Autor Wątek: Warsztat małego szalonego naukowca  (Przeczytany 4334 razy)

Offline Nest

• Użytkownik

# Styczeń 16, 2013, 22:43:53
Jak w temacie, w sumie nie mam gdzie zamieszczać swoich przemyśleń dotyczacych technologi mało smyranych czyli hologram, 3D i rzeczywistosc rozszerzona.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Styczeń 16, 2013, 22:50:00
Znaczy sie to jest request o dział na forum, czy rozpocząłeś temat ze swoimi przemyśleniami?

Offline Karol

• Użytkownik

• +16
# Styczeń 16, 2013, 22:51:08
Załóż sobie bloga?

Offline flexi

• Użytkownik

# Styczeń 17, 2013, 00:21:34
Aha fajnie :D

Offline Santor

• Użytkownik

• +3
# Styczeń 17, 2013, 00:30:04
A ja zjadł bym bułke z dżemem.

Offline Veldrin

• Użytkownik

# Styczeń 17, 2013, 01:11:14
Nie są to technologię "mało smyrane" (cokolwiek to znaczy).

Offline Santor

• Użytkownik

# Styczeń 17, 2013, 01:26:14
Niedługo korporacje się rzucą na te technologie. Microsoft już zaczyna z tego co wiemy. Niedługo znowu będą wojny o patent na znikający pasek przewijania tyle że w 3d..

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

• +3
# Styczeń 17, 2013, 04:12:57
nie mam gdzie zamieszczać swoich przemyśleń
Fejsbuka zamknęli? :P

Offline maro

• Użytkownik

• +1
# Styczeń 17, 2013, 10:04:01
nie mam gdzie zamieszczać swoich przemyśleń dotyczacych [...]
Śmiało Nest, co o tym myślisz?

Offline 313

• Użytkownik

• +1
# Styczeń 17, 2013, 10:12:38

Czyli nie wiesz, co to znaczy, ale na pewno nie to, co autor miał na myśli? :)

Offline Nest

• Użytkownik

# Styczeń 17, 2013, 13:49:01

tak to można było skomentować, po prostu wczoraj jak zacząłem pisać to nagle miałem nawał pracy, temat powstał dlatego że tak naprawdę nie miałem ani z kim o tym pogadać ani komu pokazywać a nie chce nie wiadomo ile punktów i zaczynać nowych projektów.

więc zacznę od q&a :D

Cytat: Karol
Załóż sobie bloga?
to nie ma być blog a raczej risercz plus miejsce gdzie zamiast wrzucać na stronę będę dawał linki do filmów i zdjęć tutaj

Cytat: flexi
Aha fajnie :D
dzięki! :D

Cytat: Santor
A ja zjadł bym bułke z dżemem.
to smacznego!

Cytat: Veldrin
i tak i nie, kupę "korporacji" się nimi zajmuje ale raczej w domowym zaciszu mało kto się w to bawi

Cytat: Xion
Fejsbuka zamknęli? :P
nie!... dalej czynny! :D

Cytat: maro
Śmiało Nest, co o tym myślisz?
to może być dobre pytanie na początek!

Wracając. Ostatnio zacząłem się zagłębiać w temat oculusrifta i tego jak działa. Zaopatrzyłem się w soczewki i zacząłem eksperymentować z obrazem. Pomysł na oculusrifta jest bajecznie prosty, polega on na wyswietlaniu obrazu side by side z bardzo małej odległości, przez to jest nowy problem pod tytułem rozdzielczość, obecnie mniej wiecej wygląda to tak ze użytkownik jest zmuszony do tego ze ekran ma przy samych oczach wiec po pierwsze widzi piksele a po drugie ludzkie oko nie jest w stanie długo pracować w takiej konfiguracji. Wcieliłem się w rolę królika doświadczalnego i zacząłem testować i prócz problemu z rozdzielczością kory można przeboleć - zmuszanie oka do ciągłej ostrości i skupiania na jednym punkcie to tortury nie z tej ziemi. Okulary muszą działać jak okulary progresywne, dlatego tez ważna jest synchronizacja i jak najszybsza reakcja na położenie żyroskopu w okularach w przeciwnym wypadku normalnym odruchem jest to ze zaczniemy patrzeć w inny punkt niż przed siebie a to bywa bolesne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2013, 13:59:59 wysłana przez Nest »

Offline Karol

• Użytkownik

• +2
# Styczeń 17, 2013, 13:59:43
to nie ma być blog a raczej risercz plus miejsce gdzie zamiast wrzucać na stronę będę dawał linki do filmów i zdjęć tutaj
I dlaczego taki np. wordpress do tego się nie nadaje? Możesz tam pisać co chcesz, wrzucać co chcesz, opisywać, wyjaśniać, pokazywać zdjęcia, postępy prac, pozwalać ludziom komentować, etc, etc, etc i do tego masz: podział na kategorie i tagi co pozwoli zachować jako-taki ład i porządek i wyszukiwanie materiałów czego w pojedynczym wątku na forum nie osiągniesz. Zamiast samych wpisów możesz też tworzyć "strony".

Offline Nest

• Użytkownik

# Styczeń 17, 2013, 14:10:36
Karolu, hejters gona hejt, proste odwieczne pytanie skoro cię to nie interesuje to po co czytasz. Temat powstał w dziale inne bo nie jest to ani sprawa techniczna ani (nie do końca) tworzenia gier. Ja chce o tym pogadać a nie czytać komentarze do tego co robię i też nie mam zamiaru ciągnąć tego systematycznie jak bloga wiec temat jest odpowiedni jeśli coś trzeba będzie przypomnieć to są linki do postów.

Offline Karol

• Użytkownik

• +5
# Styczeń 17, 2013, 14:54:30
Nest nie pochlebiaj sobie, bo nie jestem hejterem i z takimi tekstami to gdzie indziej idź (np. do gimnazjum).

Naturalną rzeczą jest utworzenie bloga/strony jeżeli chce się opisywać swoje przemyślenia na jakiś temat. Jest to wręcz idealna forma przekazu. Potem nagle z przemyśleń wychodzi, że to będzie zwykłe linkowisko - zdecyduj się na coś, a nie raz tak, raz siak, a potem naskakujesz na ludzi, bo Cię nie rozumieją.

Offline Nest

• Użytkownik

# Styczeń 17, 2013, 15:09:36
ale ja na nikogo nie naskakuje, a ciebie jak inaczej mam teraz określać? nie wprowadzasz niczego nowego w związku z tym co napisałem ale usilnie starasz się mnie przekonać że robienie kolejnej strony jest o wiele lepsze niż rozmowa z ludźmi na forum (to jest nieco gimnazjalne zachowanie). Nie traktuje tego tematu jak bloga, po prostu chce pisać o tym co robię może nawet raz w miesiącu, z resztą jeśli inni tacy sa to też mogą dlaczego nie, tworzenie bloga wordpressa itp wiąże że sobą jakieś konsekwencje np systematyczne uzupełnianie, to że tylko ja jestem "redaktorem" itp itd. Chce pisać o takich rzeczach o których nie gadam zbyt wiele a wiem że są ciekawe i chce by ludzie też może zaczęli się tak samo bawić jak ja. A w tym momencie nie wiem czy to widzisz ale wdrażasz się ze mną w jakąś dziwną polemikę pod tytułem "pisz gdzie indziej a nie tu". Jak już wspominałem jeżeli cię to nie interesuje to nie czytasz i ci nie przeszkadza, ja nie ryje każdego tematu bo nie wszystko muszę wiedzieć, dlaczego nie zachowasz się tak samo. Stworzyłem temat to jest, tematem jest zabawa z nauką i dochodzenie do fajnych rozwiązań a nie pisanie esejów na temat blogowania i gdzie pisać lepiej a gdzie nie pisać w ogóle. Co do nie rozumienia, to jeśli komuś zależy na tym by to jaśniej wytłumaczyć itp to zagada, po prostu albo poczeka na jakieś jaśniejsze wytłumaczenie.