Autor Wątek: Robię fabułę  (Przeczytany 4334 razy)

Offline Krolik

• Użytkownik

• +2
# Styczeń 25, 2013, 21:37:32
Ja programowałem jak jeszcze plemnikiem byłem ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Moderator

• +1
# Styczeń 25, 2013, 21:57:33

Prędzej czy później ktoś i tak by to trzasnął ;)

@OP: ciężko stwierdzić, czy jest sens pisania fabuły, jeśli nie pokazałeś tej fabuły nic. Wziąłbyś i ją po krótce opisał swój pomysł, co?

Offline Vipa

• Redaktor

# Styczeń 25, 2013, 21:58:33

MMO robiłeś?!

Offline Krolik

• Użytkownik

• +1
# Styczeń 25, 2013, 22:12:47

MMO robiłeś?!

Nie, z całym teamem robilismy strzelanke ;).

Offline mihu

• Użytkownik
    • mihu

• +3
# Styczeń 25, 2013, 22:21:10
Nie, z całym teamem robilismy strzelanke ;).
Chyba wyścigi.

Offline Krolik

• Użytkownik

• +1
# Styczeń 25, 2013, 22:26:52
Chyba wyścigi.

^^ Ale strzelanke robilismy wczesniej, wyscigi były oczywiscie ja wygrałem :D... Dobra bo offtop sie robi. Tak jak powiedzieli pozostali, niech autor najpierw rzuci kawałek mięsa zobaczymy jakiej jest jakosci. Ja mysle, że dobry designer powinien przynajmniej troche porobic sam chocby prostych gier zeby wiedziec co mozna zrobic i w jaka strone wogole podążac. W tym wieku bez doswiadczenia łatwo popasc w syndrom poczatkowego designera wymyslajacego kosmiczne rzeczy.

Offline koirat

• Użytkownik

• +1
# Styczeń 25, 2013, 23:21:38
A ja sobie jeszcze pooftopuje ;)
A* ?

Offline Krolik

• Użytkownik

# Styczeń 25, 2013, 23:39:51
A* ?

Tak, i to nawet nie w kodzie maszynowym a organicznym, uzywajac wskaznika na pewną komórkę ;).

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +4
# Styczeń 26, 2013, 00:16:11
"Za moich czasów nie mieliśmy interaktywnych debuggerów i systemów kontroli wersji, kod asemblowaliśmy na kartce i robiliśmy dziurki ołówkiem na taśmie perforowanej" ;)
Ej, skąd wiedziałeś? :D (no, bez tych dziurek tyle co)

A kod zdarzyło mi się asemblować ręcznie dwa razy: raz w liceum jak się bawiłem systemem mikroprocesorowym do samodzielnego złożenia (wgrany w EPROM był tylko hex editor), a drugi jak kazali na laborce na studiach. :)

Vipa, Krzysiek, wiemy jacy jesteście fajni (serio).
W takim razie nie wysyłajcie 10-latków z forum do bałwanów, to też fajni będą.

Krzysiek K, Ja nie mówię że nie można w wieku 10 lat pisać programów / gier. Ale ten wiek znacznie lepiej nadaję się na lepienie bałwanów.
Nadaje się równie dobrze.

W wieku 20 lat ludzie znacznie gorzej na ciebie patrzą jak mówisz że idziesz lepić bałwana ;/
Jeżeli patrzą, to jest ich problem. :) Ty idziesz i mimo wszystko lepisz bałwana. To oni przegrywają bo bałwana nie ulepili (mimo że by prawdopodobnie i chcieli). :)

Jeżeli ktoś przedstawi coś co jest po prostu słabe, to można psy wieszać.
I to mówi redaktor? Jak ktoś robi coś słabego, to prawdopodobniej jeszcze po prostu nie umie.

Niedługo wjedziecie w zakres liczb ujemnych :P
Poniżej -0.75 i tak nie zejdziemy. :)

Offline Krolik

• Użytkownik

• +3
# Styczeń 26, 2013, 00:26:51
Krzych ma racje nawet nie o tyle, że w tym wieku mozna co powinno sie to robic. Oczywiscie jesli ktos wiaze z tym jakas przyszłosc, o ile zdaje sobie z tego sprawe, bo raczej w takim wieku chce sie robic wszystko i nic.  Ja juz jako gówniarz grajacy na pegasusie wiedziałem, że "jak bede duży" to bede robić gry. Z tym, że w tamtych czasach jak mieszkałem jeszcze na wsi a komputer widziałem raz kiedyś w urzędzie jak pojechałem do miasta z rodzicami, to sie nawet nie marzyło żeby cos zrobic swojego. Nikt nie wiedział wogole jak sie te gry robi. Pewnie tak jak wiele osob ktore sie tym nie interesuja z kolegami myslelismy ze sie wstawia postac, przeciwnika ... i to juz działa. Niektorzy mieli szczescie i mogli tego posmakowac tak jak np Krzysiek czy Vipa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2013, 10:16:59 wysłana przez Krolik »

Offline Vipa

• Redaktor

# Styczeń 26, 2013, 09:57:23
Jeżeli ktoś przedstawi coś co jest po prostu słabe, to można psy wieszać.
I to mówi redaktor? Jak ktoś robi coś słabego, to prawdopodobniej jeszcze po prostu nie umie.
Faktycznie, jak to teraz przeczytałem to też mi nie zagrało. Przepraszam. Przede wszystkim autora tematu.

Chodziło mi o wskazywanie błędów w wykonanym dziele, nie o obgadywanie twórcy.

Offline kubera

• Użytkownik
    • Prywatna strona

# Styczeń 26, 2013, 09:59:34
Cóż, pisanie fabuły?
Do każdej specjalności należy się uczyć.
W tym przypadku może nauka angielskiego, czytanie książek, poznawanie psychologii.
(po angielski są książki, jak pisać scenariusze gier, to nie do końca prawda, że wystarczy chcieć).

Offline shoter

• Użytkownik

• +2
# Styczeń 26, 2013, 22:40:23
W wieku 20 lat ludzie znacznie gorzej na ciebie patrzą jak mówisz że idziesz lepić bałwana ;/
Więc czas na dziecko które będzie dobra wymówką ku ulepieniu bałwana ;D.