Autor Wątek: Solitudo [FPP - horror]  (Przeczytany 19543 razy)

Offline jjoker8

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2013, 22:35:12
Noo, tera fajnie, nawet się wystraszyłem trochę :P, rotacja drzew daje nawet efekt wzmacniający nastrój :). Mimo wszystko ubolewam, że można tylko uciekać a nie jej czymś przywalić, ale jak na godzinkę to dobra robota :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Estivo

• Użytkownik
    • Blog

# Styczeń 14, 2013, 22:53:03
Godny pogromca Slendermana ;) Przydał by się tylko jakiś cel.

Offline Vipa

• Redaktor

# Styczeń 14, 2013, 22:54:56
Prawdę pisząc nawet się nad celem nie zastanawiałem :). Ale jak padnie jakiś pomysł to zakodowanie nie powinno być trudne :).

Offline flexi

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2013, 23:10:47
@Vipa - moglbys zdradzic jak uzyskales normalmape dla terenu? z gory dzieki :-)

Offline Vipa

• Redaktor

• +1
# Styczeń 14, 2013, 23:14:30
ShadowDancer: Whoa! Thx. Nieźle skopałem ;).

flexi: tu poszedłem na łatwiznę, bo zależało mi na czasie. CrazyBump. Drag & drop heightmapy na okno, potem parę ruchów suwakami by dobrać detale i gotowe.

Offline jjoker8

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2013, 23:15:26
No mi to by się najbardziej podobała dekapitacja łopatą i nabicie głowy na pal (+ ragdoll dla reszty zwłok żeby mozna było trochę pokopać po planszy + hektolitr posoki), nie będzie gówniara podkakiwać :P. Trochę mnie wkurzyła, obrałem strategie biegania tyłem i z 10 minut jej zwiewałem zanim zginąłem (chyba wypadłem za planszę).
A na serio to może znaleźć jakieś bezpieczne miejsce? kaplicę na przykład?

Offline Vipa

• Redaktor

# Styczeń 14, 2013, 23:21:10
Zasięg rysowania dziewczynki to 40 (cała mapa ma 200). Jak zniknie to pojawi się w odległości nie mniejszej niż wynosi (X - czas gry) + rand()%10 + 10. Tu dodaję trochę zasad co chwila.
Jak dojdziesz do końca mapy to coś się dziać musi, no i się dzieje :).

Co do kaplicy to niezły pomysł, tylko teren jest mało płaski. Myślałem właśnie o jakimś krzyżu, czy czymś w ten deseń (musi być płaskie).

//edit: ale jak biegałeś 10 minut to miałeś już drugie zakończenie :).

Offline jjoker8

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2013, 23:27:09
dziewczynka pojawia się tylko z przodu i w zasięgu wzroku, myślę że np. raz na 10 razy żeby pojawiła się z tyłu i zniknęła po oddaleniu o jakąś odległość. Bo teraz to możesz biegać tyłem :). Druga moja strategia była taka żeby biegać po okręgu i mieć ją cały czas na oku, wtedy w ogóle nie znika. Jakby znikała co jakiś czas i pojawiała się z boku to także ta strategia okazałaby się nieskuteczna. No i mogłaby się powoli zblizać do gracza, wtedy stanie w miejscu też by nic nie dawało :).
 noo zakończenie było takie jak twój screen w pierwszym poście :P

Offline flexi

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2013, 23:28:50
flexi: tu poszedłem na łatwiznę, bo zależało mi na czasie. CrazyBump. Drag & drop heightmapy na okno, potem parę ruchów suwakami by dobrać detale i gotowe.

Dzieki :-)

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

• +1
# Styczeń 14, 2013, 23:30:07
Nie powiem, tech do przyrody fajny, tylko że do RTSa. ;) Z bliska bitmapowe drzewko to jednak powiew lat '90 :)

Offline jjoker8

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2013, 23:37:20
a, i jeszcze mała porada co do trawy, jak dodasz w połowie bilboardu zgięcie i zagniesz końcówkę to nie widać że to bilboard z żadnego kąta :). Znalazłem na youtubie w tutorialu UDK grass in 3ds max :).
Co do kaplicy to niezły pomysł, tylko teren jest mało płaski
to umieść kaplicę/krzyż na wzniesieniu, będzie widoczna z różnych pozycji. A kaplica nie musi być płaska, możesz przecież dać 4 quady z teksturą muru
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2013, 23:42:26 wysłana przez jjoker8 »

Offline Vipa

• Redaktor

# Styczeń 14, 2013, 23:47:05
jjoker8: ok, pokombinuję dalej z dziewczynką. Co do trawy, to sytuacja się zmienia gdy postawisz ją na jednym trójkącie a nie na dwóch. Plusy to mniej vertów, a i tak budowanie vbo można ograniczyć do przesyłania samej geometrii, gdzie uwzględniamy texcoords, kolory, typ trawy, skalę itd. (tricky ;) ).

Dab: niestety z góry wygląda to koszmarnie. Możesz wcisnąć F11, 3x F1 i polatać strzałkami kamerą ;), będziesz miał kompletny podgląd co się dzieje.
Osobiście uważam, że nie ma tragedii. Tylko trzeba by zrobić to profesjonalnie. W takim na przykład Outerra engine jest to zrobione dokładnie tak samo.

Offline Mr.Protek

• Użytkownik
    • Pogromcy Potworów

# Styczeń 18, 2013, 03:03:21
Fajne, podoba mi się, tylko przydało by się jakieś zadanie do wykonania zanim nas złapie to coś :D Znaleźć jakiś przedmiot, złapać wszystkie motylki czy cokolwiek :D Jak się wychodzi za mapę idąc do tyłu to mógłbyś zrobić że się to pojawia na wprost przed oczami, bo teraz słychać krzyk ale tego nie widać :)

Offline Vipa

• Redaktor

• +3
# Styczeń 20, 2013, 19:30:58
Miałem chwilę to trochę dorobiłem do gry. Odnaleźć trzeba 8 krzyży, a z każdym następnym jest tylko gorzej. Do tego czas leci, i jak się nie wyrobimy to robi się prawie zupełnie ciemno i trzeba się wspomóc latarką. Oczywiście doszło pozytywne zakończenie gry.
Odpicowałem też grafikę. Doszedł solidny post process, aż nie wiem czy nie przesadzony, ale klimatyczny.

Sterowanie się rozszerzyło:
- WSAD - sterowanie postacią
- myszka - obroty
- lewy shift to bieg
- mouse 1 to latarka on/off

Link:
Pobierz

Tu już polecam zagrać w nocy ze słuchawkami na uszach. Wrażenia po zapadnięciu zmroku w grze gwarantowane!

//edit:
Zmiany w grze to m.in. efekt noise. Gdy się pojawia to lepiej się po prostu cofnąć ;). Nie można już też za długo patrzeć na ducha. Nasze oczy zachodzą krwią i jak przesadzimy to powoduje to złapanie.
Po aktualizacji gra odpala się fullscreen, ale można odpalić grę z parametrem -nofullscreen i zagrać w oknie.
Reszta funkcjonalności z poziomu edytora bez zmian.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2013, 19:55:30 wysłana przez Vipa »