teraz najlepiej rozliczyć?" I najwyżej Ci powiedzą: "to teraz masz pan formularz SRIT-15108, ale jeśli przewiduje pan regularne przychody tego typu w przyszłości, to należy założyć DG". Zaprawdę nie ma co się tym martwić na tym etapie. No chyba że i tak chcesz założyć DG, to jedziesz.

Offline Iwan91

• Użytkownik

# Sierpień 15, 2013, 20:46:49
To ja mam jeszcze jedno pytanie.
Opłaca się dawać jako perki wysyłkę przedmiotów? (zwłaszcza za granice?)
Jak to zrobić aby nie okazało się że trzeba do tego dorzucić jeszcze własne pieniądze zamiast mieć pieniądze z tego na rozwój gry?

Jakieś dobre porady jak stworzyć listę perków aby wspierających projekt był jak najwięcej?